איך משתמשים בקפסולות של חומרי ניקוי?

קפסולות חומרי ניקוי
קפסולות חומרי ניקוי: כמוסות אלו נמכרות בקרטונים ומכילות חומר ניקוי נוזלי מרוכז שנמדד מראש למינון הנכון.

מופעלת בגלל הנוחות של קפסולות חומרי ניקוי, אבל לא בטוחים מתי ואיך הכי כדאי להשתמש? מצא תשובות לשאלות הנפוצות ביותר כאן.

אם אתה תוהה איך הכי טוב להשתמש בכמוסות, אתה לא לבד. זו שאלה שאנו מקבלים לעתים קרובות. הקפסולות נוחות מאוד לשימוש, אך האם הן תמיד הבחירה הטובה ביותר עבור הבגדים שלך? ואם כן, איך משתמשים בהם נכון?

שאלות נפוצות

כדי לעזור לך בשימוש בקפסולות חומרי הניקוי, ריכזנו מאמר זה עם השאלות הנפוצות ביותר.

קודם כל: מהי קפסולת חומרי ניקוי?

קפסולה מכילה חומר ניקוי נוזלי מרוכז (ולפעמים מרכיבי אבקה) שנמדדו מראש במינון הנכון.

למה להשתמש בקפסולות לכביסה?

האם אתה משתמש באבקה, קפסולות או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

חומר ניקוי נוזלי דולף

קפסולות חומרי ניקוי
קפסולות חומרי ניקוי, חומר ניקוי נוזלי או אבקת כביסה - מה ההבדל?

מומלץ להשתמש בקפסולות חומרי ניקוי לשטיפת בגדים מכיוון שהן קלות ונוחות לשימוש. קפסולות מבטיחות שלא תצטרכו למנות את עצמכם ושלא תצטרכו לקבוע כמה חומר ניקוי יש צורך בכל כביסה. בנוסף, אתם כבר לא סובלים מדליפת חומר ניקוי נוזלי בחדר הכביסה וניתן לאחסן ולערום את קופסאות הקפסולות בקלות.

כל עוד תמלאו בקפידה את ההוראות שעל האריזה, הקפסולות יתמוססו לחלוטין במכונת הכביסה.

חומר ניקוי נוזלי

קפסולות חומרי ניקוי, חומר ניקוי נוזלי או אבקת כביסה - מה ההבדל?

לפני שניכנס לפרטים של אופן השימוש בכמוסות חומרי הניקוי, ברצוננו להסביר בקצרה אילו סוגים שונים של חומרי ניקוי קיימים. בגדול, ישנם שלושה סוגים עיקריים של חומרי ניקוי:

 • קפסולות חומרי ניקוי: כמוסות אלו נמכרות בקרטונים ומכילות חומר ניקוי נוזלי מרוכז שנמדד מראש למינון הנכון. ניתן לשים אותם ישירות בתוף של מכונת הכביסה עם הכביסה.

 • חומר ניקוי נוזלי: נמכר בבקבוקים, חומר ניקוי נוזלי נשפך בדרך כלל למגירת חומרי הניקוי של מכונת הכביסה ונמדד עם כדור מדידה או פקק של בקבוק.

 • אבקת כביסה: נמכרת בנפרד, אבקת כביסה נמדדת בעזרת כף (לרוב מסופקת עם המוצר) ונכנסת למגירת חומרי הכביסה של מכונת הכביסה.

איך בוחרים בין סוגי חומרי הניקוי השונים?

כל סוגי חומרי הניקוי שהוזכרו זה עתה עוזרים לקבל את הכביסה נקייה ורעננה. המשמעות היא שהבחירה תלויה בהעדפה אישית ובמה שהכי נוח לך להשתמש. להלן מספר נקודות שכדאי לזכור:

 • נוחות: מכיוון שכמוסות ניתנות מראש, אינך צריך לדאוג לגבי קביעת מינון חומר הניקוי שאתה צריך. אתה רק צריך להניח קפסולה בתוף לפני שהכביסה מוכנסת לתוף.

 • טיפולים מקדימים פשוטים: אם יש לך לעתים קרובות כתמים הדורשים טיפול מקדים, אבקת כביסה נוזלית היא אופציה טובה. ניתן למרוח חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם כדי לטפל בו מראש.

 • עלות: אם העלות היא שיקול חשוב עבורכם, אל תסתכלו רק על מחיר החבילה במכולת, תראו כמה כביסות יש בחבילה. כך מחשבים מחיר גס לכביסה ותוכלו לעשות בחירה שקולה.

 • סביבה: חומרי ניקוי נוזליים מרוכזים מציעים את אותו אפקט ניקוי לעומת חלופות מרוכזות למחצה, אך באריזה קטנה יותר ולכן פתרון בר קיימא יותר. השכבה החיצונית של קפסולה עשויה מפולימר מסיס במים (אלכוהול פוליוויניל). הוא מתמוסס לחלוטין במי השטיפה, כל עוד נעשה בו שימוש נכון.

