להסרת כתמים על בגדים לבנים

כך שלא תצטרכו לתהות כיצד להסיר כתמים על בגדים לבנים
מאמר זה נותן לכם עצות שימושיות להסרת כתמים, כך שלא תצטרכו לתהות כיצד להסיר כתמים על בגדים לבנים.

עם ילדים בבית, יכול להיות קשה לשמור על הבגדים לבנים ונקיים. מיץ, דשא, צבע וחימר הם כולם גורמים שכיחים לבגדים לבנים שצבעם משתבש - אבל אל דאגה! מאמר זה נותן לך עצות שימושיות להסרת כתמים, כך שלא תצטרך לתהות כיצד להסיר כתמים על בגדים לבנים.

הסרת כתמים על בגדים לבנים, צעד אחר צעד

סוג הכתם והבד יקבעו באיזה סוג של מסיר כתמים עדיף להשתמש. זכור לפעול במהירות ברגע שאתה מזהה את הכתם. ככל שתחכו יותר לפני טיפול בכתם, כך יהיה קשה יותר להיפטר ממנו!

לפני שאתה מתחיל:

 • קרא תמיד את מטלית הכביסה על הבגד כדי למנוע נזק מטיפול כלשהו.

 • זכור לבדוק תחילה במה אתה מתכוון להשתמש כמסיר כתמים על אזור בלתי נראה של הבד כגון. גב מכפלת או משהו דומה.

 • הניחו מטלית נקייה או מגבת נייר מתחת לאזור הבד בו הכתם נמצא כדי למנוע ממנו להתפשט לשאר הבגד.

לאחר מכן בצע את השלבים הבאים:

האם מכונת הכביסה שלך מודדת וממנה אוטומטית את חומר הניקוי בכל כביסה (פונקציית מינון עצמי)?
 1. השתמש בכפית או בסכין מטושטשת כדי לגרד כל לכלוך רופף.

 2. יש למרוח מסיר כתמים מתאים (ראה רשימה למטה) על מטלית או ספוג לח ונקי, לרחוץ את הכתם או לשפשף אותו מתחת למים זורמים. אם אינכם בטוחים באיזה סוג כתם מדובר, השתמשו במים קרים. מים חמים עלולים לגרום לכתמים על בסיס חלבון למשל כתמי דם, מתיישבים בבד.

 3. לאחר טיפול מקדים בכתם, הכניסו את הבגד למכונת הכביסה.

 4. אם הבגד שלך מוכתם קשות, השרו אותו בתערובת של חומר ניקוי ומים למשך 20 דקות לפחות לפני כביסתו במכונת הכביסה.

 5. לאחר מכן יש לכבס בתוכנית הכביסה הרגילה במכונת הכביסה עם Via Tvättkapslar White. 40 מעלות מספיקות להסרת כתמים ויחד עם זאת חביבות על הטבע. הקפידו לבדוק תמיד את מטלית הכביסה וסמלי הכביסה של הבגד כדי לוודא באיזו טמפרטורה הבגד יכול לעמוד הכי הרבה.

 6. אלא אם כן הכתם הוסר לחלוטין, הימנעו מייבוש במייבש או גיהוץ הבגד, שכן החום יגרום לכתם להתיישב על הבד.

אילו מוצרים מתאימים להסרת כתמים על בגדים לבנים?

כעת, כשאתה יודע באילו שלבים עליך לבצע, הנה רשימה של שיטות ומוצרים שיעזרו להחזיר את הבגדים שלך לבנים ונקיים. לאחר טיפול מקדים בכתם, שטפו תמיד את הבגד במכונת הכביסה יחד עם בגדים בצבעים דומים. גרב אדומה בין הסיד שלך יכול להרוס אותו ולהפוך אותו לוורוד! באמצעות נוזל לבן או חומר ניקוי נוזלי טוב אחר - המוצר האופטימלי הטוב ביותר הוא חומר ניקוי נוזלי, למשל צף Via White. שפכו את חומר הניקוי הבלתי מדולל ישירות על הכתם ושפשפו או טפטפו על הכתם. אתה יכול גם להשתמש במסיר כתמים שבו אתה משתמש על ידי ביצוע ההוראות על אריזת המוצר. חומץ - חומץ הוא מסיר כתמים וריחות מעולה. זה טוב במיוחד להסרת כתמי דם, כתמי דאודורנט וכתמי זיעה צהובים שיכולים להופיע מתחת לשרוולי החולצה. שימו מעט חומץ מדולל במים ישירות על הכתם ושפשפו את התערובת לתוכו.

לאחר מכן תוכל לתת לבגד להשרות כ-10-15 דקות ולטפוח על הכתם כדי להרים אותו לפני שתכבס את הבגד במכונה.

הסרת כתמים על בגדים לבנים, צעד אחר צעד
הסרת כתמים על בגדים לבנים, צעד אחר צעד.

אקונומיקה - כמוצא אחרון, ניתן להלבין לטייח. אקונומיקה עובדת בצורה הטובה ביותר על כתמים כמו קפה, דשא, מיץ או צבעי בד (אם, למשל, הכנסת בטעות בגד שאינו עמיד לצביעה בכביסה הלבנה שלך). עם זאת, לאקונומיקה אין השפעה רבה על כתמים על בסיס שמן והיא אפילו יכולה להפוך כתמי זיעה צהובים לכהים עוד יותר! כמה בדים כמו צמר ומשי עלולים להיהרס על ידי אקונומיקה, לכן הקפידו להסתכל על מטלית הכביסה של הבגד לפני הטיפול.

להיפטר מצבע על בגדים - לכבס לאחר ריצת הצבע

אם אתה משתתף השנה ב-The Color Run, אתה בוודאי רוצה לדעת איך תוכל להחזיר את הבגדים שלך לבנים בצורה הכי קלה לאחר המירוץ! הצבע המשמש ב-The Color Run מבוסס על אבקה ויוצר שכבה של אבק צבע על הבגדים שלך. הקפידו להבריש כמה שיותר טונר לפני הוספת מים - מים עלולים לגרום לטונר להתמקם עמוק יותר בבד.

שטפו את הבגדים במים קרים לפני כביסתם בנפרד במכונת הכביסה בתוכנית קרה עם Via Wash Capsules White. אולי לא תיפטר מכל הצבע, אבל תראה בו מזכרת וזיכרון מיום נפלא!

לטיפים נוספים ועצות כיצד להיפטר מכתמים עיקשים, בדוק את מחלקת הסרת הכתמים שלנו.

מאמרים בנושאים דומים
 1. הסר כתמי שוקולד מהבגדים
 2. כדי להסיר צבע מהבגדים
 3. כדי להיפטר מריח רע מבגדים
 4. לכבס ג'ינס
 5. סמלי כביסה והוראות כביסה
 6. איך לכבס נעליים במכונת הכביסה