איך לכבס בגדים במכונת כביסה?

לפני שאתם מכבסים בגדים במכונת כביסה
לפני שאתם מכבסים בגדים במכונת כביסה, חיוני לבדוק את תווית הטיפול על כל בגד על מנת להימנע מפגיעה בחומר.

הימנע ממלכודות כביסה נפוצות עם מדריך זה למכונת כביסה! עם העצות הללו כיצד לכבס בגדים במכונת הכביסה, תקבלו תוצאות כביסה נהדרות!

שלבים מרכזיים:

  1. בדוק את תוויות הטיפול שלך - מכונת הכביסה שלך לא יכולה לקבוע אם הבגדים שלך עדינים או לא לבד!
  2. בחר ידנית את המחזור והטמפרטורה הנכונים עבור הבגדים שלך.
  3. השתמש בכמות המתאימה של אבקת כביסה כפי שהומלץ על תווית המוצר.

המאה האחרונה ראתה אותנו נופפים לשלום לתהליך המייסר של שטיפת ידיים ומברכים על המצאת מכונת הכביסה שחוסכת זמן. שימוש במכונת כביסה הוא דרך פשוטה ובמחיר סביר לניקוי בגדים; עם זאת, כפי שרבים מאיתנו יודעים, זה יכול לפעמים להיות קצת מסובך לשימוש!

לכבס בגדים במכונת כביסה זה למעשה מאוד פשוט ברגע שאתה יודע את הבסיס - אז יצרנו מדריך שלב אחר שלב כדי לגרום לבגדים שלך להריח טרי כמו חיננית וללא אותם כתמים וסימנים קשים. לפני שאתם מכבסים בגדים במכונת כביסה, חיוני לבדוק את תווית הטיפול על כל בגד על מנת להימנע מפגיעה בחומר. כמו כן, עליך לוודא שכל הכיסים ריקים, וכי רוכסנים מסודרים כדי למנוע מהם לתפוס בגדים אחרים.

מכונות כביסה הן מגוונות להפליא: אתה יכול אפילו להשתמש בהן כדי לכבס כמה סוגים של נעלי ספורט! פשוט הכנס אותם עם כמה מגבות כדי למנוע מהם להתנגש סביב המכונה. לפריטים עדינים במיוחד, ספק מעט הגנה נוספת בכביסה על ידי שימוש בשקית כביסה.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

מיין את הכביסה שלך לערימות לפני שאתה מכבס בגדים במכונת כביסה

עם העצות הללו כיצד לכבס בגדים במכונת הכביסה
עם העצות הללו כיצד לכבס בגדים במכונת הכביסה, תקבלו תוצאות כביסה נהדרות!

מיין את הבגדים לערימות נפרדות. התאם צבעים דומים יחד (לבנים, כהים וצבעים בהירים) ואז מיין את הערימות הללו לחומרים דומים, תוך שמירה על בגדי צמר עדינים בנפרד. חשוב להפריד את הצבעים לערימה הנכונה על מנת למנוע את הפעלת הצבע במכונה ופגיעה בבגדים אחרים. פריטים עדינים וצמר זקוקים למחזור כביסה מיוחד כדי למנוע התכווצות ונזקים.

בדוק את תווית הטיפול

לכל בגד יש תווית טיפול - אלו הם הנמל הראשון כשאתה תוהה איך לכבס בגדים במכונת כביסה. תווית הטיפול מציינת מאיזה בד עשוי פריט הלבוש, באיזו טמפרטורה במכונת הכביסה יש להשתמש והאם יש לנקות אותה בניקוי יבש או לכבס ביד. כמו כן צריכות להיות הנחיות כיצד לייבש את הבגד והאם ניתן לגהץ אותו או לא. מדריך זה לסמלי טיפול בכביסה מסביר את מה שאתה צריך לדעת.

טיפול מקדים בכתמים לפני שטיפת בגדים במכונת כביסה חיוני

לפני שאתה מכבס בגדים במכונת כביסה, בדוק אם הבגד אינו כתמים. טיפול מקדים בכתמים משפר את סיכוייכם להסיר את הכתם כליל. ישנם חומרי ניקוי נוזליים רבים שיכולים לשמש גם כטיפול מקדים - אנחנו אוהבים את פרסיל - ולעתים קרובות אלו עושים פלאים. בדוק תמיד את התווית כדי לוודא שאתה משתמש במוצר שלך בצורה בטוחה ובצורה היעילה ביותר. עקוב אחר ההוראות על התווית בקפידה, וזכור לא לשפשף את הבד בניסיון להסיר את הכתם, מכיוון שלעתים קרובות זה יגרום להתפשטות נוספת.

