איך מתמודדים עם כתמי תפוז וכתמי מיץ תפוזים על בגדים?

כיצד נוכל להסיר כתמי מיץ תפוזים במהירות ובקלות
כיצד נוכל להסיר כתמי מיץ תפוזים במהירות ובקלות, מבלי להשאיר סימן?

אל תדאג בפעם הבאה שאתה, או ילדך, תשפוך כוס מיץ תפוזים. למד כיצד להסיר כתמי מיץ תפוזים תוך זמן קצר בעזרת העצות האלה!

כתמי מיץ תפוזים הם הסיוט של כל הורה, והם בעייתיים במיוחד משתי סיבות. ראשית, מיץ תפוזים הוא, כמובן, צבע חזק מאוד ומלא חיים, ויכול להשאיר חותם נורא על חולצות בית ספר לבנות. שנית, מיץ תפוזים הוא חומצי מאוד, וחומצות ידועות בחיבור טוב מאוד עם בדים, וזו הסיבה שלצבעי בד רבים יש בסיס חומצי. אז מה הפתרון? כיצד נוכל להסיר כתמי מיץ תפוזים במהירות ובקלות, מבלי להשאיר סימן?

כיצד להסיר כתמי מיץ תפוזים

כותנה, פוליאסטר וסינטטים

כיצד להסיר כתמי מיץ תפוזים
כיצד להסיר כתמי מיץ תפוזים.

רוב הבגדים בארון הבגדים של ילדיכם יהיו עשויים מכותנה, פוליאסטר או סינתטיים - אלו הם הבדים האופייניים המשמשים לייצור מדי בית ספר וחולצות טריקו יומיומיות, והחדשות הטובות הן שסוגי הבדים הללו הם מאוד עמידים. עמיד, מה שאומר שאתה באמת יכול לתת להם ניקוי טוב ויסודי מבלי לדאוג יותר מדי להרוס את הבד. הדרך הטובה ביותר להסיר מיץ תפוזים מבדים אלה היא להתמודד עם הכתם בהקדם האפשרי לפני שהספיק להתייבש ולהיספג באמת בסיבים. להלן תהליך כיצד להסיר כתמים כתומים מבגדים שלא יאכזבו אותך:

  • השתמש במטלית נקייה כדי לספוג את הבגדים, הסר כמה שיותר מהנוזל הרטוב. השתמש במשהו כמו בד מיקרופייבר, במקום גליל מטבח, מכיוון שאתה לא רוצה שהבד הזה יתפרק וישאיר פיסות נייר קטנות בסיבים. פעולת הטפטוף עדינה מאוד וצריכה להיות בדיוק כמו לחיצה רכה על הבגד, במקום קרצוף מלא. לא מומלץ לשפשף, מכיוון שהוא עלול לפזר את הכתם סביב הבגדים - ככל שכתם מיץ התפוזים מכיל יותר, כך יהיה קל יותר להסירו.
  • טפלו מראש בכתם עם חומר ניקוי כביסה המשמש כמסיר כתמים דמוי פרסיל ביו. טיפול מקדים מאפשר לך להתרכז באזור המוכתם במיוחד, לשחרר את החלקיקים ולהחליש את הקשר בין החומצה לבד. במקום פשוט לשפוך את חומר הניקוי ולתת לו לשבת, אתה יכול להאיץ את תהליך הסרת הכתמים על ידי עיסוי זהיר של חומר הניקוי לתוך הבד, כך שהוא יגיע עמוק לתוך הסיבים.
  • אתה כבר צריך לשים לב שהבגד שלך כבר הרבה יותר נקי. אם אתה עוסק בבגדים צבעוניים, ייתכן שלא תוכל לראות עקבות של הכתם הכתום כלל, בעוד שביגוד לבן עשוי להראות כמות קטנה של שינוי צבע, אך אל דאגה - זה יוסר בקלות בשלב הכביסה. הכנס את הבגדים שלך למכונה עם אבקת כביסה טובה, ושטוף כרגיל. עבור סוגים אלה של בדים, אתה יכול בדרך כלל לכבס בסביבות 40 מעלות.

בדים עדינים

אם אתם או הילדים שלכם שפכו בטעות מיץ תפוזים על בדים עדינים יותר, כמו מגשר צמר או חולצת משי, למשל, עדיף להשתמש בשיטת הסרת כתמים קצת אחרת - טכניקה יעילה אך גם מגנה על הבדים העדינים מפני נזק. הנה דרך מצוינת להסיר כתמים כתומים על בגדים, ולהבטיח שהבדים שלך יישארו במיטבם:

  • עבור בדים עדינים, עדיף לא לעשות בהם מניפולציות יותר מדי, מכיוון שכל שפשוף או קרצוף עלולים למתוח את הסיבים. במקום זאת, כטיפול מקדים יעיל לכתמי מיץ תפוזים, ערבבו מעט מים חמימים עם כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי בקערה או בכיור, והניחו את הבגדים המוכתמים לתוך הקערה. דחוף את הבד מתחת למים כך שהוא יהיה שקוע במלואו, והנח להשרות מספר שעות.
  • לאחר ההשריה, שטפו את הבגדים במכונת הכביסה עם אבקת כביסה טובה. זכור כי טמפרטורה מתאימה לרוב תהיה נמוכה יותר עבור בדים עדינים בשל הסיכון להתכווצות או תנועות. בדרך כלל ניתן לכבס בדים עדינים ב-30 מעלות, אך תמיד בדוק את תוויות הטיפול מראש - ייתכן שתצטרך טמפרטורה נמוכה יותר בהתאם לתערובות שונות.

מיץ תפוזים אולי נראה כמו כתם סיוט, אבל זה ממש לא נורא. החומציות של המיץ היא שהופכת את סוג הכתם הזה לבעייתי לשמצה, אבל הדרך להתמודד עם זה היא להשתמש בטכניקות שמחלישות למעשה את הקשר בין החומצה לבד. ברגע שסילקתם את החלק הזה מהדרך, זה יעבור בצורה חלקה. מעתה ואילך תוכלו ליהנות ממיץ הבוקר שלכם ללא חשש.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?