כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים

כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס מים
כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס מים.

כתמי צבע נראים לעתים קרובות לאחר פעילויות יצירתיות או עשה זאת בעצמך! העצות הבאות להסרת כתמי צבע מבגדים יעזרו מאוד.

אנשים רבים חושבים שעלינו ללבוש בגדים ישנים בעת צביעה, אך לעתים קרובות אנו שוכחים זאת כאשר אנו רוצים לשנות במהירות את מראה החדר. למרבה המזל, ניתן להסיר צבע מבגדים, במיוחד אם פועלים מהר. מאמר זה מסביר כיצד להסיר צבע מבריק מבגדים, כמו גם סוגים אחרים של צבע, הן על בסיס מים והן על בסיס שמן.

לפני השימוש בכל שיטה להסרת כתמי צבע מהבגדים, זכור:

 • פעלו מהר ככל האפשר – לאחר שהצבע יתייבש, הכתם יהיה קשה יותר להסרה. אז מהרו לנקות אותו. אם אינך מוצא את הכלי המתאים לנקות אותו, לפחות השאר את הכתם רטוב עד שיטופל כראוי.

 • הסר כל עודפי צבע לפני התמודדות עם הכתם - השתמש בכף או סכין עמומה כדי לגרוף את עודפי הצבע מהבד. לאחר מכן השתמשו במטלית או טישו שאינם בשימוש כדי לייבש את הכתם ולהשרות את הבגד המוכתם. לאחר מכן, פשוט נקה את הכתם.

 • אם הצבע התייבש, יש לגרד את עודפי הצבע לפני הניקוי - השתמשו בסכין עמומה, או במברשת בעלת זיפים קשים כדי לגרד בזהירות את הצבע המיובש מהבד. זה יסיר שכבה אחת עד שתיים, ויקל על הסרת הכתם בעצמו.

כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס שמן
כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס שמן.

כתמי צבע על הבגדים שלך יכולים להיות די קשים להסרה מבלי לפזר אותם בצורה רחבה יותר ברחבי הבגד - נסה לייבש בזהירות את הכתם עם צמר גפן לפני כביסתו!

כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס מים

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

ראשית, עליך לברר אם הצבע הוא על בסיס מים או שמן. צבעים על בסיס מים מכילים צבעי לטקס או אקריליק, אך צבעים מבריקים רבים נכנסים לקטגוריה זו - בדוק את התווית לפרטים. אם הצבע הוא על בסיס מים, הכתם יהיה קל יותר לניקוי. זכור שצבעים מגיעים בסוגים רבים ושונים, וייתכן שהם לא תמיד מסירים לחלוטין כתמים מבגדים - אם השיטות שלהלן לא עובדות, אנא צור קשר עם היצרן לקבלת הנחיות נוספות. אם הצלחת להסיר שאריות צבע מהבד, בצע את השלבים הבאים:

 • שטפו את הכתם במים חמימים - סובבו את המטלית כך שחלקו האחורי של האזור המוכתם פונה כלפי מעלה. לאחר מכן יש לשטוף במים חמימים (מים מברז מטבח זה אידיאלי) כדי לשטוף את הכתמים מאחור, לשטוף את כתמי הצבע על הבגדים עד שהם נקיים.

 • הסר כתמים עם חומר ניקוי ומים חמימים - אם אין לך חומר ניקוי של רינסו, אתה יכול להשתמש גם בחומר ניקוי כלים. ללא קשר למוצר הניקוי שלך, חשוב לנסות אותו על אזור קטן ובלתי נראה, ולבדוק תמיד את התוויות של חומרי ניקוי ותוויות בגדים כדי לוודא שהשימוש בהם נעשה. בעזרת ספוג נקי או מטלית, הוסיפו קצף לכתם ונגבו עד שהצבע נעלם. אתה יכול לשטוף ולחזור על תהליך זה מספר פעמים.

 • נסו למרוח אלכוהול לכתמים עקשניים - אם הטכניקה הנ"ל לא עובדת, שפשפו את הכתם באלכוהול (שוב, תחילה על שטח קטן יותר). אתה יכול להשתמש במסיר לק, שהוא חזק יותר, כמובן, אבל יכול להזיק לסיבים סינתטיים (כגון אצטט) אז הקפד לבדוק תחילה את תווית הטיפול בבגד.

 • לבסוף, נקו עם מסיר כתמים מסחרי ומנקה - אם יש לכם מסיר כתמים מסחרי שעובד עם הבד שלכם, מרחו אותו על הכתם לקבלת תוצאות טובות יותר, ואז כבסו את הבגדים מיד במכונת הכביסה כרגיל.

כיצד להסיר כתמי צבע על בגדים: צבע על בסיס שמן

עם צבע על בסיס שמן יהיה קשה יותר להסיר את הכתם - אבל עדיין אפשר לעבוד. זכור להסיר תחילה כמה שיותר שאריות צבע, בהתבסס על ההצעות לעיל.

 1. קרא על פח הצבע כדי לגלות באיזה סוג של מנקה צבע אתה יכול להשתמש - פחיות צבע צריכות לספק הנחיות כיצד להסיר סוגים מסוימים של צבע. אם אינכם מוצאים אותו, כדאי לנקות את הכתם לפני שהוא מתייבש, ואז לעבור לשלב הבא.

 2. נקו את הכתם עם בנזין, טרפנטין, או מסיר הכתמים המומלץ - הניחו את האזור המוכתם על מטלית סופגת. בעזרת מטלית או ספוג, ספג שוב ושוב את הכתם עם בנזין, טרפנטין או חומר ניקוי אחר עד שהצבע דהה. החליפו את המפית או הבד מספר פעמים במידת הצורך. לא ניתן להשתמש בניילון, אצטט או טריאצטט עם בנזין או טרפנטין, לכן הקפד לבדוק את תווית הטיפול בבגד ואת ההוראות על פח הצבע ולהתאים את השיטה שלך בהתאם.

 3. יש לשפשף עם אבקת כביסה ולהשרות במים חמים למשך הלילה - הקפד להרטיב את האזור המוכתם בחומר ניקוי ולהשרות במים החמים המומלצים על ידי תווית הבגדים שלך.

 4. לאחר מכן, יש לשטוף שוב את האזור המוכתם ולשטוף כרגיל - לבסוף, לשטוף עם חומר ניקוי ולשטוף מיד במכונת הכביסה.

כל עוד תפעלו במהירות ותעקבו אחר ההוראות על תווית הטיפול בבגדים ופחית הצבע, אז הטיפים האלה יכולים לעזור לכם להוריד כתמי צבע מהבגדים שלכם בהקדם האפשרי. אתה גם יכול להיות בטוח שקבלת כתם צבע בלתי צפוי אינו אסון!

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשטוף בטיק כדי שלא ידהה
 2. חומרים להסרת כתמי שמן על בגדים
 3. איך לשטוף מגבות חוף
 4. איך לכבס כביסה
 5. איך לכבס חיתולי בד
 6. איך להיפטר מכתמי קארי על בגדים