אין כמעט דבר גרוע יותר מלצפות בבקבוק של לק אדום בוהק מתקדם לעבר השטיח שלך בצבע שמנת. אבל אל דאגה - ריכזנו עבורך את הטיפים הטובים ביותר שלנו להסרת לק משטיחים בצורה מהימנה מבלי להשאיר כתמי לק מכוערים.

  • לטפל בכתמי לק טריים

ברגע שאת מבינה ששפכת לק, השג לעצמך מגבת תה נקייה או מגבת נייר והשתמשי בה כדי לספוג כמה שיותר לק. מה שלא תעשה, הקפד לא לשפשף או לשפשף, אלא לטפוח בעדינות. זה מונע התפשטות כתמי לק ומקל על הניקוי לאחר מכן.

  • לטפל בכתמי לק מיובשים

עברו שבועיים ופתאום אתה מבחין בגוש שלא ראית בעבר ומאז נשאב עמוק לתוך השטיח. כמו עם כתם טרי, עליך להסיר כמה שיותר מכתם הלק לפני שתוכל לנקות אותו. השתמש בפינצטה כדי לקלף כל עודפי לק. כדי להקל על שלב זה, ניתן להרטיב את כתמי הלק בעזרת מטלית.

עליך להסיר כמה שיותר מכתם הלק לפני שתוכל לנקות אותו
כמו עם כתם טרי, עליך להסיר כמה שיותר מכתם הלק לפני שתוכל לנקות אותו.

לאחר שהסרת את שאריות הלק כמיטב יכולתך, ניתן להשתמש בשיטות הבאות להסרת לק מהשטיח - בין אם הכתם טרי או ישן.

  • ספריי לשיער וברנדי צרפתי

אם את מעוניינת להסיר כתם לק, השיטה הלא שגרתית הזו היא אידיאלית. אם אין לכם אלכוהול לחיצה בבית, אל דאגה – גם בלעדיו, הטריק הבא יכול לעבוד ביעילות. לאחר שהסרת עודפי לק, רססי ספריי שיער על הכתם כ-20 פעמים ברציפות והוסיפו לגימה של אלכוהול אם יש לכם. השתמש במברשת קרצוף או במברשת שיניים נקייה כדי לשפשף ולזכור לשטוף את הכתם בהרבה מים מדי פעם.

  • מסיר לק ללא אצטון

זה נכון במיוחד עבור לק עקשן: הסרת כתמים יכולה להיות קלה מאוד אם אתה משתמש במוצר שפותח במיוחד כמו מסיר לק ללא אצטון. יש למרוח בנדיבות ולספוג את הכתם במגבות נייר נקיות או במגבות תה עד שהוא נמס. אל תשכחי לבדוק אזור לא בולט לפני כן כדי לראות אם מסיר הלק תוקף את השטיח.

  • מנקה זכוכיות

עדיין מתקשה להסיר כתמי לק עיקשים? באופן מפתיע, מנקה זכוכית יכול להועיל כאשר אתה רוצה להסיר לק מהשטיחים מבלי להשאיר כתמים. רססו על הכתם, הניחו לו לשבת כמה דקות, ואז נגב אותו בעדינות עם מטלית נקייה ספוגה במים קרים. כמו במסיר הלק, כדאי לבדוק אזור לא בולט לפני כן כדי לראות אם השטיח ומנקה הזכוכית תואמים.