הסר שעווה - זה יחזיר את הבגדים שלך לנקות

נסו לגרד כמה שיותר מהשעווה הקשה
כשלב הבא, כדי שתוכל להסיר את שעוות הנר, נסו לגרד כמה שיותר מהשעווה הקשה.

תקלה קרתה במהירות והשעווה נחתה על הבגדים. אתה יכול להסיר שעווה על ידי ביצוע שלבים פשוטים אלה.

בין אם זו מסיבת יום הולדת לילדים או ארוחה חגיגית עם המשפחה - שם יש מה לחגוג, נרות מעורבים לעתים קרובות. ואז מתרחשת תקלה ושעוות הנר מגיעה למקום שהוא לא שייך. אתה יכול להסיר שעווה מהבגדים על ידי ביצוע שלבים פשוטים אלה.

קרא תמיד את תווית הטיפול לפני הסרת השעווה מטקסטיל. חלק מהטקסטיל צריך להיות מטופל על ידי אנשי מקצוע בעסק לניקוי יבש.

הסר כתמי שעווה בחמישה שלבים

1 - חכו ותראו

השלב הראשון הוא לחכות ולא לעשות כלום - לפחות עד שהשעווה תתייבש. ניסיון להסיר שעווה לפני שהתייבש רק יחמיר את הבעיה: תגדיל את הכתם ואולי תישרף על השעווה החמה. אז תן לשעווה להתייבש קודם.

2 - מגרדים את כתם השעווה

הם יודעים להסיר שעוות נרות מהבגדים מבלי לפגוע בבדים
הם יודעים להסיר שעוות נרות מהבגדים מבלי לפגוע בבדים.

כשלב הבא, כדי שתוכל להסיר את שעוות הנר, נסו לגרד כמה שיותר מהשעווה הקשה. מצא סכין חדה מספיק כדי לפגוע בשעווה, אך לא חדה עד כדי נזק לרקמה. בכל מקרה, היזהר בעת טיפול בסכינים. נסה בזהירות רבה במקום לא בולט. הסר כמה שיותר מהשעווה הקשה. באופן אידיאלי, רק השעווה שנספגה לחלוטין ברקמה צריכה להישאר.

3 - לרכך את השעווה

כעת מחממים שוב את השעווה (גם אם זה נראה כמו סתירה לשלב הראשון). מניחים מגבת יד או מגבת תה מתחת לאזור עם כתם השעווה ומעליו שתי מגבות מטבח. הגדר מגהץ על הגדרה נמוכה עד בינונית וגהץ מעל הכתם. זה גורם לשעווה להתחמם, להימס, להשתחרר מהרקמה ולהיספג במגבות המטבח. כאשר מגבות המטבח ספוגות בשעווה על האזור הפגוע, הזיזו אותן מעט או שימו חדשות. אם יש לך נייר סופג בהישג יד, אתה יכול להשתמש גם בזה. זה עובד לפחות כמו מגבות מטבח, אם לא טוב יותר.

4 - השרייה

עם טכניקת הגיהוץ שתוארה בשלב הקודם, ניתן להסיר את כל השעווה מהבד. עם זאת, עם שעווה צבעונית, בהחלט יישאר כתם בטקסטיל. אז השרו אותו בקערת מים ומסיר כתמים על בסיס חמצן למשך מספר שעות. זה אמור להסיר את עקבות הצבע האחרונים מהבד. לחלופין, יש למרוח חומר ניקוי נוזלי, כגון דור שביעי, על הכתם ללא דילול כמסיר כתמים.

5 - כביסה

לבסוף יש לכבס את הטקסטיל - או במכונת הכביסה או ביד, בהתאם להוראות הטיפול על הבגד. כתם השעווה צריך להיות נחלת העבר!

עם זאת, אם הטקסטיל המדובר הוא רגיש במיוחד, אולי כדאי לקחת אותו למתקן ניקוי מיוחד. הם יודעים להסיר שעוות נרות מהבגדים מבלי לפגוע בבדים.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?