איך להוציא שמן בישול מהבגדים?

יש לנו כמה טיפים שימושיים איך להוציא שמן בישול מהבגדים כדי לעזור לך
אל תיבהל בפעם הבאה שתשפך קצת שמן בישול על הבגדים שלך, יש לנו כמה טיפים שימושיים איך להוציא שמן בישול מהבגדים כדי לעזור לך!

אל תיבהל בפעם הבאה שתשפך קצת שמן בישול על הבגדים שלך, יש לנו כמה טיפים שימושיים איך להוציא שמן בישול מהבגדים כדי לעזור לך!

שלבים מרכזיים:

 • פעלו בהקדם האפשרי - ככל שתוכלו לטפל בכתם מהר יותר כך יהיה קל יותר להוציא שמן בישול מהבגדים כאשר יש לכם זמן לשטוף אז קחו 5 דקות מהכנת האוכל שלכם כדי להיכנס לטיפול מוקדם.
 • ספוג כמה שיותר שמן עם מגבת נייר, או השתמש בכף או סכין קהה כדי לגרוף את עודפי הנוזלים.
זכור לבדוק תמיד את תוויות הטיפול על הבגדים שלך לפני ניסיון הסרת כתמים. אם הפריט שלך הוא ניקוי יבש בלבד, עדיף לקחת אותו לאיש מקצוע.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

לא כולנו לובשים סינר מצויץ כשאנחנו מטגנים נקניקיות או מערבבים מוקפץ טעים - כך שכתמי שמן בישול עשויים להתרחש בשלב מסוים. החדשות הטובות הן שכתמי שמן בישול לא חייבים להיות קבועים - אם כי אם אתם אוספים אותם על בסיס יומיומי, אז אולי עדיף שתלבשו סינר מצויץ!

עקוב אחר המדריך הקל שלנו לדרכים השונות להוציא שמן בישול מהבגדים.

איך להוציא שמן בישול מהבגדים

איך להוציא שמן בישול מהבגדים
איך להוציא שמן בישול מהבגדים.

אם כתם השמן עדיין רטוב, נסה להסיר כמה שיותר שמן עודף בעזרת סכין או כף קהה, או לטשטש את הכתם במגבת נייר. לאחר מכן, בחר באחת מהשיטות הבאות כיצד להוציא שמן בישול מהבגדים כדי לנסות להסיר את הכתם שלך:

שיטה 1: אבקת כביסה

 1. טפלו מראש בכתם עם אבקת כביסה נוזלית. חומרי ניקוי כביסה מודרניים רבים כמו פרסיל ביו מכילים אנזימים שעוזרים לפרק כתמים קשים, כך שבדרך כלל טיפול מקדים של חומר ניקוי כביסה אמור להספיק כדי לעזור להרים את כתם שמן הבישול שלך. בדוק תמיד את חומר הניקוי שלך על אזור קטן ונסתר של הבגד תחילה כדי לבדוק שהוא לא יפגע בבד.
 2. אפשרו לחומר הניקוי להיספג בבד למשך כ-5 דקות כדי שהוא באמת יוכל לעבוד.
 3. בדוק את תווית הטיפול על הבגד וכבס בטמפרטורה הגבוהה ביותר שהחומר יכול לעמוד בו עם חומר ניקוי כביסה כמו פרסיל small & mighty (עקוב אחר הוראות המינון על התווית). ככל שהמים חמים יותר, כך יהיה קל יותר להסיר את כתם שמן הבישול.

שיטה 2: סודה לשתייה ונוזל כביסה

אם אתה תוהה 'איך אני מוציא שמן בישול מהבגדים?' אבל נגמר לך חומר ניקוי הכביסה, אז הנה איך לעשות את זה רק עם כמה פריטים בסיסיים לבית. רק זכרו לבדוק תחילה את מסיר הכתמים על אזור לא בולט של הבגד.

 1. לאחר שספגתם את הכתם, כסו את האזור הפגוע בסודה לשתייה.
 2. השאירו את הסודה לשתייה למשך כ-30-60 דקות ואז שפשפו עם מברשת שיניים ישנה ונקייה. הסודה לשתייה תספוג את השמן מה שהופך את הכתם שנותר מאחור להרבה יותר קל להסרה.
 3. שפכו מעט נוזל כביסה על יתרת הסודה לשתייה והשתמשו באצבעותיכם כדי להכניס אותו בעדינות לתוך הבד. נוזל כביסה נועד להסיר שמן ושומן מכלים, כך שבעצם הוא אמור לעבוד באותה מידה על כתמי שמן על בגדים.
 4. בדוק את תווית הטיפול על הבגד וכמו בשיטה לעיל, כבסי בטמפרטורה הגבוהה ביותר שהבד יכול לעמוד בו. אם לא הספקת לצאת החוצה ולקבל קצת חומר ניקוי כביסה, נסה להוסיף 0.5 כוס חומץ לבן למחזור הכביסה שלך כדי לעזור להרים שאריות של הכתם.

חשוב! בכל אחת מהשיטות, לאחר סיום מחזור הכביסה וודאו שהכתם הוסר במלואו לפני ייבוש הבגד בכביסה, כאילו הכתם לא נעלם לחלוטין החום רק יכניס את הכתם אל תוך הבד. אם הכתם עדיין נשאר על הבגד שלך, חזור על השלבים לעיל.

הנה לך, עם הטיפים האלה כיצד להסיר כתמי שמן בישול מבגדים, אתה לא צריך לדאוג שהבגדים שלך יתבלבלו שוב במטבח!

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לכבס בגדי פשתן?
 2. איך לכבס חליפת צלילה?
 3. איך להוציא טיפ-אקס מהבגדים?
 4. כיצד להסיר קרם הגנה מהבגדים?
 5. איך לשטוף קשמיר?
 6. מים חמים או קרים לכתמים? מה הכי טוב?