איך מנקים את הבית: מדריך מלא

ראו איך לחלוק את שגרת ניקיון הבית בין בני הזוג
אוקיי, עכשיו אתם יודעים איך לנקות את הבית, ראו איך לחלוק את שגרת ניקיון הבית בין בני הזוג.

אמצו לוח זמנים לניקיון הבית ולמדו לנקות את הבית בקלות עם ההדרכה המלאה הזו.

ללמוד כיצד לנקות את הבית בצורה מעשית יכולה להיות הדרך הטובה ביותר להפוך את הפעילות הזו למהירה יותר ואף מהנה יותר. אתה לא צריך לבזבז שעות מהיום שלך על דברים כמו לשטוף את חדר האמבטיה, לשמור על המטבח מסודר או לכבס את כל הבגדים שלך.

עם כמה טיפים מעשיים תוכלו להשאיר הכל במקום מבלי לבזבז זמן או לבזבז הרבה כסף. יצירת לוח זמנים לניקיון ביתי שבועי או אפילו חודשי, למשל, הוא אחד מתרגילי הניקיון החיוניים כדי לשמור על הבית נקי ומסודר. אם אתם מחפשים טיפים כיצד לנקות את הבית שלכם, קראו את המדריך המקיף שלנו.

איך לנקות חדר אמבטיה

אמצו לוח זמנים לניקיון הבית ולמדו לנקות את הבית בקלות עם ההדרכה המלאה הזו
אמצו לוח זמנים לניקיון הבית ולמדו לנקות את הבית בקלות עם ההדרכה המלאה הזו.

חדר האמבטיה יכול להוות אתגר למי שלא ממש יודע מאיפה להתחיל או איך לנקות את החדר הזה. בנוסף, חיוני שהוא תמיד מאורגן היטב, שכן הוא אחד מהשימושים ביותר על ידי דיירי הבית, כמו גם על ידי מבקרים. ראה להלן כיצד לנקות את חדר האמבטיה בצורה מעשית.

אתה תצטרך את זה:

 • מטאטא או שואב אבק
 • מטליות ניקוי
 • מגב
 • ספוג
 • מים
 • מנקה לכל מטרה
 • להלבין
 • מחטא

למד כיצד לשטוף חדר אמבטיה

 1. התחל עם המשטחים

  השלב הראשון בדרך לשטוף את חדר האמבטיה הוא להסיר את כל המוצרים והקישוטים שנמצאים על הכיור, השיש, המדפים וכו'. לאחר שזה נעשה, אתה יכול להשתמש במטלית לחה עם מעט חומר ניקוי לכל מטרה כדי להסיר את לאבק ולנקות את המשטח הזה.

 2. הגיע הזמן לנקות את הכיור והברז

  בעזרת מטלית לחה במים ובחומר ניקוי לכל מטרה, נקו היטב את כל הכיור והברז. אם הברז הוא נירוסטה, אתה יכול להשתמש במעט תערובת של סודה לשתייה כדי להאיר את היצירה.

 3. איך מנקים אסלה?

  כדי לחטא את האגרטל, עדיף להשתמש במעט אקונומיקה (1 כף על כל 2 ליטר מים) או ג'ל כלור, שכן הם נלחמים בחיידקים, חיידקים ווירוסים.

 4. זמן קופסא

  משימות כמו ניקוי מקלחון צריכות להיעשות באופן קבוע. להסרת כתמי סבון ושומן המוספגים בקופסה, מרחו כמה טיפות של קרם CIF על ספוג בצד הרך יותר (בדרך כלל צהוב) ונקו את כל הקופסה. לאחר שזה נעשה, שפכו פנימה הרבה מים כדי להסיר את כל הלכלוך והכתמים. ניתן לנקות את המקלחת עם מטלית לחה במוצר רב תכליתי כלשהו.

 5. משקפיים נקיים!

  אם אתם מתכוונים להסיר כתמים מהמראה והזכוכית של ארגז המקלחת, בחרו לעשות זאת עם מנקה חלונות. טיפ נוסף הוא להשתמש בשביל זה בבד, כדי שלא ישאיר שערות על כל הזכוכית.

