שטפו את הכריות שלכם כמו שצריך - זה ישמור על הכריות שלכם אווריריות לאורך זמן

כדי לשמור על תחושת ניפוח וניקיון של הכריות ולהימשך זמן רב
כדי לשמור על תחושת ניפוח וניקיון של הכריות ולהימשך זמן רב, שטיפת כריות צריכה להיות שגרה קבועה.

זיא נור מספרת לך איך לשטוף כריות כמו שצריך.

בשבילי לשים את הראש על כרית נקייה עם ריח טוב היא אחת ההנאות הקטנות, שאין עליהן עוררין בחיים. כדי לשמור על תחושת ניפוח וניקיון של הכריות ולהימשך זמן רב, שטיפת כריות צריכה להיות שגרה קבועה. בין אם אתה רוצה לשטוף כרית נוצה או פוך - בעזרת העצות האלה הכריות שלך ימתקו את הלילה שלך לאורך זמן.

חומר ניקוי עדין כמו coral wolle & seide דואג לנוצות ולכריות פוך בצורה מיטבית במהלך הכביסה ובמקביל מנקה אותן בקפידה. סרום ההגנה על הסיבים מסייע לפוך ולנוצות לשמור על תכונותיהם הטבעיות - להנאה שתחזיק מעמד לאורך שנים רבות.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מדוע חשוב לשטוף את הציפיות והכריות שלך

יש לשטוף כריות באופן קבוע משתי סיבות. מצד אחד, מסיבות היגייניות: זיעה, סבום, רוק ופתיתי עור נאספים בעיקר על הציפית ובכרית (האחרון טעים ביותר עבור קרדית). הציפיות ניתנות לניקוי מהיר, אך יש לשטוף את הכריות גם כדי למנוע הדבקה קשה של קרדית ולנקות אותן מחיידקים ואלרגנים אחרים. הסיבה השנייה היא עמידות: זיעה עלולה לגרום למילוי של כריות נוצות וכריות פוך להתקבץ יחד. במקום לקנות כריות חדשות, בטיפול נכון הן יחזרו להיות יפות ואווריריות לאחר הכביסה - כמו חדשות.

זו התדירות שבה אתה צריך לשטוף את הכריות שלך

אל דאגה – למרות שאמרתי שכביסת כריות צריכה להיות שגרה קבועה, לא אמרתי באיזו צורה קבועה: כל עוד הכריות אינן חשופות ללכלוך יתר, צריך לשטוף את הכרית רק פעם בשנה. ניתן גם לנקות כריות במילוי פוליאסטר בתדירות גבוהה יותר, אך כאשר מדובר בשטיפת כריות נוצות או כריות פוך, כדאי לפעול לפי ההמלצה הזו – כביסה מרובה מדי עלולה להשתמש יתר על המידה בפוך ובנוצות ולהרוס אותן.

לשטוף כריות נוצות וכריות פוך

הכריות הנפוצות ביותר העשויות מחומרים טבעיים הן כריות נוצות או תערובת של נוצות ופוך. אבל בין אם אתה רוצה לשטוף כרית פוך טהורה, כרית נוצות או כרית עם שניהם - העצות האלה חלות על כולם.

לפני שאתם מכבסים את הכרית, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לבחון את הכרית לאיתור קרעים קטנים, חורים או נקודות דקות מאוד בבד. כי אם אלה ייקרעו בתהליך הכביסה וכל הפלומה והנוצות יצאו החוצה, זה לא רק חבל על הכרית – למרבה הצער, זה גם יכול לפגוע קשות במכונת הכביסה במקרה הגרוע. אם אתה מוצא כתמים כאלה, עדיף לתפור אותם. אם אינך בטוח אם הבד יחזיק, מוטב לשלוח את הכריות לניקוי היבש.

זה איך שזה עובד:

הכריות הנפוצות ביותר העשויות מחומרים טבעיים הן כריות נוצות או תערובת של נוצות ופוך
הכריות הנפוצות ביותר העשויות מחומרים טבעיים הן כריות נוצות או תערובת של נוצות ופוך.

עבור כריות נוצות וכריות פוך, חיוני להשתמש בחומר ניקוי מיוחד או חומר ניקוי עדין (חומרי ניקוי אגרסיביים יותר פוגעים בתכונות הטבעיות של המילוי) ואין להשתמש במרכך כביסה.

שטפו רק כרית אחת בכל פעם כדי שיהיה לה מספיק מקום ומים כדי לשטוף אותה. הכניסו 2 כדורי טניס נקיים למכונה - אלו מונעים ממילוי הכרית להתקבץ יחד במהלך הכביסה.

עקבו אחר הוראות הטיפול לכרית. עם זאת, על מנת לנקות את הכרית כראוי ולהסיר קרדית, יש לכבס את הכרית ב-60 מעלות צלזיוס.

על מנת להסיר שאריות נוזל מהנוצות ומפלומה, יש לסובב את הכריות.

כריות נוצות ופוך ומייבשים לאחר הכביסה

חשוב מאוד לייבש כריות נוצות כמו שצריך, כי אחרת הן לא רק מתקבצות זו לזו - המילוי יכול להתעבש ולהיווצר בה חיידקים. לכן: לאחר הכביסה והסחיטה יש להכניס מיד את הכריות למייבש (אם אין בבית, ניתן להשתמש במייבש במכבסה). כוונו את המייבש ל-30 מעלות (לא חם יותר, אחרת הפלומה והנוצות יישברו) והניחו לכרית להתייבש בכ-3 עד 4 מחזורים של כ-20 דקות והוציאו אותה בין הזמנים ונערו אותה ביד. שוב, הכניסו את כדורי הטניס למייבש כך שהכריות ייצאו יפות ואווריריות ותוכלו להחזיק כמה מהם לאורך זמן.

האם הכריות או כריות הנוצות הישנות שלך פשוט כבר לא נעימות לאחר הכביסה? אתה יכול לשפץ את המילוי על ידי הוספת נוצות חדשות ופלומה בחנות מתמחה. תוכל למצוא טיפים נוספים כיצד לשטוף את המצעים שלך כאן.