שיטת מארי קונדו: כך מסדרים את הארון

הדבר המרכזי במארי קונדו הוא להשתמש בשיטה מסוימת כדי לקפל ולאחסן את הבגדים
הדבר המרכזי במארי קונדו הוא להשתמש בשיטה מסוימת כדי לקפל ולאחסן את הבגדים.

צ'רלי קים מגלה את כוכב העל המסדר והולך לארון שלו.

כשזה מגיע לסדר ולסדר, בקושי אפשר להתעלם ממנה כרגע: מארי קונדו. מארי קונדו, הידועה בספרים וסדרות טלוויזיה, מפורסמת במיונים חסרי רחמים על פי כללים רגשיים נוקשים ומערכת סדר מינימליסטית. הסתכלתי מה הטיפים החיוניים במארי קונדו, כדי שגם הארון שלך יהיה מסודר בצורה מושלמת בעתיד:

לכביסת בגדים צבעוניים עדיף להשתמש בחומר ניקוי צבעוני כמו קורל צבע אופטימלי. זה לא רק עושה את הדברים שלך נקיים, אלא גם עדין במיוחד על הצבעים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

4 הנקודות המרכזיות בעת מיון לפי marie kondo

 • לא רק שאתה מתכנן לנקות ולסדר, אתה גם עושה את זה.
 • בדוק את ההתקשרות הרגשית שלך לאובייקט. שאל את עצמך עבור כל יצירה: "האם זה מעורר שמחה?" "זה מקרין שמחה?" אם לא, אז, לפי קונדו, זה פשוט נטל מיותר וניתן לסדר אותו.
 • זבל לפי קטגוריה, לא מיקום: אין טעם לסדר היום את חדר השינה ומחר את הסלון או המרתף. בחר תמיד קטגוריה, למשל ב' בגדים: מיין את כל הבגדים, ללא קשר אם הם נמצאים בארון השינה או מאוחסנים בעליית הגג.
 • התחל לזרוק על ידי זריקת הכל לערימה (למשל בגדים) או לשים הכל אחד ליד השני (למשל נעליים). אז אתה הופך מודע לכמה דברים ודברים אתה באמת בבעלותך והדחיפות של הסדר מתבררת.

לאחר המיון, מארי קונדו עוסקת ביצירת סדר קבוע וברור ושתמיד יש לך את כל האובייקטים בתצוגה.

כך יוצרים סדר בארון הבגדים לפי מארי קונדו

4 הנקודות המרכזיות בעת מיון לפי marie kondo
4 הנקודות המרכזיות בעת מיון לפי marie kondo.

הדבר המרכזי במארי קונדו הוא להשתמש בשיטה מסוימת כדי לקפל ולאחסן את הבגדים. בקונדו, כל פריט לבוש תמיד בהישג יד ומאוחסן כדי לחסוך במקום. בהתאם לסוג, הוא מקופל לאריזות מרובעות קטנות ומאוחסן זקוף במגירות ובקופסאות או תלוי על קולבים לפי מערכת. האם כל זה עובד בארון שלך וכמה משיטת מארי קונדו אתה משתמש זו בסופו של דבר ההחלטה שלך. להלן הטריקים החשובים ביותר:

 1. מקפלים עליוניות לאריזה מרובעת: ראשית מקפלים את הידיים לצדדים ואז מכופפים את החלק העליון באמצע הגו. אתה מקפל ברדסים או צווארוני גולף פנימה. לאחר מכן חצו או שליש את החבילה.
 2. יש לתלות מכנסיים עם קמטים על קולב. כל השאר מרכיבים יחד - רגל אל רגל - ואז מקופלים בהתאם לאורך.
 3. תולים גם חצאיות ושמלות על קולבים מתאימים.
 4. בעת המיון, שמים לב לשיפוע הצבעים: לפי מארי קונדו, צבעים כהים יותר שייכים לחלק האחורי במגירה או בשידה, וצבעים בהירים לחזית.
 5. כדאי לשים לב לקו עולה בעת תליית בגדים: אז התחילי מימין עם שמלות או חצאיות קצרות יותר ותלו פריטי לבוש ארוכים וכבדים יותר משמאל.
 6. גרביים וגרביונים: לא מגלגלים גרביים אחד בתוך השני, אלא מניחים אותם אחד על השני, חותכים אותם לשניים או שליש במידת הצורך ומגלגלים אותם. קונדו מניח גרביים, כמו גרביונים, בקופסאות. עם טייץ שמים את הרגליים אחת על השנייה, חותכים לשניים או שלישיים ואז מפשילים את הטייץ. לא מגלגלים גרביונים עבים יותר, פשוט מקפלים אותם.
 7. תחתונים: חזיות מונחות במגירה או בקופסה. אתה לא מכניס את הכוסות אחד בתוך השני, במקום אתה מסתיר בהן את הרצועות והאטב. עם קונדו, תחתונים כהים שייכים לחלק הקדמי, ובהיר לחלק האחורי. תחתונים ותחתונים מגולגלים ומאוחסנים בקופסאות. לשם כך, הניחו לפניכם את החלקה עם הצד האחורי כלפי מעלה, קפלו את המפשעה, קפלו את הצדדים וגלגלו אותם.

טיפ אחרון: כדי שהגרביים והתחתונים המקופלים באמת יישארו טוב בקופסאות או במגירות, כדאי למלא אותם בסביבות 90 אחוז. זה משאיר מספיק מקום להוציא דברים או להכניס דברים.