טיפים מעשיים לטיפול וחידוש רצפות עץ

כאן תוכלו לברר באילו מוצרי ניקוי וטיפוח תוכלו להשתמש כדי לטפל ברצפת העץ שלכם וכיצד להמשיך אם ברצונכם לשפץ את
כאן תוכלו לברר באילו מוצרי ניקוי וטיפוח תוכלו להשתמש כדי לטפל ברצפת העץ שלכם וכיצד להמשיך אם ברצונכם לשפץ את רצפת העץ שלכם.

לוחות רצפת עץ מעניקים לביתכם אווירה חמימה. קראו כאן אילו מוצרים ושיטות עוזרים לטפל בהם.

לוחות רצפת עץ לא צבועים מעניקים לביתכם אווירה נעימה ומווסתים את האקלים בחדר מכיוון שהם נושמים. הם מורכבים מלוחות עץ מלאים הממוסמרים או מוברגים. למרות שהטיפול בהם עשוי להיות כרוך בעבודה, הם עמידים מאוד ועמידים לאורך זמן.

כדי להגן על רצפות עץ מפני בלאי מוגזם ולכלוך, ניתן לפרוס על הדלתות מחצלות למניעת לכלוך ולכסות את רגלי הרהיטים לבד. כמובן שזה לא מחליף ניקוי ותחזוקה שוטפים של הרצפה שלכם. כאן תוכלו לברר באילו מוצרי ניקוי וטיפוח תוכלו להשתמש כדי לטפל ברצפת העץ שלכם וכיצד להמשיך אם ברצונכם לשפץ את רצפת העץ שלכם.

שיפוץ רצפת עץ ישנה עשוי לעלות ביוקר. במקום לקנות מכונות שחיקה יקרות, אתה יכול לשאול אותן מחנויות מתמחות. מכיוון שאתה רק צריך לשפץ את לוחות הפרקט שלך כל כמה שנים, זו האפשרות הזולה יותר.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

רצפת עץ נקייה

חשוב לנקות את הקרשים באופן קבוע, שכן לכלוך כבד עלול לשרוט את פני השטח ולהפוך את לוחות רצפת העץ לפגיעים יותר. יש לנגב מיד נוזלים שנשפכו.

עליך לשמן אותם מחדש באופן קבוע כדי לשפר את העמידות והברק שלהם
שמן: אם לוחות רצפת העץ שלך משומנים, עליך לשמן אותם מחדש באופן קבוע כדי לשפר את העמידות והברק שלהם.

אתה יכול להשתמש במטאטא עם זיפים רכים לניקוי יומיומי. בנוסף, יש לנגב מדי פעם את הרצפה במטלית לחה. אתה יכול להשתמש בדלי מים וקצת חומר ניקוי לכל מטרה, כמו גם מגב כותנה או מטלית. זכרו שמטליות מיקרופייבר עלולות לשרוט את הציפוי על לוחות הרצפה, וחומרי ניקוי המכילים אמוניה עלולים להשפיע על צבע העץ. אם יש ספק, אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי מיוחד לרצפות עץ, אבל זה יקר יותר.

תחזוקת רצפת עץ

כשזה מגיע לתחזוקה של לוחות רצפת הפרקט שלך, יש לך בחירה. לא משנה באיזה מוצר תבחר, חשוב שתחדש את איטום השטח של הרצפה שלך במרווחי זמן קבועים. קבל ייעוץ מקמעונאים מומחים באיזו תדירות זה נחוץ עבור סוג העץ שלך ופעל תמיד לפי הוראות השימוש במוצר המשמש.

 • סבון עץ לרצפות: הודות לאפקט הלחות שלו, סבון רצפות העץ עוזר לנקות ולתחזק את הקרשים. יש להמיס אותו במים ולהשתמש בו לניגוב בערך כל 4 שבועות, בהתאם לתיאור המוצר. לאחר מכן עליך לנגב במים נקיים כדי למנוע פסים.
 • שמן: אם לוחות רצפת העץ שלך משומנים, עליך לשמן אותם מחדש באופן קבוע כדי לשפר את העמידות והברק שלהם. סוג זה של טיפול פני השטח אינו משפיע על יכולת הנשימה של הלוחות. מכיוון שהשמן דוחה מים, הוא מתאים גם לרצפת העץ בחדר האמבטיה.
 • שעווה: שעווה היא גם סוג של טיפול לרצפה המאפשר לעץ לנשום באופן טבעי. רצפה בשעווה היא קצת יותר חלקה מרצפה משומנת. השתמשו בשעווה לרצפה או בשעווה המתאימה לסוג העץ שלכם.
 • משחת טיפוח: משמשת לטיפול ראשוני, לרצפות עץ בשעווה או לרצפות משומנות מוקשות ב-UV כאשר הן דורשות טיפול מיוחד.
 • טיפול פעיל / מסיר כתמים: ניתן להשתמש בתרופות אלו ללכלוך כבד. שימו לב שמוצרים אלו מסירים את החותם, אשר לאחר מכן יש לחדש.

שיפוץ רצפת עץ

ניתן לשפץ רצפות ישנות או משעממות. כך תמשיך אם תרצה לשפץ את רצפת העץ שלך:

 1. יש להחליף לוחות עץ שבורים ונגועים במזיקים. במידת האפשר, הניחו קרשים חדשים באזורים בהם הם מכוסים ברהיטים, שכן הבדלי הצבע בין לוחות ישנים לחדשים נותרים גלויים למרות האיטום האחיד.
 2. ממלאים חורים קטנים בחומר מילוי וחורים גדולים יותר עם דיבלים מעץ ושקע או החלף מסמרים וברגים בולטים.
 3. משייפים את הקרשים באלכסון בעזרת מלטשת תוף. זכור ללבוש מכונת הנשמה כדי להגן מפני אבק שחיקה. לאחר מכן משייפים את הפינות והקצוות בעזרת מלטשת קצוות.
 4. לאחר מכן יש לפחות ארבעה תהליכי שיוף נוספים עם נייר זכוכית עדין יותר ויותר. לבסוף, שאבו את האבק ביסודיות.
 5. לבסוף, ישנו טיפול משטח חדש בשמן, שעווה או מוצרים משולבים, אותם יש ליישם מספר פעמים בהתאם למוצר.

שיטות ומוצרים אלו עוזרים לכם לנקות ולטפל בלוחות רצפת העץ שלכם בצורה כזו שיוכלו להחזיק מעמד לאורך דורות.

 • כאשר מנקים את רצפת העץ שלכם, בדרך כלל מספיקים כלים נפוצים כמו מטאטא רך ומגב וכן בור העשויה ממים וחומר ניקוי ביתי ללא אמוניה.
 • ישנם שמנים ושעווה מיוחדים שתוכלו לקנות בכל חנות לחומרי בניין לצורך תחזוקה שוטפת של רצפת עץ.
 • אם ברצונכם לשפץ רצפת עץ משמימה ובלויה, תוכלו לשכור מומחה או לשאול עזרים מתאימים מחנויות מתמחות.