כיצד להסיר עובש וטחב מבדים?

מספר פתרונות שונים יכולים לעזור להסיר עובש וטחב מהבגדים
מספר פתרונות שונים יכולים לעזור להסיר עובש וטחב מהבגדים, אך הנה כמה הצעות כלליות שכדאי לעקוב אחריהם.

מגבות רטובות או עומס נשכח של כביסה יכולים להוות קרקע גידול לעובש וטחב. מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מכתמי עובש וטחב על בדים!

שלבים מרכזיים

  • טפל מקדים על ידי קרצוף עם מברשת שיניים
  • שים בגדים במכונת הכביסה על אש גבוהה כדי להרוג את נבגי העובש
  • אקונומיקה, חומץ לבן או בורקס כולם טובים כטיפול מקדים או במכונת הכביסה להסרת עובש

מצאתם פעם גרב לחה שנפלה מאחורי המיטה לפני זמן מה? או מגבות רטובות שארבו בתחתית פח הכביסה יותר מדי זמן? עובש וטחב יכולים לעתים קרובות לצמוח על בגדים, וכותנה ובדים אורגניים, בפרט, מספקים מקור מזון לפריחה של עובש. למרבה המזל, אפילו את העובש והטחב המכוער ביותר ניתן להסיר מהבגדים שלך עם העצות שלהלן.

דרך מצוינת לעקוב אחר כל אחד מהטיפים להסרת עובש להלן היא לתלות את הבגדים שלך לייבוש בשמש: אור השמש הוא עוד דרך מצוינת להרוג עובש, כמו גם להאיר את הלבנים שלך. שימו עין על בגדים כהים או בצבעים עזים כדי למנוע דהייה.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד להסיר טחב מהבד: עצות בסיסיות

מספר פתרונות שונים יכולים לעזור להסיר עובש וטחב מהבגדים, אך הנה כמה הצעות כלליות שכדאי לעקוב אחריהם.

  • בדוק תחילה את תגי הטיפול בבגד. כמו תמיד, עליך לעיין בתוויות הטיפול בכביסה לפני שתנסה לנקות בגד. במיוחד, שימו לב לטמפרטורת המים המוצעת כדי לגלות באיזו מחזור כביסה חם תוכלו להשתמש מבלי לפגוע בבד. להלן המדריך המקיף שלנו לסמלי טיפול בכביסה
  • השתמש במברשת שיניים נקייה כדי לשפשף את התבנית. אם תבחר לטפל בכתם מראש, תוכל לשפשף בעדינות את הבד עם מברשת שיניים נקייה וכל אחד מפתרונות הניקוי שלהלן. עדיין תצטרך לכבס לאחר מכן כדי להרוג את נבגי העובש.
  • כביסה בטמפרטורה הכי חמה שאפשר. למים חמים יש את הסיכוי הטוב ביותר להרוג נבגי עובש. עם כותנה ובדים אורגניים, אתה אמור להיות מסוגל לכבס בטמפרטורה גבוהה למדי מבלי לפגוע בבד.

מוצרים להסרת עובש על בגדים

להלן שלושה פתרונות שכולם הוכחו כיעילים בהסרת עובש מהבד:

1. אקונומיקה

כימיקל חזק מאוד, אקונומיקה יכולה להיות יעילה מאוד בהריגת עובש והסרת כתמי טחב. עם זאת, הוא גם ידהה כל צבע, אז השתמש באקונומיקה רק על לבנים, או בדוק תחילה את הבגד שלך על חלק לא בולט של הבגד שלך (כגון המכפלת הפנימית). קניית חומר ניקוי להלבנה מסחרי חוסכת ממך את הצורך לערבב משלך אקונומיקה ומים; אבל אם תחליט לדלל את האקונומיקה המסודרת שלך, עקוב אחר ההוראות על התווית של המוצר שבחרת כדי לקבל את הריכוז הנכון.

מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מכתמי עובש וטחב על בדים
מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מכתמי עובש וטחב על בדים!

אם הבגדים שלך עמידים לצבע, אתה יכול להשרות מראש את הבגדים העובשים לכמה שעות בתמיסת אקונומיקה, מעורבבת לפי ההוראות על התווית. לחלופין, עקוב אחר ההוראות כדי להוסיף את האקונומיקה למכונת הכביסה שלך ולכבס כרגיל. בעת שימוש באקונומיקה, הקפד ללבוש כפפות גומי ולעבוד באזור מאוורר היטב הרחק מילדים, שכן האדים יכולים להיות חזקים למדי.

2. חומץ לבן מזוקק

חומץ הוא קוטל עובש עדין מצוין, וגם מסיר ריחות טחב מהבגדים שלך. ערבבו כוס אחת של חומץ לבן בדלי מים, והשרו מראש את הבגדים למשך שעה לפחות. לאחר מכן תכבס במכונת הכביסה שלך בטמפרטורה החמה ביותר האפשרית עם חומר הניקוי הרגיל שלך, כגון Persil non-bio. לחלופין, אתה יכול להוסיף ישירות 250 מ"ל חומץ למכונת הכביסה שלך בכל מחזור ולכבס כרגיל. חשוב לא לערבב חומץ עם כל מוצר המכיל אקונומיקה, מכיוון שהדבר עלול ליצור גז רעיל.

3. בורקס

מינרל מסיס במים זה הוא גם קוטל עובש טבעי, אותו ניתן לקנות כחומר ניקוי או בצורת אבקה. אם אתה מקבל את זה כאבקה, ערבב עם מים לפי ההוראות על התווית. לאחר מכן הוסף את התמיסה ישירות לתוף מכונת הכביסה שלך, וכבס את הבגדים כרגיל.

כיצד למנוע עובש בבגדים

עובש יכול להתחיל לצמוח על בגדים כאשר הוא נשאר לח או רטוב בערימה. כדי להימנע מכך עליך:

  • רוקנו את מכונת הכביסה שלכם בהקדם האפשרי לאחר סיום המחזור.
  • תלה בגדים רטובים לייבוש על חוט הכביסה, מתלה הבגדים או הרדיאטור ברגע שאתה מוציא אותם ממכונת הכביסה.
  • לחילופין, הניחו בגדים במייבש הכביסה (לאחר בדיקה שהם בטוחים לייבש).
  • אסור גם להשאיר בגדים מזיעים או בגדי ים רטובים לשבת ולהתמוגג. יש לתלות אותם לייבוש לפני הכנסתם לסל הכביסה.

מחפשים טיפים נוספים כיצד להסיר עובש וטחב בביתכם? בדוק את הסרטון הזה כדי לדעת איך להפוך את הקירות שלך ללא עובש!