איך להוציא שעווה מהבגדים?

בצע את השלבים הפשוטים שלהלן המראים כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן
בצע את השלבים הפשוטים שלהלן המראים כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן.

נרות מריחים ונראים נהדר, אבל ניקוי שעוות נרות שנשפך יכול להיות קשה! המשך לקרוא לקבלת שלבים פשוטים כיצד להוציא בקלות שעווה מהבגדים.

בין אם זו מסיבת יום הולדת לילדים או מסיבת ארוחת ערב עם חברים, חגיגות אומרות לעתים קרובות נרות, וכיוון שתאונות יכולות לקרות בקלות, שעווה נרות עלולה להישפך. בצע את השלבים הפשוטים שלהלן המראים כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן.

בדוק תמיד את תווית הטיפול בכביסה על פריט הלבוש לפני שתנסה להסיר את השעווה שנשפכה. בדים מסוימים עשויים להזדקק לטיפול מומחה בעוד שאחרים ניתן להתמודד עם פתרונות ביתיים.

חמישה שלבים להסרת שעוות נרות מהבגדים

1 - אל תעשה כלום

הצעד הראשון הוא לא לעשות כלום - לפחות עד שהשעווה תתייבש, בכל מקרה. ניסיון להסיר שעווה חמה לפני שהתייצבה עלול להחמיר את הבעיה, להפיץ את הכתם ואולי אפילו לשרוף אותך. אז תן לשעווה להתקבע לפני נקיטת פעולה כלשהי.

2 - תן לכתם גרידה

השלב הבא הוא להסיר כמה שיותר מהשעווה המוקשה. קח סכין חדה מספיק כדי לגרום נזק לשעווה, אך לא חדה עד כדי סיכון לפגיעה בפריט הלבוש. היזהר בעת הטיפול בסכין; השתמש תמיד במכות המתרחקות מגופך כדי למנוע תאונות כלשהן. עבדו על השעווה כדי להסיר כמה שיותר מהחומר המוקשה, תוך השארת רק השעווה המוטבעת ביותר.

3 - להמיס מחדש את השעווה

חמישה שלבים להסרת שעוות נרות מהבגדים
חמישה שלבים להסרת שעוות נרות מהבגדים.

נראה שזה סותר את השלב הראשון שלמעלה, אבל הצעד הבא הוא לחמם מחדש את השעווה. הניחו מגבת כלים או מגבת מתחת לפריט הלבוש או המפה, ולאחר מכן הניחו שתי מגבות נייר על החלק העליון של כתם השעווה. הגדר מגהץ על אש נמוכה עד בינונית וגהץ על האזור. השעווה המחוממת תימס שוב, ותתרחק מהבד, ותספוג במקום זאת במגבת הנייר. אם אתה מגלה שמגבת הנייר הופכת להיות רוויה בשעווה, הזיזו את המגבת כדי להתחיל שוב במקום חדש, או החליפו אותה בגיליון חדש. אם יש לך נייר סופג בהישג יד, זה יעבוד באותה מידה, אם לא טוב יותר, ממגבות נייר. היזהר תמיד בעת שימוש במגהץ.

4 - השאירו להשרות

בשלב זה, היה צריך להסיר את כל השעווה מהבד. עם זאת, אם השעווה הייתה צבועה, כמעט בוודאות יישאר כתם על הבגד או המפה. אם זה המצב, הכינו קערה עם תמיסה של מים ומסיר כתמים על בסיס חמצן והשאירו את הכתם ספוג בקערה לכמה שעות. זה אמור להסיר ביעילות את הכתמים האחרונים שנותרו מהבד. אתה יכול גם לנסות למרוח כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם כמסיר כתמים. בדוק תמיד על אזור לא בולט תחילה לפני שימוש נרחב.

5 - שטפו אותו

לבסוף, כביסה את הבגד או את המפה בדרך הרגילה - או כביסה במכונה או ביד אם זה מתאים יותר. וכל שאריות של שפיכת השעווה אמורות להיעלם! אם הפריט המושפע הוא של פריט לבוש מחומר רגיש במיוחד, מומלץ לפנות למנקה מומחה עם ניסיון מומחה בהסרת שעווה מבגדים.

שעווה שהתקבלה במקום אחר בבית שלך? גלה כיצד להוריד שעווה נרות מקירות ומעץ כאן.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?