כיצד לנקות ולהבריק רהיטי עץ

איך לנקות רהיטי עץ ואיך להבריק רהיטי עץ כך שיישאר עמיד ומבריק
בכתבה שלנו ריכזנו כמה טיפים: איך לנקות רהיטי עץ ואיך להבריק רהיטי עץ כך שיישאר עמיד ומבריק!

רהיטי עץ יכולים להחזיק מעמד לאורך שנים אם מטפלים בהם כראוי. עיין בטיפים המועילים שלנו לניקוי משטחי עץ ללא נזק!

רהיטי עץ פופולריים מאוד בהודו כי הם נראים נהדר ועמידים. אם במשפחתכם גם הם עוברים מדור לדור, חשוב שתדעו לטפל בהם כראוי כדי שישרתו לאורך זמן. בכתבה שלנו ריכזנו כמה טיפים: איך לנקות רהיטי עץ ואיך להבריק רהיטי עץ כך שיישאר עמיד ומבריק!

המראה של רהיטי עץ מעשיר את הפנים של כל בית. במקרה של רהיט ישן, כדאי לדעת לנקות אותו ביעילות ולטפל בו כדי לא לפגוע בו. באתרי גוגל, אנו תמיד מציעים להשתמש בחומרי ניקוי בדוקים ומעוצבים לפריטים בודדים, תוך התחשבות בשיקולי אבטחה - והפעם זה לא שונה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחר מוצרים שנוסחו במיוחד לטיפול במשטחי עץ.

כיצד לנקות רהיטי עץ

הודות לטיפים שלנו, ניקוי רהיטי עץ יתברר כקל ונעים. קודם כל, זכרו את המרכיב העיקרי של הטיפול בהם, שהוא לשים רפידות מגן או מחצלות מתחת לרגלי הרהיט כדי למנוע שריטות בעץ.

 • התחל תמיד את תהליך הניקוי של רהיטי עץ על ידי ניגוב האבק. חזרו על הפעילות באופן קבוע על מנת שהמשטח העדין לא יהפוך לקהה.
 • כדי למנוע שריטות על רהיטים בזמן שאיבת האבק, השתמש באביזר מתאים, למשל אספן אבק. אם אין לך כזה, השתמש במטלית מיקרופייבר רכה במקום בשואב אבק.
 • יש למרוח מוצר המיועד במיוחד לניקוי עץ על פני הרהיטים (לאחר קריאת הוראות השימוש המצורפות למוצר).

סוגי גימורי רהיטי עץ

אם אתם רוצים את תוצאת הניקוי הטובה ביותר, בררו איזה סוג גימור יש לרהיטי העץ שלכם. מידע זה חשוב מאוד בבחירת חומר הניקוי המתאים.

כיצד לנקות רהיטי עץ
כיצד לנקות רהיטי עץ.

המוצרים הפופולריים ביותר המשמשים לגימור משטחי עץ הם: לכה, שעווה וצבע מגן חסר צבע. כמו כן, זכרו לקרוא את הוראות השימוש בחומרי הניקוי והפוליש בהם אתם משתמשים.

 • צבע מגן חסר צבע - אין להשאיר משטח עץ מכוסה בצבע רטוב. בכל דרך שתטפלו ברהיט, נגבו תמיד את פני השטח שלו יבשים. בנוסף, השואב מונח על מטלית - לעולם לא ישירות על העץ!
 • הלכה גם רגישה מאוד ללחות - בעת ניגוב האבק יש להשרות מעט את הבד. כדי להסיר כתמים קשים יותר, השתמש בחומר ניקוי מיוחד.
 • כדי לנקות את השעווה - מטופלים השטח, זה הכי טוב להשתמש בסוג של חומר ניקוי עם הרכב דומה לזה של שטיפת-אפ נוזלי. ישנם מספר מוצרים יעילים בשוק המעולים לטיפול בגימור שעווה על העץ שלך.
 • אם הרהיטים שלכם גמורים בשכבה דקה של צבע, תוכלו לנקות אותם בבית באמצעות מים מעורבבים עם נוזל כביסה.

ללא קשר לחומר הניקוי שבחרתם, בדקו את השפעת פעולתו על שטח קטן, רצוי בלתי נראה, על מנת לוודא שהמוצר אינו פוגע בו.

איך להבריק רהיטי עץ

ישנם מוצרי ריסוס רבים שבהם אתה יכול להשתמש כדי להבריק את המשטחים של רהיטי עץ. פעל תמיד לפי הוראות היצרן. אם לרהיטים שלך יש גימור עמיד, למשל עם צבע, אתה יכול להשתמש בשיטת הליטוש הביתי:

 • מערבבים שמן זית (0.75) עם חומץ (0.25) ויוצקים אותו לבקבוק ספריי.
 • בדוק על שטח קטן אם השפעת המידה פועלת כמתוכנן.
 • יש לרסס את מטלית המיקרופייבר בנוזל ולהבריק בזהירות את כל פני הרהיט. לאחר מספר תנועות, העץ אמור להחזיר לעצמו את הזוהר הטבעי שלו, שכן התערובת מנקה ומצחיקה בו זמנית את פני הרהיט. זה בגלל החומץ שהוא מכיל.

עכשיו כל שעליכם לעשות הוא ליהנות מהרהיט המבריק!

 • נגב אבק מהרהיט עם מטלית יבשה ורכה.
 • נגב את הרהיטים עם מטלית נטולת מוך (למשל מטלית מיקרופייבר) שהושרה קודם לכן בחומר ניקוי שתוכנן במיוחד לניקוי רהיטי עץ. יש למרוח את המוצר לפי ההוראות על התווית, לקרוא את הוראות השימוש לפני כן.
 • לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמשו בתכשיר טיפוח משטח העץ (מרחו על מטלית נקייה אחרת). הכירו את כל ההמלצות לשימוש בסוכן מראש.