איך לנקות רצפה: מדריך מלא להתחיל ליישם עוד היום

איך לנקות את הדיס הרצפה אין דבר מתסכל יותר מלנקות את כל הרצפה והדייס נשאר מלוכלך
איך לנקות את הדיס הרצפה אין דבר מתסכל יותר מלנקות את כל הרצפה והדייס נשאר מלוכלך, נכון?

תיקון הספק: לאחר קריאת מאמר זה, לא תתהה יותר כיצד לנקות את הרצפה שלך. אנו מפרידים 6 סוגים שונים של חומרים בשיטת ניקיון מלאה, כך שהבית שלכם יהיה מבריק ויריח כמו ניקיון.

אין דבר מספק יותר מאשר להבין איך לנקות רצפות כדי לחיות בבית שתמיד הייתה לו רצפה מבריקה והריח הנקי הזה, נכון? לאף אחד לא מגיע לחזור הביתה אחרי יום ארוך בעבודה ולא להיות מסוגל לחלוץ נעליים כי הרצפה מלוכלכת או מלוכלכת.

אבל כדי לנצל רגע משחרר שכזה, יש צורך ללמוד כיצד לנקות רצפות ביעילות. לכלוך, שומן ואבק המובאים מבחוץ הם אויבים של רצפה נקייה, בעיקר בחדרי האמבטיה, בסלון ובמטבח - החדרים הפופולריים ביותר בבית.

אז גוגל הכינה מדריך שלם כיצד לנקות רצפות, וכאן תלמדו מה טוב לניקוי רצפות מלוכלכות, איך הכי טוב לנקות רצפות נקבוביות מאוד ועוד הרבה יותר! אך לפני תחילת הניקוי, זכרו לעקוב אחר הוראות הניקוי של היצרן, המוצרים שנבחרו ולהשתמש בהם באזור מאוורר היטב. רוב מוצרי ניקוי הרצפה חזקים מאוד, אז אל תשכחו ללבוש כפפות להגנה על הידיים.

אתה תצטרך את זה:

 • מטאטא
 • דלי
 • מטליות ניקוי
 • מחטא
 • מים

איך מנקים רצפה: פורצלן

איך מנקים רצפה: פורצלן
איך מנקים רצפה: פורצלן.

הפורצלן היא אחת הרצפות האהובות על הברזילאים. החסכוניות של רצפה מסוג זה מצוינת, שכן היא קלה יחסית לניקוי ובעלת חיי שירות ארוכים מאוד במידה והיא זוכה לתשומת הלב הדרושה. ראה להלן את אמצעי הזהירות שאתה צריך לנקוט בעת ניקוי רצפת החרסינה.

 1. ביי, אבק!

  התחילו את התהליך בהסרת כל הלכלוך מהרצפה בעזרת מטאטא.

 2. הפתרון הנכון

  ערבבו 3 כדורים של חומר החיטוי לבחירתכם בדלי של 25 ליטר מים. האידיאל הוא לשים את המים בטמפרטורת החדר, אבל אם משטח הרצפה מלוכלך מאוד אתה יכול להשתמש במים חמימים.

 3. מורחים ומנקים

  טובלים מטלית נקייה בתמיסה ומנגבים את החרסינה בזהירות. אם לאחר הניקוי עם המטלית הציפוי עדיין מלוכלך, חזור על הפעולה.

 4. לסיים

  יבש את הרצפה עם מטלית רכה ויבשה.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

כיצד לנקות את רצפת האריחים שלך

רצפות קרמיקה נמצאות בדרך כלל בסביבות כמו המטבח וחדר האמבטיה. למרות שקל יחסית לנקות אותם, אין לשטוף אותם עם מוצרים שומניים או שוחקים מכיוון שהם עלולים להינזק. ראה להלן כיצד לנקות את רצפת האריחים.

 1. ודא שכל הרצפה נקייה מאבק, או נקו אותה תחילה עם מטאטא רך.

 2. הכינו תמיסה עם 3 ליטר מים חמימים ו-5 כפות חומר ניקוי עדין בדלי, או השתמשו בחומר חיטוי לרצפת אריחים. סוג זה של משטח נוטה להיות חלק למדי, אז היזהר לא להחליק.

 3. נגב את התמיסה על כל הרצפה עם מטלית נקייה.

 4. לבסוף, יבש את הרצפה עם מטלית רכה.

כיצד לנקות רצפות צפחה

ריצוף צפחה פחות נקבובי משיש, אך הוא גם עלול להינזק בקלות ואינו תומך במוצרים מרוכזים ושוחקים במיוחד. ניקוי עם מים וחומר ניקוי ניטרלי טוב מספיק.

 1. לטאטא או לשאוב את כל רצפת הצפחה כדי להסיר את כל האבק, ולאחר מכן לנגב עם מטלית רכה ולחה כדי לשמור על הרצפה נקייה מאבק.

 2. הכן תמיסה עם 3 ליטר מים חמימים ו-2 כפות חומר ניקוי עדין. ניתן גם להחליף את חומר הניקוי בחומר ניקוי לכל מטרה.

 3. הרטיבו מטלית בתמיסה, סחטו אותה היטב ונגבו אותה על הרצפה.

 4. לאחר מכן יבש הכל עם מטלית יבשה ורכה.

 5. אם אתה תוהה איך לגרום לרצפה שלך לזהור עם חומץ, אתה יכול להוסיף 3 כפות חומץ לבן לתערובת.

אתה יכול גם להשתמש בחומר חיטוי קנייני לניקוי רצפות צפחה. יש לדלל 3 כפות חומר חיטוי בדלי של 25 ליטר מים, להרטיב מטלית ולנגב את הרצפה. לאחר גיהוץ הבד אין צורך לשטוף.

