איך לטאטא את רצפת הבית

עיין בטיפים כיצד לטאטא נכון את הרצפה
עיין בטיפים כיצד לטאטא נכון את הרצפה, כולל טיפים לבחירה ואחסון של מטאטאים כדי לתמוך בפעילות יעילה של טאטוא הרצפה.

שמור על ביתך נקי על ידי יישום השיטה הנכונה של טאטוא הרצפה. בדוק את הטיפים כאן.

צעדים חשובים

 • בחרו את סוג המטאטא המתאים לטאטא את הרצפות בביתכם.

 • הדרך היעילה לטאטא היא לבצע תנועות טאטוא קצרות.

 • אחסן את המטאטא תלוי כדי למנוע מזיפים של המטאטא להתכרבל.

דרך יעילה לניקוי הרצפה מתחילה בטאטא. אם טאטוא הבית לא נעשה בצורה הנכונה, זה יפריע לניקיון הכללי של הבית, כמו ניקוי הרצפה וניקוי כתמים על הרצפה. עיין בטיפים כיצד לטאטא את הרצפה בצורה נכונה, כולל טיפים לבחירה ואחסון של מטאטאים כדי לתמוך בפעילות יעילה של טאטוא הרצפה.

אם אתם מטאטאים חדר גדול מאוד, חלקו את החדר לאזורים קטנים יותר. טאטא את האזורים אחד אחד.

טיפים כיצד לטאטא את הרצפה

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?
עקוב אחר הטיפים הבאים כיצד לטאטא את הרצפה כדי לקבל רצפה נקייה באמת
עקוב אחר הטיפים הבאים כיצד לטאטא את הרצפה כדי לקבל רצפה נקייה באמת.

עקוב אחר הטיפים הבאים כיצד לטאטא את הרצפה כדי לקבל רצפה נקייה באמת.

 1. בחר את המטאטא המתאים. סוגים שונים של רצפות, סוגים שונים של מטאטאים שמתאימים. כדי לטאטא את הרצפה בבית עשוי קרמיקה, עץ חלק (למשל פרקט) וויניל, ניתן להשתמש במטאטא סיבי דקל או מטאטא פלסטיק (סיבים סינטטיים). מטאטאי סיבי דקל עשויים מסיבי עץ דקל הם בהחלט ידידותיים יותר לסביבה. עם זאת, ידוע כי מטאטאי סיבי דקל נושרים לעיתים קרובות בתחילת השימוש. מצד שני, מטאטאי פלסטיק לא נשירים וניתן לשטוף אותם אם הם מתלכלכים. לרוע המזל סוג זה של מטאטא הוא פחות ידידותי לסביבה מכיוון שהוא משתמש בפלסטיק כחומר העיקרי.

 2. נקה את הרצפה מלכלוך רטוב. לפני שתתחיל לטאטא את הרצפה, וודא שאתה מנקה את הרצפה אם יש לכלוך רטוב או דביק, כגון מים שנשפכו או רוטב אוכל.

 3. קבע את נקודת ההתחלה של הסוויפ. החליטו מאיזה חדר תטאטא את הרצפה. באופן אידיאלי, התחל לטאטא מפינות החדר ולצעוד את דרכך אל היציאה. אסוף לכלוך ליד היציאה.

 4. בצע תנועות טאטוא קצרות. הדרך הנכונה לטאטא את הרצפה היא לגרור את המטאטא בתנועות קצרות, כדי לוודא שלא יישאר לכלוך מאחור. הימנע ללחוץ חזק מדי על המטאטא שכן הדבר עלול לפגוע בצורת זיפי המטאטא.

 5. נקו את המטאטא מדי פעם. תוך כדי טאטוא שימו לב למצב המטאטא. לעתים קרובות לכלוך כמו שיער נתקע בזיפים של המטאטא ומפריע לביצועי המטאטא. אם זה קורה, תחילה נקו את המטאטא מהלכלוך המחובר. שים את הלכלוך לפח, ואז המשך לטאטא את הרצפה.

 6. לאסוף לכלוך. לאחר שסיימתם לטאטא חדרים ואזורים (לחדרים גדולים), גרפו את הלכלוך לפח. בעת חפירה, היזהר שלא יתעופף יותר מדי אבק. זרקו את הלכלוך לפח מיד כדי למנוע מלכלוך ללכלך שוב על הרצפה כי הוא נישא ברוח או נשפך מהפח.

טיפים לטיפול במטאטא

כדי שהמטאטא יהיה עמיד יותר לשימוש לצורך טאטוא הרצפה, עקבו אחר כמה מהטיפים הבאים לטיפול במטאטא.

 • הרחק את המטאטא ממים. ניתן להשתמש במטאטאים כדי לטאטא ביעילות אם הם יבשים. אם המטאטא רטוב, הלכלוך יידבק לזיפים של המטאטא ואף יזהם את רצפת הבית.

 • מטאטא תלוי. אחסן את המטאטא על ידי תלייתו. תליית המטאטא תשמור על זיפי המטאטא בצורה מושלמת ולא תתכרבל.

ודא שאתה מטאטא את הבית על ידי יישום שיטת טאטוא טובה כדי לשמור על הבית נקי. כדי למזער לכלוך, ניתן לספק פח אשפה בכל חדר בבית. בנוסף, להחזיק מיני מטאטא ומחבת יכול גם לעזור לשמור על הניקיון. אם יש מעט לכלוך בחדר מסוים, אפשר להשתמש במיני מטאטא ומחבת שהוא פרקטי יותר. כדי לדעת עוד על טיפים לניקיון הבית, עיין במאמר שלנו כיצד לנגב רצפות כראוי.