רוצים ריצוף נקי ונוצץ? נסה את עצות הניקוי האלה

לניקוי ריצוף ללא שעווה
לניקוי ריצוף ללא שעווה, ערבבו תמיסה של 3-4 כוסות מים וכוס חומץ לבן בבקבוק ספריי.

ריצוף אופנתי הוא אחד הרעיונות הפשוטים ביותר לקישוט פנים. הריצוף מרים את האסתטיקה של הבית שלך. שמור אותם נוצצים ונקיים באמצעות עצות הניקוי עבור סוגים שונים של ריצוף.

האם אתה מטאטא ומנקה את הרצפה שלך כל יום? החלקות וטפטפות קורות לעתים קרובות; זה לא רק פוגע במראה הריצוף שלך אלא גם יכול להפוך אותו לחלקלק. יתר על כן, לכלוך ואבק כאשר הם ממוקמים בשכבות יכולים גם לגרום לקרדית האבק. לפיכך, אנו מציעים לנקות אותו באופן קבוע. אבל כאשר אתה לחוץ בזמן, אתה יכול להפעיל שואב אבק לניקוי מהיר. עם זאת, ישנם סוגים רבים של ריצוף, וכל אחד מהם עשוי מחומר בסיס שונה. שיטת ניקוי שגויה עלולה לקלקל את הגימור של הריצוף שלכם. לפיכך, חשוב לדעת ולעקוב אחר שיטת ניקוי מתאימה בהתאם לסוג הרצפה. בדרך זו, אתה יכול לגרום לזה להימשך גם יותר.

במאמר זה, כיסינו עצות וטריקים מועילים לניקוי עבור כמה גרסאות של ריצוף.

1) ניקוי פרקטים

ישנם שני סוגים של גימורים לריצוף עץ: בשעווה ולא בשעווה. כדי לקבוע את הגימור על ריצוף העץ שלך, העבירו אצבע על פני השטח. אם מופיע כתם על פני השטח, סביר יותר שהוא נעשה בשעווה.

שמור אותם נוצצים ונקיים באמצעות עצות הניקוי עבור סוגים שונים של ריצוף
שמור אותם נוצצים ונקיים באמצעות עצות הניקוי עבור סוגים שונים של ריצוף.

לניקוי ריצוף ללא שעווה, ערבבו תמיסה של 3-4 כוסות מים וכוס חומץ לבן בבקבוק ספריי. יש לרסס אותו לפי הצורך ולנקות עם מגב שטוח. הקפד להזיז את המגב עם הגרגר. זכור להשתמש בכמה שפחות פתרון. כדי לשמור על רצפת הפרקט שלך במצב טוב, נקה את הלכלוך או הנשפך ברגע שאתה מבחין בכך.

2) ניקוי פרקט למינציה

סוג זה של ריצוף דורש טיפול נוסף בזמן הניקוי. לטאטא ולנגב את רצפת הלמינציה שלך מדי יום כדי להסיר לכלוך וזוהמה פני השטח. אתה יכול להשתמש במוצר מסחרי שנוסח במיוחד לניקוי פרקט למינציה. אתה יכול להשתמש בשואב אבק עם חיבור מתאים. עיין במדריך המוצר כדי להבין את הנחיות השימוש הנכונות. עבור כתמים קשים כמו איפור, שמן, צבע וכן הלאה, השתמש באציטון או במסיר צבע ציפורניים על צמר גפן ולבצע ניקוי נקודתי. שוב, בדוק עם היצרן לפני הניקוי. לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי נוזליים או בחומרי ניקוי בקיטור על ריצוף למינציה מכיוון שהם עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך. כמו כן, הימנעו משימוש בכל סוג של מקרצפים על סוג זה של ריצוף מכיוון שהוא עלול לגרום לשריטות וסימנים על פני השטח.