 6. השלב האחרון הוא הרצפה

  תמיד יש לנקות את הרצפה אחרונה. הסר לכלוך עם מטאטא או שואב אבק. לאחר שהדבר נעשה, בעזרת מגב, נגבו אותו במטלית במים ובחומר החיטוי לבחירתכם. דרך נוספת לשטוף את חדר האמבטיה ולהבטיח ניקיון יסודי היא, אם יש לו ניקוז, שפכו מים וסבון על הרצפה, יש לשפשף אותו במטאטא ולהסיר עודפי מים בעזרת מגב.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

טיפים לניקיון הבית: לוח זמנים לניקיון הבית

תמיד יש מה לנקות או לארגן בבית. אבל אתה יכול להפוך את התהליך הזה לפשוט ומעשי יותר. המפתח הוא לנסות לשמור על לוח זמנים של ניקיון ביתי ולשמור על הבית נקי ומסודר מדי יום. כך לא מצטבר בלגן והניקוי מהיר יותר.

כדי להקל על שגרת ניקיון הבית שלך, בחרנו עבורך כמה עצות לניקיון הבית כדי ללמוד כיצד לנקות מבלי להתעצבן.

 1. הגדרה באיזה חדר להתחיל לנקות את הבית כבר עוזרת בארגון ותכנון שגרת ניקיון הבית. אנשים רבים מעדיפים להתחיל לנקות את הבית מחדרי השינה ולהמשיך לנקות את החדרים לכיוון המטבח או אזור הכביסה. עוד עצות חשובות מאוד לניקיון הבית הן: תמיד לנקות חדר אחד בכל פעם ומלמעלה למטה, כלומר לסדר ולאחסן את כל מה שלא במקום, לנקות אבק ולהשאיר את ניקוי הרצפה אחרון.

 2. האם זה היום של ניקיון הבית השבועי או שהגיע הזמן לניקוי יסודי יותר, כמו ניקיון כבד? העריכו את מצב הבית ואת רמת הלכלוך לפני שיוצאים לעניינים.

 3. כעת, כשאתם יודעים היכן להתחיל לנקות את הבית ובאיזה סוג ניקיון מדובר, הגיע הזמן לקרוא לבעלי בריתכם לניקיון הבית. הפרידו את כל מוצרי הניקוי שתצטרכו: חומר חיטוי, אקונומיקה, רב תכליתי, ניקוי רצפות, סמרטוטים, דלי, ספוגים וכו'. אנו ממליצים על חומר חיטוי OMO בעל כוח ניקוי גבוה ועדיין הורג חיידקים.

 4. התחל את תהליך ניקיון הבית על ידי סידור הבגדים שלך, הנחת הנעליים שלך ואז סידר המיטות שלך. הפרידו את הכביסה ובמידת האפשר הכינו את הכביסה, כך שכשתסיימו חדר הכביסה תהיה מוכנה לפריסה.

 5. ארגן את השידות, השולחנות וכל מה שצובר עומס. חשוב לשים את הבגדים והחפצים שלך לפני שהאבק מתחיל להצטבר וללכלך את מה שהיה נקי.

 6. אם אתם תוהים כיצד לנקות את המטבח בצורה מהירה ונכונה, הדבר הראשון שצריך לעשות כדי להקל על הניקיון הוא לשטוף את הכלים. בדרך זו, זה כבר מבטל הרבה מהבלגן מהחדר וקל יותר להמשיך עם ניקיון הבית. אם יש לכם מדיח כלים, הכניסו הכל למכשיר יחד עם חומר הניקוי המתאים לשימוש במכונת הכביסה. לאחר שהדבר נעשה, נגב את המשטחים עם מטלית לחה במים ובחומר ניקוי רב תכליתי, כגון הכיור והמשטח.

 7. לזרוק ניירות שפג תוקפם, כרטיסים ואוכל. אספו את כל מה שמפוזר בבית ואין לו יותר שימוש וזורקים. בדוק אם יש לך חומרים שניתן למחזר כגון מתכת, זכוכית, עץ ופלסטיק ופעל בהתאם להנחיות כיצד להפריד את האשפה. טיפ זה לניקיון הבית חל על כל חדר בבית.

