איך לכבס חיתולי בד

עדיין כדאי לכבס את חיתולי הבד החדשים שנרכשו כדי למקסם את יכולת הספיגה שלהם
בין אם אתם מחכים להגעת המוצר, או עוברים מחיתולים חד פעמיים לחיתולי בד, עדיין כדאי לכבס את חיתולי הבד החדשים שנרכשו כדי למקסם את יכולת הספיגה שלהם.

אם אתה בוחר להשתמש בחיתולי בד לתינוקות, אז אתה צריך ללמוד את הדרך הטובה ביותר לנקות אותם! להלן טיפים מעולים לשטיפת חיתולים לשימוש חוזר.

שטיפת חיתולים לשימוש חוזר קלה יותר ממה שאתה עשוי לחשוב על ידי ביצוע המדריך המקיף הזה לניקוי חיתולי בד.

אנשים רבים אינם משתמשים בחיתולי בד מכיוון שהם אינם יודעים כיצד לכבס אותם כראוי; אנו מודאגים מכך שלא נוכל להשיג את הסטנדרטים ההיגייניים הגבוהים שאנו רוצים עבור ילדינו. אבל עם השיטות והמוצרים הנכונים, תגלו שניקוי חיתולי בד בצורה בטוחה ויעילה היא למעשה די קלה.

חיתולים לשימוש חוזר מגיעים בכל הצורות והגדלים, לכן חשוב לבדוק את המדריך של היצרן כדי לוודא שאתם מכבסים אותם בצורה בטוחה. מידע חשוב שרשום הוא באיזו תדירות יש לכבס חיתולים לפני השימוש הראשון; טמפרטורת כביסה מומלצת; והאם ניתן לייבש את החיתול במכונה.

איך מכבסים חיתולי בד?

ההבדלים הגדולים בין כביסה רגילה וחיתולי בד הם:

  • יש לכבס חיתולים במחזור קר לפני הכביסה במים חמים או חמים.
  • שטיפת חיתולים צריכה להיעשות באופן קבוע, כל יום עד שלושה ימים.
  • יש לכבס חיתולים רק עם חיתולים אחרים.

טיפים אלה די קל לעשות באופן קבוע. שאלות נפוצות נוספות לגבי שימוש בחיתולי בד, כגון "איך מאחסנים חיתולים כשהם מתלכלכים?" ו"איך מנקים חיתולי בד לפני שמאכסנים אותם?" די קל לענות. כל מה שאתה צריך לדעת נמצא ממש כאן במדריך המלא הזה לשטיפת חיתולי בד - וברגע שאתה יודע את הטיפים האלה, ניקוי חיתולי בד הוא פשוט וקל להפתיע.

איך להכין לוח זמנים לשטיפת חיתולים ולהיצמד אליו

איך מכבסים חיתולי בד
איך מכבסים חיתולי בד?

כמו ברוב ההיבטים של גידול ילדים, השגרה חשובה מאוד בכל הנוגע לחיתולי בד. עם תינוקות שזה עתה נולדו, סביר להניח שתצטרכו לכבס חיתולים כל יום וחצי עד יומיים, אך מספר החיתולים בשימוש יקטן ככל שהקטן שלכם יתבגר. קבע את הימים הטובים ביותר בשבוע לכבס חיתולי בד, והתאם את לוח הזמנים הזה מדי חודש כדי להתאים להתפתחותו של תינוקך.

כדאי להקפיד על לוח הזמנים ולא להשאיר יותר משלושה ימים בין לוחות זמנים לכביסה. זאת על מנת להבטיח שלא ייגמרו לכם חיתולי בד כשצריך אותם, ולמנוע בעיות ריח הנגרמות מחיתולים מלוכלכים שנשארו יותר מדי זמן. עם קצת מערכת, תגלו ששגרת שטיפת החיתולים הופכת במהרה להרגל.

כיצד לכבס חיתולי בד לפני השימוש בהם בפעם הראשונה

בין אם אתם מחכים להגעת המוצר, או עוברים מחיתולים חד פעמיים לחיתולי בד, עדיין כדאי לכבס את חיתולי הבד החדשים שנרכשו כדי למקסם את יכולת הספיגה שלהם.