3) ניקוי ריצוף שיש

השיש דורש טיפול עדין וטיפול מיוחד כדי להישאר במצב מעולה. כדי לנקות את ריצוף השיש שלך, השתמש בחומר ניקוי רצפות באיכות טובה שיש לו גם תכונות חיטוי. אנו ממליצים על דומקס מנקה רצפות, הזמין בשוק. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות ובדוק תחילה על חלק קטן. לחילופין, אתה יכול גם להכין מרקחת ניקוי על ידי ערבוב של 2 כפיות. נוזל כלים ב-0.5 דלי מים פושרים. באמצעות פתרון זה, לנגב ביסודיות.

אם אתם רוצים לשמור על רצפות השיש שלכם במיטבן, טפלו בכתמים ברגע שתבחינו בהם. לנקות בנייר טישו ולנקות במים. זה ימנע מהכתם להשאיר סימנים על פני השטח. כדי להסיר כל כתם קשה, ערבבו 0.5 כוס סודה לשתייה ו-0.5 כוס מים כדי ליצור משחה סמיכה. ניתן להגדיל את כמות החומרים בהתאם לגודל הכתם. מרחו את הדבק על הכתם בעזרת מברשת בעלת זיפים רכים. מכסים את השטח בניילון נצמד וממתינים להתייצבות 5-6 שעות. לאחר מכן יש להרטיב במים ולשפשף בעדינות עם האצבעות כדי להסיר אותו. לשטוף במים רגילים.

זכרו, כפי שחיתוך לימון ישירות על משטח השיש הוא הרסני, כך גם שימוש בחומרי ניקוי חומציים. התרחק ממוצרי ניקוי קשים ומקרצפים. כדי למנוע מהלכלוך השוחק לעשות את דרכו לביתך, הנח מחצלות נגד החלקה בכניסה. ולנקות את האזור הזה פעמיים ביום.

4) ניקוי ריצוף מזוגג

כדי לשמור על ריצוף המזגוג שלך במצב טוב, אנו מציעים לך לנגב אותו פעם ביומיים לפחות. טאטא את הרצפה כדי להסיר חלקיקי אבק. לניקוי הרטוב, קח 0.5 דלי מים חמימים ונגב איתה. מים חמימים מספיקים כדי לנקות אותו היטב. במקרים שבהם הריצוף שלך נראה עמום, ייתכן שתצטרך לעשות לו ניקוי יסודי. לשם כך, ערבבו 0.5 כוס חומץ לבן במים חמימים ונגבו איתו. מכיוון שחומץ לבן הוא עדין, אתה יכול להשתמש בו, אך במשורה. כך הרצפה שלך תראה שוב בהירה ומבריקה. כדי למנוע סימני לכלוך, הימנע מהליכה על הרצפה לאחר הניקוי. להבטיח זרימת אוויר מקסימלית. הימנע משימוש במוצרי ניקוי חומציים ומקרצפים.

5) ניקוי ריצוף פסיפס

נסה את הטיפים האלה לניקוי סוגים שונים של ריצוף ושהבית שלך ייראה נקי גם כן
נסה את הטיפים האלה לניקוי סוגים שונים של ריצוף ושהבית שלך ייראה נקי גם כן.

כדי לנגב את רצפת הפסיפס שלך, אתה יכול להשתמש בתמיסה של 0.5 דלי מים ו-2 כפיות. של נוזל כלים. נגב את הרצפה עם הפתרון הזה באמצעות ספוג או מטלית. הימנע משימוש במקרצפים או מברשות עם זיפים קשים כדי למנוע שריטות על הרצפה. כדי להסיר כתמים, ערבבו 1 כוס סודה לשתייה ב-2 כוסות מים כדי ליצור משחה דקה. לבשו כפפות ושפשפו את הדבק הזה לתוך הכתם, תוך שימוש בתנועות מעגליות של האצבעות. נגבו עם ספוג ואז נגב שוב עם תמיסת הכלים. אפשר לאזור להתייבש באוויר.