 8. לאחר איסוף הבלגן, נגב את החלונות עם מטלית כדי להסיר אבק ולכלוך. תהנו ותראו איך מנקים חלונות ומשאירים הכל מבריק.

 9. הסר אבק בעזרת מטלית נקייה. רהיטי עץ זקוקים לטיפול נוסף, אז ראה טיפים כיצד לנקות רהיטי עץ מבלי לפגוע בהם.

 10. חלק מהפריטים בבית צריכים לעבור חיטוי, כמו האסלה או פינות מסוימות במטבח, כי הם צוברים חיידקים שלא מסולקים בעזרת מוצרי ניקוי קלים יותר. אז כשאתם עושים דברים כמו שטיפת חדר האמבטיה והמטבח, נסו לבצע ניקיון יסודי יותר בחדרים הללו מעת לעת כדי לשמור אותם נקיים ומחוטאים.

 11. ידיות, מקלדות, מכונת כביסה, קרשי חיתוך ומחצלות לאמבטיה הם פריטים שניתן לשכוח בקלות, אך נעשה בהם שימוש רב בחיי היומיום. לכן, זכרו לחטא אותם באופן קבוע...

 12. לבסוף, נקו את הרצפה - הנה 3 טיפים חיוניים לשמירה על ניקיון.

כיצד לנקות את הרצפה

יש לנקות את הרצפה אחרון לעניין פשוט: כאשר אנו מוציאים את הלכלוך מהארונות, למשל, הוא עלול ליפול על הרצפה. ראה להלן כיצד לנקות את הרצפה:

 • לאחר ניקוי הרהיטים והמשטחים העליונים, חשוב לטאטא את הרצפה או להשתמש בשואב כדי לאסוף מהר יותר את כל האבק.

 • ללא הלכלוך הגס יותר, הרצפה פנויה עבור הבד. נגב עם מטלית לחה במים וחומר חיטוי כדי לנקות את המשטח ביסודיות.

 • עבור רצפות מטבח וחדרי אמבטיה אתה יכול להשתמש בחומר חיטוי כדי לחסל חיידקים וחיידקים, כגון OMO חיטוי. מרחו אותו בצורה מסודרת על הרצפה והניחו לו לפעול במשך 10 דקות. לאחר מכן, נגב עם מטלית לחה במים כדי להסיר עודפי מוצר.

איך מנקים דירה

הגדרה באיזה חדר להתחיל לנקות את הבית כבר עוזרת בארגון ותכנון שגרת ניקיון הבית
הגדרה באיזה חדר להתחיל לנקות את הבית כבר עוזרת בארגון ותכנון שגרת ניקיון הבית.

מי שגר בדירה יודע שחללים קטנים יותר הם פחות מבולגנים ומהירים יותר לניקוי. אבל מכיוון שהרהיטים צמודים זה לזה, לא תמיד כל כך פשוט להגיע לכל פינה. לכן, לפני שמתחילים בניקיון, הטיפ הוא להתארגן כדי להבטיח ששום נקודה לא תישכח. בנוסף לשלב אחר שלב כיצד לנקות את חדר האמבטיה למעלה, אנו מפרידים גם כמה טיפים כיצד לנקות את הדירה. ראה למטה.

רשימת שוק לפני שתתחיל לנקות את הבית, וודא שיש לך את כל חומרי הניקיון והפריטים שאתה צריך. כאשר יש ספק, רשום פריטים כגון ספוג, אקונומיקה, חומר חיטוי, חומר ניקוי, מטליות, דלי, מטאטא, מגב וכו'.

להתראות אבק! שאבו את הספה, השטיחים, הרצפות, הכריות ומשטחים אחרים. דאגו לפינות שאוספות אבק ויכולות להיעלם מעיניהם. לאחר מכן, נגב את הרהיטים והחפצים במטלית לחה. לרהיטים שיש להם כתם או לכלוך עמידים יותר, כדאי לנגב אותם במטלית עם All-in-One. ישנם מוצרים בשוק בעלי פורמולה ללא שטיפה והם בעלי ברית מצוינים לעשות ניקיון טוב בדירה בצורה פרקטית, כמו מוצרים רב תכליתיים של Cif.

