כיצד להסיר שעווה מבגדים?

פתרו את הבעיה במהירות ובקלות בעזרת טיפים אלו כיצד לנקות ולהסיר כתמי שעווה מבגדים
פתרו את הבעיה במהירות ובקלות בעזרת טיפים אלו כיצד לנקות ולהסיר כתמי שעווה מבגדים.

שעווה מותכת יכולה בקלות לטפטף או להישפך על הבגדים! פתרו את הבעיה במהירות ובקלות בעזרת טיפים אלו כיצד לנקות ולהסיר כתמי שעווה מבגדים.

בין אם זו מסיבת יום הולדת לילדים או מסיבת ארוחת ערב עם חברים, חגיגות אומרות לעתים קרובות נרות, וכיוון שתאונות יכולות לקרות בקלות, שעווה נרות עלולה להישפך. בצע את השלבים הפשוטים שלהלן כדי להסיר במהירות ובקלות שעוות נרות מבגדים ומפות שולחן.

בדוק תמיד את תווית טיפול הכביסה על הבגד לפני שתנסה להסיר שעווה שנשפכה. בדים מסוימים עשויים להזדקק לטיפול מומחה, בעוד שאחרים ניתן להתמודד עם חומר ניקוי כביסה באיכות טובה כמו Breeze.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

כיצד להסיר כתמי שעווה מבגדים בחמישה שלבים

1 - אל תעשה כלום

הצעד הראשון הוא לא לעשות כלום - לפחות עד שהשעווה תתייבש, בכל מקרה. ניסיון שיטת הסרת הכתמים בשעווה לפני שהיא התקבעה צפוי להחמיר את הבעיה, להפיץ את הכתם ואולי אפילו לשרוף אותך. אז תן לשעווה להתקבע לפני נקיטת פעולה כלשהי.

2 - תן לכתם גרידה

השלב הבא הוא להסיר כמה שיותר מהשעווה המוקשה. קח סכין חדה מספיק כדי לגרום נזק מסוים לשעווה, אך לא חדה עד כדי סיכון לפגיעה בפריט הלבוש. היזהר בעת הטיפול בסכין; השתמש תמיד במכות המתרחקות מגופך כדי למנוע תאונות כלשהן. עבדו על השעווה כדי להסיר כמה שיותר מהחומר המוקשה, תוך השארת רק את השעווה המוטבעת ביותר.

3 - להמיס מחדש את השעווה

כיצד להסיר כתמי שעווה מבגדים בחמישה שלבים
כיצד להסיר כתמי שעווה מבגדים בחמישה שלבים.

נראה שזה סותר את הצעד הראשון לעיל, אבל הצעד הבא הוא לחמם מחדש את השעווה. הניחו מגבת כלים או מגבת מתחת לפריט הלבוש או המפה, ולאחר מכן הניחו שתי מגבות נייר על החלק העליון של כתם השעווה. הגדר מגהץ על אש נמוכה עד בינונית וגהץ על האזור. השעווה המחוממת תימס שוב, ותתרחק מהבד, ותספוג במקום זאת במגבת הנייר.

אם אתה מגלה שמגבת הנייר הופכת להיות רוויה בשעווה, הזיזו את המגבת כדי להתחיל שוב במקום חדש, או החליפו אותה בגיליון חדש. אם יש לך נייר סופג בהישג יד, זה יעבוד באותה מידה, אם לא טוב יותר, ממגבות נייר. היזהר תמיד בעת שימוש במגהץ.

4 - השאירו להשרות

בשלב זה, תהליך הסרת כתמי השעווה אמור להסתיים כמעט. עם זאת, אם השעווה צבעונית, כמעט בוודאות יישאר כתם על הבגד או המפה. אם זה המצב, הכינו קערה עם תמיסה של מים ומסיר כתמים על בסיס חמצן והשאירו את הכתם ספוג בקערה לכמה שעות. זה אמור להסיר ביעילות את הכתמים האחרונים שנותרו מהבד. אתה יכול גם לנסות למרוח כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם כמסיר כתמים. בדוק תמיד על אזור לא בולט תחילה לפני שימוש נרחב.

5 - שטפו אותו

לבסוף, כביסה את הבגד או את המפה בדרך הרגילה - או כביסה במכונה עם חומר ניקוי Breeze, או ביד אם זה מתאים יותר. וכל שאריות של שפיכת השעווה אמורות להיעלם!

אם הפריט המושפע הוא פריט לבוש מחומר רגיש במיוחד, מומלץ לפנות למנקה מומחה עם ניסיון מומחה בהסרת כתמי שעווה מבגדים.