6) ניקוי ריצוף טרקוטה

ריצוף טרקוטה מעניק מראה חמים וארצי לכל חלל. גם לנקות אותו קל. עם זאת, מכיוון שהוא נקבובי, הוא יכול למשוך כמות עצומה של לכלוך. אתה צריך לנקות אותו בשיטה הנכונה, אחרת הוא עלול להיראות לא יפה. טאטא את הרצפה שלך באופן קבוע כדי להסיר אבק. כדי לנגב, ערבבו 1 כוס חומץ, 3-4 כפיות. של נוזל כלים ב-0.5 דלי מים חמימים. מגב באמצעות פתרון זה. השתמש תמיד במגב בעל ראש ספוג רך, הימנע משימוש במגב בעל ראש מתכת מכיוון שהוא עלול לגרום לשריטות על האריח.

7) ניקוי ריצוף במבוק

ריצוף במבוק נוטה יותר לשריטות וחתכים. אז תדרוך בזהירות. השתמש ב-2-3 כפיות. של נוזל כלים עדין ב-2-3 כוסות מים. שפכו את התמיסה לבקבוק התרסיס ורססו לפי הצורך ונגבו את רצפת הבמבוק שלכם. אתה יכול להשתמש ב- Vim Dishwash Gel, אשר זמין בקלות בשוק. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות ובדוק תחילה על אזור קטן ולא בולט כדי לבדוק את התאימות. ודא שמטלית המיקרופייבר שבה אתה משתמש כדי לנגב את עבודת העץ היא לחה מעט. עודף לחות עלול לפגוע בריצוף. אז, שמור על רצפות אלה יבשות. כדי למנוע שריטות של ריצוף הבמבוק שלך, השתמש תמיד ברפידות מגן מתחת לרהיט.

8) ניקוי ריצוף לינוליאום

הוסף כמה טיפות של נוזל כלים בדלי מים חמימים. רססו אותו על כל הריצוף ונגבו אותו מיד בעזרת מטלית מיקרופייבר. הריצוף אמור להתייבש באוויר כמעט מיידי. אבל, אם זה ממשיך להרגיש דביק, נגב את הרצפה עם מטלית מיקרופייבר יבשה כדי להסיר את הלחות העודפת. אם הריצוף שלך מתחיל להיראות עמום, הוסף 0.5 כוס שמן תינוקות לתמיסת הניגוב. זה יוציא את הברק. עם זאת, היו ערניים תוך כדי כדי למנוע החלקות. המתן לייבוש מלא של הריצוף לפני הכניסה לאזור. הרחק ילדים תוך כדי.

9) ניקוי ריצוף ויניל

הכן תמיסת ניקוי באמצעות 4-5 כוסות מים חמימים, 3-4 טיפות נוזל כלים וכוס 0,25 של חומץ. יוצקים את תערובת הניקוי בבקבוק ספריי. כעת, רססו את התמיסה על אזורים קטנים ברצפה ונגבו אותה באמצעות מטלית מיקרופייבר לחה תוך כדי תנועה. עליך לנקות לעומק את ריצוף הויניל לפחות פעם בשבוע. לשם כך, השתמש בספינת קיטור. האדים יוציאו ממקומו את הלכלוך שנאסף בדיס. זה גם יעזור לחסל חיידקים. לחלופין, אתה יכול גם להפעיל מקלחת חמה בחדר האמבטיה למשך זמן מה. זכור להטביע את המים לחלוטין לאחר הניקוי כדי למנוע מהם להצטבר לתוך הסדקים או הקצוות.

10) ניקוי ריצוף אבן טבעית

חומרי ניקוי חומציים או חומרי ניקוי עם מרכיבים קליטים כמו אמוניה עלולים לפגוע קשות בריצוף האבן. קרא תמיד את התווית על חומר ניקוי הרצפה לפני השימוש בו. יש לחטא את הרצפה בעזרת דומקס מנקה רצפות המכיל סודיום היפוכלוריט כמרכיב פעיל. השתמש לפי ההוראות על האריזה; בדוק על אזור נסתר קטן ושטוף כדי לבדוק תאימות תחילה. הוסף כמה טיפות של חומר ניקוי הרצפה בדלי מים ונגב איתו את הרצפה. בדוק תחילה את המוצר על אזור קטן ולא בולט כדי לבדוק תאימות של המוצר.