הגדרת טמפרטורת המים, הספין ועומס הגודל

עכשיו מגיע החלק הכי מסובך בכביסת בגדים במכונת כביסה. לאחר שבדקתם את תוויות הטיפול, הגדר את הטמפרטורה של מכונת הכביסה שלך כך שתתאים. צבעים כהים נשטפים בדרך כלל במים קרים יותר (זה יכול להיות נמוך עד 15 מעלות אם הבד שלך צמר, אבל זה בדרך כלל בסביבות 40) וצבעים בהירים נשטפים במים חמים יותר (עד 60 מעלות עבור בגדי כותנה). זהו הצעד החיוני ביותר לביצוע נכון, שכן כביסה בטמפרטורה גבוהה מדי עלולה לעוות או לכווץ את הבגדים שלך. בחירת עומס בגודל הנכון היא קלה יחסית. למכונות יש בדרך כלל שלוש אפשרויות עומס: קטן, בינוני וגדול. יש לבחור את הגדרת העומס בהתאם לכמות הבגדים שאתם מתכננים לכבס - בחירה נכונה תחסוך באנרגיה. זכור שאפילו הגדרת עומס גדולה לא תעבוד טוב אם אתה ממלא יותר מדי את המכונה שלך, אז וודא שתמיד יש מספיק מקום בתוף כדי שהבגדים שלך יזוזו.

לבסוף, יש לבחור את מחזור הסחיטה לפי מידת החזקה של הבד שלך. לרוב המכונות יש הגדרות 'כביסה ידנית' של 'עדינים' או 'צמר' עבור בדים שבירים - חשוב במיוחד שתשתמש בהם בעת כביסה של תחתונים, בגדי צמר וכל דבר שיש בו הרבה מאוד חרוזים או פאייטים. בדים אחרים יכולים לקחת מחזור סחיטה מהיר יותר, מה שגם יעזור לנקז עודפי לחות מהבגדים שלך.

החלטה כמה זמן לכבס בגדים במכונת כביסה

לכל בגד יש תווית טיפול - אלו הם הנמל הראשון כשאתה תוהה איך לכבס בגדים במכונת כביסה
לכל בגד יש תווית טיפול - אלו הם הנמל הראשון כשאתה תוהה איך לכבס בגדים במכונת כביסה.

הגדרת מחזור הכביסה הנכון תלוי בצרכים שלך ובחומר שבהישג יד. מחזורי כביסה מהירה הם מושלמים אם אתה ממהר, אבל הגדרה זו צריכה לשמש רק עבור בגדים שאינם זקוקים לכביסה יסודית. ניתן להשתמש במחזורים רגילים על רוב החומרים, ולהשאיר את הבגדים שלך רעננים. למכונות מסוימות יש גם הגדרה של טבילה מוקדמת כדי לעזור לך להעביר כתמים עיקשים.

הוספת חומר ניקוי

כמות חומר הניקוי בה אתם משתמשים לכבס בגדים במכונת כביסה תלויה בגודל המטען, בקשיות המים באזורכם ובחומר הניקוי שלכם - בדקו את התווית. רוב חומרי הניקוי, כמו פרסיל, מסבירים כמה יש להשתמש והיכן למקם אותו במכונת הכביסה שלך. מרכך כביסה, כמו Comfort, הוא דרך מצוינת להעניק לבגדים מעט ניחוח ותחושה נעימה - תתרשם במיוחד מההשפעה על המגשרים.

ייבוש לאחר שטיפת בגדים במכונת כביסה

ייבוש הבגדים המכובסים יהיה תלוי בחומר הבגד. בדוק את תווית הטיפול כדי לגלות אם ניתן להכניס את הבגד למייבש כביסה. ייתכן שיהיה צורך לפרוס חלק מהבגדים בצורה שטוחה, או לעצב מחדש כאשר הם לחים. כל המידע הזה יהיה על תווית הטיפול.

על ידי ביצוע השלבים לעיל, תוכל לכבס בגדים במכונת כביסה בקלות, כאשר הבגדים שלך יוצאים מהמכונה עם ריח רענן ונראה נקי מכתמים. אז סדר את הערימות שלך, והגדר את המחזור הנכון - מעתה ואילך, צרות הכביסה שלך יהיו נחלת העבר!