הסר כתמי שעווה מאבן, אריחים או עץ במרפסת

כדי להסיר את שאר כתמי השעווה
כדי להסיר את שאר כתמי השעווה, שמים מעל 2 עד 3 שכבות של נייר סופג ומחממים את השעווה עם מגהץ או מייבש שיער.

צ'רלי קים יודע להסיר בקלות שעוות נרות.

נורות התה המופעלות באמצעות סוללה נמצאות במגמת עלייה כבר זמן מה. עם זה אתה בטוח מאש, אבל אווירה רומנטית לא צפויה להתעורר עם הבהוב החשמלי שלהם. לכן אני עדיין משתמשת בנרות שעווה בערבי קיץ חמים. למרבה הצער, מדי פעם מטפטפת לידו מעט שעוות נרות ומשאירה כתמים לא יפים. רשמתי כאן עבורכם כיצד להסיר נכון כתמי שעווה כאלה על חומרים שונים, בין אם אבן, אריחים או עץ:

אם אתה משתמש במגהץ כדי לחמם שאריות שעווה, אל תשתמש בפונקציית הקיטור בשום פנים ואופן. נייר הספיגה יתרכך על ידי אדי המים ולכן לא סופג עוד שעווה. אם זה לא אפשרי, השתמש במייבש שיער כחלופה.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. כיצד להסיר כתמי שעווה מאריחים

קודם כל, אתה לא צריך להיכנס לפאניקה אם קצת שעווה מטפטף עליו. בשום מקרה אסור לנסות לנגב את השעווה מיד. זה רק ימרח את כתמי השעווה ויקשה על הסרתם מאוחר יותר. אז קודם כל שמרו על קור רוח ותנו לשעווה להתייבש. עם זאת, אם קיים סיכון של כניסת שעווה לתוך חיבורי האריחים, תפוס אותה עם נייר סופג כמו נייר מטבח במידת האפשר. בניגוד למשטחים אטומים כמו אריחים, לחיבורים יש נקבוביות גדולות מאוד, השעווה נספגת שם מהר יותר וקשה להסרה. כאשר השעווה יבשה, ניתן לבצע את רובה ביד, למשל ב'. הסר בעזרת סכין קהה או מגרד. הימנע משריטת חפצים כגון סכינים חדות או מברגים מחודדים להסרה. בדרך כלל צריך להישאר רק סרט אחרון של שעווה. מניחים 2 עד 3 שכבות של נייר סופג על גבי הכתם הנותר הזה. זה יכול להיות נייר סופג, אבל גם נייר מטבח או נייר טואלט מתאים. קח מגהץ וגהץ מעל הנייר. החום מחמם מחדש את השעווה, שנספגת לאחר מכן בנייר. הקפד להשתמש בשכבת נייר כדי למנוע מהשעווה להידבק למגהץ שלך. את השעווה ניתן גם לחמם טוב מאוד עם מייבש שיער ולאסוף בנייר סופג. לבסוף, אתה יכול עם מים חמים ומשהו החום מתחמם מחדש השעווה, שנספגת לאחר מכן בנייר. הקפד להשתמש בשכבת נייר כדי למנוע מהשעווה להידבק למגהץ שלך. את השעווה ניתן גם לחמם טוב מאוד עם מייבש שיער ולאסוף בנייר סופג. לבסוף, אתה יכול עם מים חמים ומשהו. החום מחמם מחדש את השעווה, שנספגת לאחר מכן בנייר. הקפד להשתמש בשכבת נייר כדי למנוע מהשעווה להידבק למגהץ שלך. את השעווה ניתן גם לחמם טוב מאוד עם מייבש שיער ולאסוף בנייר סופג. לבסוף, אתה יכול עם מים חמים ומשהו לנגב נוזל כביסה על האריחים ולהסיר שאריות שנותרו.

2. כך מסירים כתמי שעווה מרצפות אבן ואבן טבעית

כך מסירים כתמי שעווה מרצפות אבן ואבן טבעית
כך מסירים כתמי שעווה מרצפות אבן ואבן טבעית.

רצפות אבן, העשויות במיוחד מאבן טבעית, הן עם נקבוביות פתוחות יותר מאריחי קרמיקה חלקים. זו הסיבה שהשעווה יכולה לחדור לחומר בצורה טובה יותר ויכולה להיות קצת יותר קשה להסרה מאשר מאריחים. אם יש לכם הזדמנות, נסו לספוג מיד את השעווה שעדיין נוזלית בנייר סופג כמו נייר סופג, נייר מטבח או נייר טואלט. אבל היזהר לא לטשטש את השעווה הנוזלית, אלא לטפטף אותה בזהירות. כפי שכבר תואר עבור האריחים, אתה יכול קודם כל להרים שעווה מיובשת עם חפץ קהה. להסרת כתמי השעווה הנותרים , אתה גם שם 2 עד 3 שכבות של נייר סופג מעל ומחמם את השעווה עם מגהץ או מייבש שיער. האם יש שרידים או שמדובר בכתמי שעווה ישנים, עדיף להשתמש במוצרים מקצועיים מהשוק המתמחה, כגון מסירי שמן ושעווה לאבן.

3. כיצד להסיר כתמי שעווה על עץ

גם עם כתמי שעווה על עץ, אפשר קודם לתת לשעווה הנוזלית להתייבש ואז להסיר את רוב השעווה היבשה בצורה מכנית עם חפץ קהה כמו מגרד פלסטיק. שמים 2 עד 3 שכבות של נייר סופג, נייר טואלט או נייר מטבח על סרט השעווה שנותר, מחממים את השעווה עם מגהץ או לחילופין עם מייבש שיער וספוג עם הנייר. לבסוף, השתמשו במטלית כותנה נקייה כדי למרוח מעט שמן זית על האזור המטופל לצורך טיפול. אם תשפשפו את כל משטח העץ בשמן זית, תסירו בו זמנית כתמים אחרים, תטפלו בעץ ותימנעו משינוי צבע מכוער.