11) ניקוי ריצוף אריחי פורצלן

הכן תמיסת ניקוי באמצעות 4-5 כוסות מים חמימים
הכן תמיסת ניקוי באמצעות 4-5 כוסות מים חמימים, 3-4 טיפות נוזל כלים וכוס 0,25 של חומץ.

כדי להכין את תמיסת הניקוי שלך, ערבבו 2 טיפות של סבון כלים עם 1 כוס מים חמים. כעת, הוסף 0.25 כוס חומץ לתמיסת הסבון. יוצקים את המרקחת בבקבוק ספריי. פזרו את הנוזל על הריצוף ונגבו אותו עם מטלית מיקרופייבר תוך כדי תנועה. לניקוי עמוק של ריצוף החרסינה שלך, הפעל ספינת קיטור. האדים יעירו את הכתמים והחיידקים מפני השטח של האריחים והדייס. הימנעו מניקוי אריחי פורצלן במוצרים המכילים אמוניה או אקונומיקה.

12) ניקוי שטיחים מקיר לקיר

אם יש לכם שטיח מקיר לקיר, תוכלו להשתמש בשואב אבק. הגדר את החיבור הנכון ונקה את הרצפה. בדוק את מדריך המוצר כדי לגלות את סוג החיבור הנכון לרצפת שטיחים. אתה יכול גם להשתמש במנקה אדים לזה. עיין במדריך המוצר כדי להבין את שיטת הניקוי הנכונה. אתה יכול לנקות את הרצפה שלך פעם או פעמיים בשבוע בהתאם לדרישה. כדי להסיר כל סוג של כתם מרצפת השטיח שלך, אתה יכול להשתמש בקרם גילוח. יש למרוח שכבה דקה של קרם גילוח ישירות על האזור המוכתם. נותנים לזה להתייצב במשך 30-40 דקות. לאחר מכן קח מטלית כותנה או ניירות טישו וספג את האזור. כעת, ערבבו 0.5 כוס חומץ ו-0.25 כוס מים ויוצקים לבקבוק ספריי. כעת, יש לרסס את התמיסה על האזור המוכתם ולנגב עם מטלית כותנה. הימנע משימוש בחומרי ניקוי נוזליים על השטיח שלך מכיוון שהם עלולים לגרום לכתמים, שינוי צבע ולפגוע בגימור.

13) ניקוי הדיס

הדיס בין אריחי הרצפה שלך יכול להתלכלך מדי. מערבבים 0.5 כוס סודה לשתייה ו-0.5 כוס מים ליצירת משחת ניקוי. קח מברשת שיניים ישנה עם זיפים רכים ושפשף את הפתרון הזה בעדינות על הדיס. זכור להיות עדין בזמן שאתה עושה זאת. בדוק תחילה על אזור קטן ולא בולט כדי לבדוק את התאימות.

הנה לך! נסה את הטיפים האלה לניקוי סוגים שונים של ריצוף ושהבית שלך ייראה נקי גם כן. הרצפות שלך הן הדבר הראשון שאתה דורכ עליו כאשר אתה או אורח נכנסים לביתך. כמו כן, הרצפות שלך משקפות את הניקיון של כל הבית שלך. אז, שמור על הרצפות שלך נקיות, ובאופן אוטומטי תתחשק לך לשמור גם על שאר הבית נקי.

אנו מציעים לך לנקות את הרצפה שלך כל יום או פעם ביומיים כדי לשמור עליה במצב מעולה. השתמש בחומר לניקוי רצפות בעל תכונות חיטוי כדי לשמור על הבית שלך נקי מחיידקים. כמו כן, כאשר אתם לחוצים בזמן, תוכלו פשוט להפעיל שואב אבק על כל סוג של רצפה. ודא שאתה משתמש בקובץ המצורף הנכון; עיין במדריך המוצר להוראות שימוש.

מאמרים בנושאים דומים
  1. טיפול בשעווה למשטחים
  2. הסרת כתמים מאריחים קלה
  3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
  4. אבן פולנית ונקייה
  5. ויניל נקי
  6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך