כיצד להסיר כתמים על צווארוני חולצה

כיצד להסיר כתמים על צווארוני חולצה צבעוניים עם אקונומיקה חמצן
כיצד להסיר כתמים על צווארוני חולצה צבעוניים עם אקונומיקה חמצן.

טיפול בכתמי זיעה ואבק על צווארון נוקשה צריך להיעשות בזהירות כדי לא לפגוע בצווארון. ראה איך כאן.

הדבר החשוב ביותר בהסרת כתמים צהובים על הצווארונים הוא לפעול מיד. כתמים צהבהבים על הצווארון נגרמים בדרך כלל מתכולת החלבון בזיעה. כל עוד הוא מטופל במהירות, בדרך כלל קל להסיר כתם מסוג זה. ניתן להשתמש באקונומיקה על בסיס כלור לבגדים לבנים או באקונומיקה על בסיס חמצן לבגדים שצבעם אינו לבן.

כתמים על צווארונים נגרמים בדרך כלל מזיעה. רוב חומרי הניקוי, כולל רינסו, מכילים חומרים פעילי שטח המסוגלים להרים את הכתמים על צווארון החולצה.

כיצד להיפטר מכתמים צהובים על צווארוני חולצות

בדוק שוב את תווית הטיפול בבגד וציין את טמפרטורת המים המקסימלית המומלצת. טיפול באזור המוכתם לפני כביסת החולצה כולה הוא השלב הראשון בהסרת כתמים צהובים מצווארון יעיל. יש למרוח מסיר כתמים מתאים רק על האזור המוכתם, לתת לו לשבת לרגע, ואז לשפשף בעדינות או לשפשף עם מברשת שיניים ישנה. אם הכתם נמשך, חזור על שלב זה. כדאי לבדוק תחילה את מסיר הכתמים על חלק נסתר של החולצה כדי לראות אם יש לו השפעות שליליות.

לחילופין, ניתן להשתמש באבקת סודה לשתייה מעורבבת במים ליצירת משחה. מרחו את המשחה הזו לאורך הצווארון של החולצה המוכתמת והניחו לה לשבת במשך 30 דקות. יש לשפשף עם מברשת שיניים ישנה ולאחר מכן לשטוף במים לפני הכנסת הבגדים למכונת הכביסה לכביסה כרגיל. ניתן להשתמש בסודה לשתייה להסרת כתמים מצווארונים לבנים ובגדים צבעוניים.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?
כיצד להיפטר מכתמים צהובים על צווארוני חולצות
כיצד להיפטר מכתמים צהובים על צווארוני חולצות.

חלק מהצווארונים גמישים וחלקם נוקשים. הימנע מלהכריח את עצמך לשפשף את הצווארון הנוקשה כדי שלא תפגע בו. עדיף לך לשפשף אותו עם מברשת כביסה רכה או עם מברשת שיניים ישנה.

לטיפים נוספים להסרת כתמים, למד כיצד להסיר כתמי קרם הגנה בסרטון זה:

אקונומיקה כלור להסרת כתמים על צווארונים לבנים

אקונומיקה על בסיס כלור היא קורוזיבית ועלולה לגרום לגירוי אם היא באה במגע עם העור, לכן השתמשו בה בזהירות ובהתאם להוראות על תווית האריזה.

הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

  • השתמש בכפפות גומי כדי להימנע ממגע ישיר עם האקונומיקה וודא שבחדר יש זרימת אוויר טובה.

  • סוג זה של אקונומיקה יעיל מאוד בהסרת כתמים, אך הוא מאכל כך שהוא יכול לדהות את הצבע. לכן, אקונומיקת כלור יכולה לשמש רק על בגדים לבנים.

  • כדי להסיר כתמים צהובים עקשניים מהקולרים, המיס אקונומיקה עם כלור במים לקבלת התוצאות הטובות ביותר. השרו את הצווארון הלבן המוכתם בתמיסה והניחו לו לשבת כ-30 דקות. שטפו במים קרים והמשיכו לשטוף עם חומר ניקוי רגיל.

  • לאחר שהכתם נעלם, שטפו את הבגדים הלבנים עם כביסה לבנה אחרת, אל תערבבו עם כביסה צבעונית מכיוון שתכולת מוצר הלבנת הכלור לא הוסרה לחלוטין.

כיצד להסיר כתמים על צווארוני חולצה צבעוניים עם אקונומיקה חמצן

אקונומיקה על בסיס חמצן מכילה תרכובות סודה גבישיות טבעיות ומי חמצן שיכולים להסיר כתמים אך לא לדהות את צבע הבד. מותגים מסוימים של חומרי ניקוי להבהרת צבעים, כגון Rinso Color & Care, אתה יכול להשתמש כדי להסיר כתמים על הצווארון של בגדים צבעוניים.

  • מרחו מוצר מסיר כתמים או משחה של אבקת סודה לשתייה לאורך צווארון החולצה המוכתמת

  • השאר אותו למשך 30 דקות, ולאחר מכן שפשף או שפשף בעדינות לפני שטיפתו כרגיל

  • הימנעו משפשוף הצווארון הנוקשה כדי לא לפגוע בו, כדאי לשפשף אותו במברשת רכה