הסרת כתמי דם מבגדים

ייתכן שיידרש הלבנה או הסרת כתמים כדי להסיר את הכתם לחלוטין
במקרה של בגדים בהירים, ייתכן שיידרש הלבנה או הסרת כתמים כדי להסיר את הכתם לחלוטין.

טוב לדעת כיצד להסיר כתמי דם מטקסטיל, כיוון שהדבקת כתמי דם עלולה להרוס את הבגדים האהובים עליך.

הידעתם שדם הוא אחד הדברים הנפוצים ביותר שדורשים הסרת כתמים? פציעות עקובות מדם יכולות להתרחש הן במשחקי חצר לילדים והן בעת בישול. אולם למרבה המזל, הוצאת דם מבגדים ומאריגים אחרים היא קלה, כל עוד היא נעשית ברגע שהכתם נולד. עם זאת, עם קצת עבודה נוספת, אתה יכול גם להוציא דם מיובש מהבגדים שלך.

העצות הבאות חלות על הטקסטיל הנפוצים ביותר, כגון כותנה ופוליאסטר. אם נוצרו כתמי דם על חומרים רגישים כמו משי, תמיד יש לבדוק את הוראות הכביסה של הטקסטיל עצמו ולפעול לפיהן. כמו כן, זכור שבכל פעם שאתה מנסה טיפ חדש להסרת כתמים, בדוק אותו תחילה על אזור קטן ולא מפריע. במקרה של חומר רגיש במיוחד, הסרת כתמי דם עשויה לדרוש גם ביקור במכון ניקוי יבש.

אז קח כמה טיפים להסרת כתמים למטה.

הסרת כתמי דם טריים

תמיד יש להסיר כתמי דם במים קרים, שכן מים חמים או חמימים יקרישו את הדם ויגרמו לו להיצמד לטקסטיל. ניתן לשטוף בגדים מוכתמים בדם תחת מים זורמים או להשרות בכיור. הדם בדרך כלל עוזב כמעט לחלוטין כאשר הבגדים נלחצים או משפשפים קלות בו זמנית. במידת הצורך ניתן להוסיף לכתם גם סבון.

השתמש תמיד במים קרים כדי להסיר כתמי דם טריים
השתמש תמיד במים קרים כדי להסיר כתמי דם טריים, מים חמים יעזרו לכתם להיצמד לבגדים.

לאחר ההשריה רצוי לכבס מיד את הבגד במכונת הכביסה. במקרה של בגדים בהירים, ייתכן שיידרש הלבנה או הסרת כתמים כדי להסיר את הכתם לחלוטין.

אין לנגב כתמי דם טריים מכיוון שהם בדרך כלל רק גורמים להתפשטות הכתם. עם זאת, אם לא ניתן לשטוף את הבגד מיד במים, ניתן ללחוץ בעדינות על הכתם בנייר מטבח.

השתמש תמיד במים קרים כדי להסיר כתמי דם טריים, מים חמים יעזרו לכתם להיצמד לבגדים.

הסרת כתמי דם יבשים

זה בדרך כלל לוקח קצת יותר זמן וזמן כדי להסיר דם מיובש, אבל הסרת כתמים היא בשום פנים ואופן לא בלתי אפשרית! רצוי לטפל בכתם היבש מראש עם חומר ניקוי נוזלי, כמו חומר ניקוי קטן של OMO. יוצקים את חומר הניקוי לתוך הכתם ומשפשפים כך שחומר הניקוי ייספג בבד. אם כתם הדם עיקש במיוחד, ניתן להשרות את הבגד למשך הלילה במים פושרים. לאחר טיפול מקדים והשרייה, הבגד נכבס בדרך כלל לפי הוראות הכביסה.

מסיר כתמים או חומרי ניקוי כביסה מולבנים עשויים אף הם לסייע בהסרת כתמי דם. עם זאת, כדאי לזכור שהם עשויים שלא להתאים לכל הטקסטיל.

  • שטפו מיד כתם דם טרי במים קרים
  • טפלו מראש בכתם הדם עם חומר ניקוי נוזלי
  • כביסה בתוכנית כביסה רגילה
מאמרים בנושאים דומים
  1. להסרת כתמים על בגדים לבנים
  2. הסר כתמי שוקולד מהבגדים
  3. כדי להסיר צבע מהבגדים
  4. כדי להיפטר מריח רע מבגדים
  5. לכבס ג'ינס
  6. סמלי כביסה והוראות כביסה