איך משתמשים בקפסולות של חומרי ניקוי?

הנח את הקפסולה בתוף הריק של המכונה שלך לפני הוספת הכביסה. אם הקפסולה מונחת על הכביסה, ייתכן שהיא לא תתמוסס כראוי.

מגירת חומרי ניקוי

חשוב שהקפסולה לעולם לא תונח במגירת חומרי הניקוי, אלא תמיד בתוף עצמו.

האם הכמוסות מתמוססות במים?

כל עוד תמלא אחר ההוראות שעל האריזה, הכמוסות יתמוססו לחלוטין. להלן הדברים החשובים ביותר שכדאי לזכור:

 • אל תעמיס על המכונה. הקפסולות צריכות מספיק מקום כדי לנוע בחופשיות ולהתמוסס כראוי. בעת העמסת מכונת הכביסה, השאר כ-10 סנטימטרים של מרווח בין הכביסה לחלק העליון של התוף.

 • השתמש בטמפרטורה הנכונה. חשוב להתייחס להוראות השימוש של הקפסולות ולתוויות הטיפול של הבגדים לכביסה כדי לקבוע את הטמפרטורה הטובה ביותר. אם ההוראה מציינת כי יש להשתמש בטמפרטורת כביסה מעל 30 מעלות, המשמעות היא שהקפסולה תפעל ותתמוסס רק כאשר תכוונו את המכונה לטמפרטורה הרצויה.

 • הנח את הקפסולה בתוף ריק. כפי שהוזכר קודם לכן, הקפסולה עשויה שלא להתמוסס כראוי אם מניחים אותה על גבי מטען של כביסה בתוף.

בכמה קפסולות כדאי להשתמש?

קפסולה אחת מספיקה להעמסה רגילה של כביסה (כ-7 קילו). אבל אם יש לך מכונת כביסה בעלת קיבולת גדולה במיוחד שיכולה לכבס 10+ קילו כביסה בבת אחת (ומילאת אותה עד הסוף), תזדקק לשתי קפסולות.

מה אתה עושה אם אתה מוצא שאריות על הבגדים שלך?

בגד רלוונטי

ברצוננו להסביר בקצרה אילו סוגים שונים של חומרי ניקוי קיימים
לפני שניכנס לפרטים של אופן השימוש בכמוסות חומרי הניקוי, ברצוננו להסביר בקצרה אילו סוגים שונים של חומרי ניקוי קיימים.

שאריות עלולות להישאר על הבגד אם הקפסולה אינה מומסת כהלכה. זה בדרך כלל בגלל שתוף הכביסה היה מלא מדי. כל שאריות קפסולה על הבגד ניתנות להסרה בקלות על ידי שטיפת הבגד הרלוונטי במים חמים.

מהן הקפסולות הטובות ביותר?

ריח כביסה נפלא

יש הרבה כמוסות דטרגנטים בשוק וכולן עושות את אותה עבודה בסיסית: כביסה נקייה. אבל לכביסה נקייה ללא דהיית צבעים, עדיף להשתמש בכמוסות חומר הניקוי בצבע Robijn. הקפסולות של Robijn 3 ב-1 שוטפות את הכביסה הצבעונית שלך נקייה מבלי לדהות צבעים, כך שהבגדים שלך יישארו יפים לאורך זמן. וכמובן שהם גורמים לכביסה שלך להריח נפלא, כמו שאתה רגיל מרובין.

מה קורה לפלסטיק שבקפסולות?

מתמוסס לחלוטין

השכבה החיצונית של קפסולה עשויה מפולימר מסיס במים (אלכוהול פוליוויניל). הוא מתמוסס לחלוטין במי השטיפה, כל עוד נעשה בו שימוש נכון.

האם קפסולות רעות למכונת הכביסה?

כל עוד אתה עוקב אחר ההוראות שעל האריזה ותוודא שאתה משתמש בטמפרטורת הכביסה הנכונה כדי שהקפסולות יתמוססו לחלוטין, הן לא אמורות לגרום לבעיות במכונת הכביסה שלך.

אחסן כמוסות בצורה בטוחה

איך מאחסנים קפסולות בצורה בטוחה?

קפסולות חומרי ניקוי שקופות ומגיעות בצבעים שונים, מה שהופך אותן לאטרקטיביות לילדים. לכן חיוני לשמור על בטיחותם בעקבות העצות הבאות:

 • שמור את הקופסה במקום בטוח. הקפידו לאחסן את הקופסה על מדף גבוה או בארון נעול, הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. אין לחשוף לחום, לחות או לאור שמש במהלך האחסון.

 • סגור את הקופסה שוב לאחר כל שימוש.

  כשתסיימו עם קופסת הקפסולה, אל תשכחו לסגור את המכסה לגמרי מיד ולהחזיר את הקופסה למקום בטוח לאחסון.