איך לנקות את רהיטי העץ שלך?

כיצד לנקות רהיטי עץ משומן
כיצד לנקות רהיטי עץ משומן.

עם הזמן רהיטי העץ שלך מתחילים להיראות עמומים וחסרי ברק. הנה איך לנקות רהיטי עץ כדי לשמר את הברק שלו לאורך זמן.

רהיטי עץ מעניקים מראה יפה וכפרי לחלל המגורים שלכם. זוהי אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגרום לבית שלך להיראות מזמין וחם. מעצבי פנים מודרניים משתמשים ברהיטי עץ עם עיצובים מורכבים כדי להרים את האסתטיקה של בתים עכשוויים. עץ הוא גם עמיד ויכול להחזיק מעמד ממש זמן רב אם תראה לו את הטיפול הראוי לו. ניקוי רגיל ומדי פעם ניקוי עמוק יכולים לחולל פלאים בשימור הברק של רהיטי העץ שלכם.

כיצד לנקות רהיטי עץ

עליכם לאמץ אסטרטגיית ניקיון המבוססת על סוג הרהיט שלכם.

מרכיבים לשמירה

א נוזל לשטיפת כלים

ב בד מיקרופייבר

ג כדורי צמר גפן

ד משחת שיניים

ה סודה לשתייה

ו שמן זית

ז חומץ לבן

כיצד לנקות רהיטי עץ צבוע
כיצד לנקות רהיטי עץ צבוע.

ח שעווה קשה

i בד נטול מוך

כיצד לנקות רהיטי עץ צבוע

אם רהיטי העץ שלך מקבלים מהפך עם צבע חדש, הנה מה שאתה יכול לעשות. זה קל לזהות אם רהיטי העץ שלכם צבועים או לא, ניתן לזהות אותו על פי צבעו בלבד. ריהוט עץ צבוע נראה חצי מט. עם זאת, הסתכל היטב, אם אתה מוצא חום כהה בצבע אדום לבנים של גרגר העץ, זה לא צבע אלא לכה עבה. אם אתה עדיין מבולבל, פנה לעזרה מנגר.

 1. שלב 1: שואב אבק

  הפעל שואב אבק על רהיטי העץ הצבועים שלך באמצעות חיבור למברשת. אם שואב אבק אינו זמין, אתה יכול גם לאבק את משטח הרהיט עם מטלית מיקרופייבר. בד מיקרופייבר אוסף יותר לכלוך ואבק מאשר סוגי בדים אחרים, מה שהופך את העבודה למהירה יותר. מכיוון שמדובר בחומר רך, לא שוחק ונטול מוך, הוא מונע שריטות על רהיטי העץ שלך בזמן הניקוי.

 2. שלב 2: הכן תמיסת ניקוי

  מערבבים 2 טיפות נוזל כלים בקערת מים. טבלו צמר גפן בתמיסת הניקוי ובדקו אם רהיטי העץ שלכם תואמים למי הסבון על ידי שפשוף אותם על שטח קטן. אם כן, נגב את כל פני השטח של רהיטי העץ הצבועים שלך עם מטלית מיקרופייבר ספוגה בתמיסת ניקוי.

 3. שלב 3: לשטוף

  שטפו את שכבת הסבון עם מטלית לחה. השתמש במטלית נטולת מוך כדי לספוג את הלחות העודפת. תן לרהיטים להתייבש באוויר.

כיצד לנקות רהיטי עץ משומן

שמן משמש כשכבת הגנה על רהיטי עץ וגם נותן להם ברק טבעי ומראה יפה. כדי לדעת אם רהיטי העץ שלכם מצופים בשמן או לא, קחו צמר גפן והוסיפו 4-5 טיפות שמן פשתן. שפשפו אותו על כתם קטן וראו אם הוא נספג. רהיטי עץ משומן סופגים זרעי פשתן. אם אתה עדיין מבולבל, עדיף להתייעץ עם נגר.

 1. שלב 1: טיפול בכתמים

  מערבבים 1 כוס סודה לשתייה עם 1 כוס מים ליצירת עיסה דקה. סודה לשתייה היא אלקלית עדינה המסייעת להעלים לכלוך וכתמים בקלות כאשר היא מומסת במים. מורחים את הדבק הזה על האזור המוכתם של הרהיטים שלך. השאר את זה למשך 5 דקות. כעת, נגב את המשחה עם סמרטוט ניקוי. הכתמים ייעלמו.

  אתה יכול גם לסחוט כמות קטנה של משחת שיניים ללא ג'ל על מטלית מיקרופייבר לחה. משחת שיניים ללא ג'ל מכילה לרוב סודה לשתייה מה שהופך אותה לחומר ניקוי אידיאלי. שפשפו את הבד הזה על האזור הפגוע בכתם בתנועה מעגלית. לאחר שהכתמים נעלמים, נגב את שאריות משחת השיניים בעזרת סמרטוט ניקוי. תן לרהיטים להתייבש באוויר.