מספר מחזורי הכביסה הנדרשים לפני שתוכלו להשתמש בחיתול ישתנה בהתאם לסוג החיתול והחומר - לכן עיינו בהמלצות הטיפול בעת רכישת חיתולי בד. עם זאת, יש לכבס את כל סוגי חיתולי הבד לפחות פעם אחת לפני השימוש, לא רק כדי לוודא שהם נקיים עבור התינוק, אלא גם כדי למנוע דליפה כאשר החיתול מתלכלך לראשונה.

כיצד לנקות חיתולי בד ולאחסן אותם לפני הכביסה

ישנן שתי אפשרויות עיקריות לאחסון חיתולי בד משומשים לפני הכביסה: שימוש בסל החתלה או בשקית עמידה למים. הורים רבים שמים חיתולים מלוכלכים בסל מלא בכמות קטנה של מים, תוך שימוש בחומץ או בניקוי חיתולים כדי להסיר ריחות ולהסיר לכלוך. אם תבחרו בשיטה הזו, כדאי לשים את כל החיתולים בשקית רשת גדולה המונחה בסלסלה, כדי שיהיה קל להוציאם, והמים ילכו ישר לניקוז. חלק מחיתולי בד אינם מתאימים להשרייה, לכן יש לבדוק תמיד את הוראות היצרן.

בין אם אתה משתמש בסל או בשקית עמידה למים, אתה עדיין צריך לנקות כמה שיותר קקי של תינוק לפני האחסון. לחלק מחיתולי בד יש בטנה הניתנת להסרה, בעוד שאחרים יש לנקות בנייר טואלט. שיטה זו לרוב אינה הכרחית לתינוקות שזה עתה נולדו, שכן ניתן לשטוף קקי פחות צפוף בקלות, אך כל מי שנהנה להחליף חיתולים לתינוק יבין את החשיבות של לדעת לנקות חיתולי בד לפני אחסנם.

כיצד לכבס חיתולים לשימוש חוזר

כיצד לכבס חיתולי בד לפני השימוש בהם בפעם הראשונה
כיצד לכבס חיתולי בד לפני השימוש בהם בפעם הראשונה.

מכונות כביסה הפכו את ניקוי חיתולי בד להרבה יותר קל מאשר כשהורים היו צריכים להרתיח אותם על הכיריים. עם זאת, יש להקפיד לא להעמיס על מכונת הכביסה, שכן יש צורך במרחב ובתנועה כדי לנקות חיתולים בצורה יעילה – ואל תערבבו בגדים אחרים בכביסת החיתולים.

כדי לכבס חיתולי בד, עליך להשתמש במחזור קר כדי להסיר את הכתם, ולאחר מכן להמשיך מיד עם מחזור כביסה חם או חם. הסיבה לכך היא שבתחילה החום יגרום לכתם להידבק, אך בסופו של דבר יהיה צורך להסיר את החיידקים.

השתמש בחומר ניקוי עדין או רגיש כדי לכבס חיתולי בד, בדיוק כמו כל בגדי תינוקות אחרים. אל תשתמשו יותר מדי - חלק ממותגי חיתולי בד אפילו ממליצים להשתמש בחצי מכמות חומר הניקוי בכביסה רגילה.

ייבוש חיתולי בד

לאחר שטיפת חיתולי בד, ניתן לייבש אותם כמו כל כביסה אחרת. חלק מסוגי חיתולי בד אינם מתאימים לייבוש במכונה - יש לבדוק את תווית הטיפול בעת רכישת חיתולים. ייבוש חיתולי בד באור שמש ישיר יכול לשמור על הלבנים שלהם בהירים, במיוחד אם אתה מוסיף מיץ לימון לכביסה שלך. עם זאת, שיטה זו עלולה לגרום לחיתולי בד להתקשות אם הם מתייבשים מהר מדי, ולכן מומלץ לייבוש בפנים או להשתמש במכונה.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?