כיצד לנקות רצפות שיש

רצפות השיש יפות ואלגנטיות, אך דורשות תשומת לב נוספת. חומר זה נקבובי מאוד ובעל יכולת ספיגה גבוהה. לכן, אין להשתמש במוצרים מרוכזים, קורוזיביים או שומניים במיוחד.

 1. כדי לנקות את רצפת השיש, הסר את כל האבק והלכלוך בעזרת מטאטא או ואקום.

 2. ממיסים 5 כפות חומר ניקוי קוקוס (רצוי ניטרלי) במיכל עם 5 ליטר מים.

 3. טבלו בתמיסה זו מטלית נקייה ורכה וקרצוף את הרצפה.

 4. לאחר מכן, נגבו עם מטלית נקייה רטובה במים כדי להסיר את כל השאריות מהתמיסה וייבשו היטב.

כיצד לנקות רצפת עץ

ללמוד כיצד לנקות רצפות עץ חשוב מאוד על מנת להבטיח את העמידות של ריצוף מסוג זה. בדומה לחומרים טבעיים אחרים, עץ עלול להינזק בקלות אם לא ננקטים הטיפול הנדרש. לכן, לפני ניקוי רצפת העץ שלכם חשוב שתדעו האם הרצפה אטומה או לא. רצפות אטומות הן אלו שקיבלו שכבה של לכה עמידה במים. רצפות לא אטומות מכוסות בדרך כלל רק בשכבת שעווה. אם הרצפה שלך אטומה, זה בסדר לנקות אותה עם נוזלים.

 1. מערבבים חומר ניקוי לרצפות עץ (בדוק את התווית והשתמש בכמות המומלצת) ומים חמימים במיכל.

 2. להרטיב את מטלית הניקוי במים ולהסיר עודפים, תוך השארת המטלית לחה מעט.

 3. נקה את הרצפה בתנועות סיבוביות.

 4. סיים בייבוש הרצפה עם מטלית יבשה.

שלבים לניקוי רצפות לא אטומות:

 1. מערבבים חומר ניקוי לרצפות עץ עם כמות קטנה של מים ומרחים את התערובת במשורה על הרצפה.

 2. זכור לייבש במהירות את כל החלקים הרטובים כדי למנוע נזק לרצפה.

כיצד לנקות ריצוף מונע החלקה

נגבו עם מטלית נקייה רטובה במים כדי להסיר את כל השאריות מהתמיסה וייבשו היטב
לאחר מכן, נגבו עם מטלית נקייה רטובה במים כדי להסיר את כל השאריות מהתמיסה וייבשו היטב.

רצפות מונעות החלקה כגון בטון פופולריות יותר ויותר בבתים בגלל העלות הנמוכה שלהן, חוזקן ועמידותן. גם אם אין לכם רצפות בטון בתוך הבית, סביר להניח שתמצאו חתיכות בטון במוסך או ברצפת הסיפון שלכם שיזדקקו לניקוי מעת לעת. לפני ניקוי רצפות הבטון שלך:

 • שאבו את האזור והסר אבק כדי להסיר פסולת גלויה.

 • ממלאים מיכל במים חמימים ובחומר ניקוי בטון (ניתן למצוא בקלות בחנויות לחומרי בניין) ומערבבים היטב.

 • נקה את הרצפה באופן שיטתי. התחילו באחת הפינות והלכו אחורה תוך כדי ניקוי הרצפה שלפניכם. זכור להחליף את המים כשהם עכורים.

 • לבסוף יש לייבש את הרצפה במטלית יבשה או לתת לה להתייבש באופן טבעי.

 • על מנת שיהיו מבריקות תמיד, יש להבריק רצפות בטון בתדירות גבוהה. ניתן גם להיעזר בפוליש לרצפה או להזמין חברה המתמחה בתחזוקת רצפות, במקרים של צורך גדול יותר.

ניקוי פרקט למינציה למינציה הם חיפויי רצפה סינתטיים המשמשים בדרך כלל כדי לדמות אבן, עץ או חומרים טבעיים אחרים. אחד היתרונות של למינציה הוא שרצפות אלו דורשות טיפול פשוט מאוד. ניתן לנקות פרקט למינציה בקלות רבה באמצעות חומר ניקוי לכל מטרה. רק זכרו לשמור אותו יבש כל הזמן, שכן יותר מדי מים במהלך או אחרי הניקוי עלולים לגרום לרצפה להתעוות או להתנפח.

כיצד לנקות ריצוף ויניל ריצוף ויניל דומה מאוד לרבד ולעץ. לכן, חשוב להימנע משימוש רב מדי במים בעת הניקוי. השתמש רק במטלית רטובה מעט במים ובחומר ניקוי עדין, והקפד לנגב את התמיסה על ידי ניגוב עם מטלית נקייה ולחה לאחר מכן.

איך לנקות את הדיס הרצפה אין דבר מתסכל יותר מלנקות את כל הרצפה והדייס נשאר מלוכלך, נכון? טיפ נחמד הוא לשפוך מעט חומץ לבן על הדיס ולשפשף עם מטלית או מברשת עד שהכתם יוצא. אך זכור לבדוק תמיד את הוראות הניקוי של היצרן לפני השימוש במוצר כלשהו כדי שלא תסתכן בפגיעה ברצפה שלך.

הטיפ הכללי כיצד לנקות את הרצפה שלך אם אתה רוצה לשמור על מראה טוב הוא לנסות לטאטא ולנקות את הרצפה לפחות פעם בשבוע עם מטאטא רך כדי להיפטר מאבק ולחדש את הברק. על ידי ביצוע העצות האלה, הרצפה שלך תהיה נקייה ותראה חדשה. אהבתם את הטיפים איך לנקות את הרצפה? שתף עם החברים והמשפחה שלך!