חדר שינה וסלון לאחר שאיבת האבק, נגב את הרצפה עם מטלית. באופן כללי, ניתן לנקות את הרצפה בעזרת תמיסה של כמה טיפות חומר ניקוי ניטרלי או מכסה של מוצר ספציפי לניקוי הרצפה (השתמשו בפרופורציה המצוינת על האריזה) מדוללת בחצי דלי מים. אם משתמשים בחומר חיטוי OMO, למשל, יש לדלל 45 מ"ל של מוצר ב-25 ליטר מים. רק להרטיב את המטלית בתערובת ולנגב את הרצפה כמה פעמים.

בחרנו עבורך כמה עצות לניקיון הבית כדי ללמוד כיצד לנקות מבלי להתעצבן
כדי להקל על שגרת ניקיון הבית שלך, בחרנו עבורך כמה עצות לניקיון הבית כדי ללמוד כיצד לנקות מבלי להתעצבן.

טיפ: חיפויים רבים דורשים טיפול מיוחד בעת הניקוי, לכן חשוב לקרוא את הוראות היצרן כדי להבין כיצד לנקות נכון רצפות מחומרים מסוימים.

מטבח במטבח התחילו בניקוי הכיריים באמצעות מוצרים המתאימים למטרה זו. לאחר מכן ארגנו את המזווה והמקרר, זרקו מזון שאולי פג תוקפו וקופסאות ריקות. נקה מדפים ומשטחים עם מוצר All-in-One או מוצר איכותי להסרת שומנים.

לבסוף, נקה את הרצפה. לשם כך יש לטאטא את כל המטבח ולנגב. האידיאל, בחדר הזה, הוא להשקיע במוצר לניקוי רצפות שמבטל חיידקים ומחטא את הסביבה. להרטיב עם המוצר מטלית נקייה בתמיסת מים ובעזרת מגב לנגב על הרצפה. חזור על הפעולה במידת הצורך.

ניקיון הבית: טריקים אחרונים

 • רוצים לחסוך זמן ואנרגיה בגיהוץ? יבש את החלקים שלך על קולבים כדי להקל על הגיהוץ.

 • לניקוי אריחי המטבח, הכינו תערובת של מים חמימים וחומץ (250 מ"ל כל אחד) והוסיפו כף סודה לשתייה. נגבו את התערובת עם מטלית לחה ולאחר מכן יבשו עם מטלית יבשה.

 • כדי לפתוח סתימה בכיור האמבטיה, שפכו 300 גרם סודה לשתייה לביוב וכוס חומץ במים רותחים. תן לזה לפעול במשך 30 דקות.

 • כדי לנקות אבק מפינות הבית בקלות רבה, השתמשו בגרב ישנה ומעט מים וחומץ לבן. שימו כפפה וגרב על היד, ונקו את הפינות. טריק הניקוי הזה מושלם גם לניקוי תריסים.

 • החדר יכול להריח טוב עם תערובת של אלכוהול ומרכך כביסה (100 מ"ל מכל אחד). שים אותו בספריי ורסס אותו על המצעים והסביבה.

 • הסרת שיער בעלי חיים מהשטיח תהיה קלה יותר בעזרת מגב. פשוט העבירו אותו לכל אורך הבד.

 • תרסיסים הם בעלי ברית נהדרים בעת ניקוי משטחים מכיוון שהם משתמשים בכמויות קטנות של מים או מוצר. טיפ טוב הוא תמיד להחזיק יחידה למים בלבד כדי להקל על ניקיון הבית.

 • במידת האפשר השתמשו במים ממכונת הכביסה לניקוי המדרכה, זה טוב לכיס וגם לאיכות הסביבה. אם אתה יכול, החלף את הצינור במטאטא.

 • עידוד כל האנשים בבית לעזור, כולל הילדים, והטלת משימות לכל אחד, הופכים את הניקיון להרבה יותר קל ומהיר.

אוקיי, עכשיו אתם יודעים איך לנקות את הבית, ראו איך לחלוק את שגרת ניקיון הבית בין בני הזוג.