 2. שלב 2: טפל עם מי סבון

  הכינו מי סבון בעזרת נוזל כלים ונגבו את רהיטי העץ במי הסבון. לשטוף עם מטלית ניקוי לחה.

 3. שלב 3: יבשו

  נגב את הלחות העודפת במגבת יבשה. אפשר למשטח להתייבש היטב באוויר

כיצד לנקות רהיטי עץ מלוטשים

פולנית היא חומר ששמים על פני השטח של הרהיטים שלך כדי לגרום לו לזרוח. כדי להבין אם הרהיטים שלכם מלוטשים או לא, קח 3-4 טיפות של אלכוהול עץ, הזמין בקלות בשוק, על צמר חוט ושפשף אותו על טלאי קטן לא בולט למשך 2 דקות. השאר אותו למשך 5 דקות, ולאחר מכן גע כדי לראות אם המדבקה הפכה דביקה ומעורפלת. אם כן, לעץ שלך יש גימור מלוטש. עם זאת, אם אתה מבולבל, אנו מציעים לך להתייעץ עם נגר.

 1. שלב 1: להשרות סמרטוט ניקוי בתה

  לטבול 4-5 שקיות תה בכוס מים חמים. המתן 10 דקות. כעת, השרו מטלית ניקוי בתמיסה זו וסחטו את המטלית כדי להסיר עודף לחות. נגב את רהיטי העץ המלוטשים עם מטלית זו כדי להחזיר לו את הברק. שימו לב, עליכם להשתמש בתה שחור מכיוון שהוא מכיל טאנינים שעוזרים לרהיטי העץ המלוטשים שלכם לשמור על הגימור הכהה שלו.

 2. שלב 2: למרוח פוליש

  אתה יכול להשתמש בכל פוליש עץ מסחרי כדי לשמור על המראה הזוהר שלו.

 3. שלב 3: אפשר לו להתיישב

  לאחר מריחת פוליש, הניחו לו להתייצב 1-2 שעות לפני השימוש ברהיט.

כיצד לנקות רהיטי עץ מיוחדים

עץ מיוחד כולל קש, נצרים, מקל, במבוק ובלאח. הנה איך לנקות אותם.

 1. שלב 1: אבק

  אתה יכול להשתמש במטלית מיקרופייבר או בשואב אבק כדי להסיר אבק ולכלוך משטח מרהיט העץ שלך.

 2. שלב 2: לטפל בשמן זית

  מערבבים 1 כוס כל אחד של שמן זית וחומץ לבן. שמן זית מזין משטחים ומשחרר כתמים, בעוד חומץ עוזר לשבור כתמים. בשילוב יחד, 2 המרכיבים הללו יעזרו להאיץ את תהליך הניקוי. השרו מטלית בתמיסה זו ונגבו בה את רהיטי העץ שלכם. צחצחו את הרהיטים עם מטלית נטולת מוך כדי לתת לרהיטים שלכם מראה מבריק.

 3. שלב 3: אפשר לו להתיישב

  לאחר שטיפלתם ברהיט בשמן זית, הניחו לו להתייצב 1-2 שעות לפני השימוש ברהיט.

אמצעי זהירות:

כיצד לנקות רהיטי עץ מלוטשים
כיצד לנקות רהיטי עץ מלוטשים.

יש כמה אמצעי זהירות שעליך לנקוט כדי לשמור על המראה הטהור של רהיטי העץ שלך, כגון הרחקת הרהיטים שלך מאור שמש ישיר. חשיפה ממושכת לחום גבוה עלולה לפגוע בעץ.

הגן על רהיטי העץ שלך מפני שפיכות עתידיות באמצעות שעווה. קרא את הוראות היצרן לפני החלת שעווה מסחרית על הרהיטים שלך. בדוק תאימות באזור לא בולט. עם זאת, שימו לב כי אין להשתמש בשעווה על רהיטי עץ בגימור שמן. השעווה תחסום את הנקבוביות בעץ ותגרום לרהיטים שלך להיראות חסרי חיים.

אל תשתמש בחומר ניקוי על בסיס אמוניה על רהיטי העץ שלך. זה משאיר אחריו שאריות שמצטברות עם הזמן.

בהודו, רהיטים מעץ מלא פופולריים מאוד, במיוחד פריטים שהיו בבעלות משפחות מזה דורות. למרות שהם יוצרים הצהרת סגנון נהדרת בבית שלך, הם דורשים תחזוקה בזמן וטיפול נאות. הרהיטים שלך לא רק ייראו נקיים, אלא גם יחזיקו מעמד זמן רב יותר. עם טיפים ומרכיבי הניקוי הנכונים, זה פשוט לשמור על רהיטי העץ שלך במראה נהדר.

שלב מפתח

לתיקון מהיר, השתמשו במשחת נעליים בצבע המתאים על שריטות ושבבים כדי להפוך אותם פחות נראים.

למידע נוסף על טיפול ביתי, בקר בכתובת Get set clean.