איך לכבס חולצות נכון ב-7 שלבים פשוטים

יש לכבס רק חולצות עם חולצות אחרות ולעולם לא לעבד יותר מ-10 חולצות בכל פעם
יש לכבס רק חולצות עם חולצות אחרות ולעולם לא לעבד יותר מ-10 חולצות בכל פעם.

איך משיגים חולצות ללא קמטים וממה כדאי להיזהר בעת ניקוי צווארוני חולצה? קרא את המדריך הפשוט שלנו לשטיפת חולצות.

גיהוץ חולצות נכון ב-7 שלבים

גיהוץ וכביסת חולצות כמו שצריך זה לא מדע טילים. ישנם כמה טריקים פשוטים שתוכלו להשתמש בהם כדי להאריך את חיי החולצות שלכם וכדי להקל עליהן לגהץ בזמן שאתם מכבסים אותן. קראו כאן כיצד לכבס חולצות ללא קמטים וכיצד לגהץ חולצות נכון.

 1. מיון: כמו בכל כביסה אחרת, יש לכבס רק חולצות לבנות עם חולצות לבנות או חולצות אחרות ולהפריד חולצות כהות מהבהירות. לעולם אל תשטוף אותם יחד עם גרביים, צמר או טקסטיל אחר שעלול להשאיר מוך. יש להקפיד תמיד על ההוראות בתווית הטיפול ולכבס עד עשר חולצות בכל מחזור כביסה כדי שיהיה להן מספיק מקום במכונה ולא יתקמטו שלא לצורך.
 2. טיפול מקדים: טפל מראש בחולצות מלוכלכות מאוד כדי להסיר ביעילות כתמים. ניתן לנקות את צווארוני החולצה בצבע צהבהב עם סבון מרה ממיס שומן או סבון. ניתן לטפל בחולצות לבנות מראש בתערובת של סודה ומים לפני הכנסתן למכונה.
 3. אמצעי זהירות לפני כביסה: כאשר מכבסים חולצות כראוי, קפלו את צווארון החולצה וסגרו את הכפתור העליון. כך הקולר ישמור על צורתו וינוקה כמו שצריך. הסר את הקשיחות הצווארון ופריטים קטנים אחרים כגון חפתים. ניתן לכבס חולצות עדינות במיוחד בשקית כביסה. לחילופין, תלו את החולצות הפוך להגנה.
 4. בחרו את תוכנית הכביסה ואת חומר הניקוי: יש לכבס חולצות מלוכלכות קלות בתוכנית הטיפול. מפלס המים הגבוה בתוכנית זו מונע מהחולצות להתקמט. בהתאם לסוג הבד, יש לכבס אותם ב-30 או 40 מעלות ולסובב אותם ב-900 סיבובים לדקה לכל היותר. ככל שמספר הסיבובים גבוה יותר, כך גדל הסיכון להתקמטות במהלך הכביסה. השתמש בחומרי ניקוי כבדים לחולצות כותנה לבנות ובחומר ניקוי צבעוני או עדין לחולצות צבעוניות.
 5. ייבוש חולצות: תלו את החולצה רטובה על קולב פלסטיק ויישרו את השרוולים, הגו והתפרים.
 6. תליית חולצות: כאשר מכבסים ומגהצים חולצות, כדאי לתלות אותן בנפרד על קולבים בארון לאחר מכן כדי למנוע מהן להתקמט שוב. הרחק אותם מסוודרים מצמר ובגדים אחרים שעלולים לנגב.
איך מכבסים חולצות משי? פשוט מאוד: השתמשו בחומר ניקוי עדין כמו צמר ומשי דטרגנט עדין של אלמוגים ופעלו לפי ההוראות בתווית הטיפול על החולצה. תחילה יש להשרות את החולצה למשך חצי שעה במים קרים בטמפרטורה של לא יותר מ-30 מעלות עם מעט חומר ניקוי עדין. הזיזו אותו מעט בין לבין ואז שטפו אותו עם הרבה מים קרים. לעולם אל תסחוט את המשי; במקום זאת, תלו את החולצה על קולב פלסטיק תוך כדי טפטוף.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שלבים מרכזיים

 • גיהוץ חולצות כהלכה קל במיוחד אם הן עדיין מעט לחות או אם יש לך מגהץ קיטור בעזרתו ניתן להרטיב ולהחליק קמטים בקלות רבה יותר. חולצות דו חוטים, לעומת זאת, יש להרטיב רק במקום בו יש לגהץ קמטים חזקים.
 • השתמש בלוח השרוול כדי לגהץ תחילה את השרוולים, האזיקים וחלק הכתפיים מבפנים החוצה. יש ליישר את חורי הכפתורים על חפתים צרפתיים כדי לגהץ את הקפל. כדי למנוע קמטים בקצות הצווארון, גהצו אותו מבחוץ לכיוון המרכז.
 • לאחר מכן השתמשו בקרש הגיהוץ כדי להחליק את כיסום הכפתור והגב חלק אחר חלק תחילה, הקפד לגהץ את הקמטים האחוריים. כשהגעת לחזית עם חור הכפתור, אל תשכחי לגהץ את כיס החזה מבחוץ לכיוון המרכז.

לכבס חולצות משי

קראו כאן כיצד לכבס חולצות ללא קמטים וכיצד לגהץ חולצות נכון
קראו כאן כיצד לכבס חולצות ללא קמטים וכיצד לגהץ חולצות נכון.

איך מכבסים חולצות משי? פשוט מאוד: השתמשו בחומר ניקוי עדין כמו Coral Feinwaschmittel Wool & Silk ופעלו לפי ההוראות על תווית הטיפול של החולצה שלכם. תחילה יש להשרות את החולצה למשך חצי שעה במים קרים בטמפרטורה של לא יותר מ-30 מעלות עם מעט חומר ניקוי עדין. הזיזו אותו מעט בין לבין ואז שטפו אותו עם הרבה מים קרים. לעולם אל תסחוט את המשי; במקום זאת, תלו את החולצה על קולב פלסטיק תוך כדי טפטוף. פעל תמיד לפי ההוראות על תווית הטיפול בעת כביסה נכונה של חולצות.

אחרי שניסית את הטריקים האלה כמה פעמים, הם יהפכו במהרה לחלק מהשגרה שלך. אם אתה טורח לכבס או לגהץ את החולצות ללא קמטים, החולצות שלך ייראו כמו חדשות למשך זמן רב יותר.

 • פעל תמיד לפי ההוראות על תווית הטיפול בעת כביסה נכונה של חולצות
 • יש לכבס רק חולצות עם חולצות אחרות ולעולם לא לעבד יותר מ-10 חולצות בכל פעם.
 • ייבוש אוויר עדין על חולצות איכותיות. אז אם אתם לא ממהרים, אל תשתמשו במייבש.
 • לאחר שגוהצו כראוי, תלו את החולצות שלכם בנפרד על קולבים ותנו להן מספיק מקום בארון כדי למנוע קמטים.