הכל על חומרי ניקוי וחומרי חיטוי ביתיים

גם מגבונים חיטויים וגם תרסיסי חיטוי יעילים כחומרי ניקוי ביתיים
גם מגבונים חיטויים וגם תרסיסי חיטוי יעילים כחומרי ניקוי ביתיים.

מוצרי חיטוי וחיטוי עוזרים להגביל את הסביבה בה חיים חיידקים וחיידקים בבית. בדוק את הסוגים וכיצד להשתמש בהם כאן.

חלק מהאנשים מהססים להשתמש בחומרי חיטוי או חיטוי בביתם בגלל הכימיקלים שהם מכילים. למעשה, במצבים רבים, תמיסה של סבון במים בלבד אינה מספיקה כדי לשמור על ניקיון הבית. נוזל קרבולי בטוח לשימוש בסביבה הביתית כל עוד מקפידים ומקפידים על הוראות השימוש על האריזה. בנוסף לנוזלים, קיימים גם חומרי חיטוי בצורה של מגבונים חיטויים.

חומרי חיטוי מגיעים בצורות רבות. התאימו למשטח המיועד לניקוי והשתמשו בהתאם להוראות השימוש שניתן לקרוא על אריזת המוצר. בדוק תחילה את מוצר החיטוי באזור נסתר קטן.

הגדרת חומרי חיטוי, חומרי חיטוי ושימושיהם

קיימים גם חומרי חיטוי בצורה של מגבונים חיטויים
בנוסף לנוזלים, קיימים גם חומרי חיטוי בצורה של מגבונים חיטויים.

חומרי חיטוי הם בעצם כימיקלים להרוג מיקרואורגניזמים. ניתן להשתמש בחומרי חיטוי רק על חפצים דוממים, כמו ריהוט ביתי וחלקים בבית. בעוד נוזל חיטוי יכול לשמש על העור או רקמת רקמה אנושית לאותה מטרה. קרא את ההנחיות והתיאורים של חומר החיטוי או חומר החיטוי כדי לקבוע את השימוש בו.

תמיסת סבון במים אכן יכולה לשמש לניקוי כמעט כל חלקי הבית. עם זאת, פתרון זה לפעמים לא עובד כדי לשמור על חלקים מסוימים סטריליים מחיידקים. זה המקום שבו חומרי חיטוי וחומרי חיטוי שימושיים מכיוון שמיקרואורגניזמים מזיקים המורשים להתרבות יכולים להיות מקור למחלות. E-coli ושפעת, למשל, מתפשטים במהירות ויכולים להתרבות 8 מיליון פעמים ביום אחד בלבד! חומרי חיטוי לניקוי ביתי וחומרי חיטוי איכותיים מסוגלים להרוג כמעט 100 אחוז מהחיידקים ולהשאיר רק כמויות קטנות של חיידקים שלרוב אינם מזיקים לבריאות.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

באילו חלקים בבית צריך חומר חיטוי?

מטבחים וחדרי רחצה הם בדרך כלל חדרים בבית שנמצאים בסיכון להפוך לקנים ומקומות רבייה לחיידקים. דלפקי מטבח, ידיות לדלתות לארונות ומקררים הם מקומות נוחים לחיידקי E-coli מבשר נא, ליסטריה ממוצרי חלב ועופות, וסלמונלה מעוף וביצים נאים. בחדר האמבטיה, לכלוך על הידיים שלך יכול לעבור לידית ההדחה או לידית האסלה וידית הדלת. וירוסים כגון שפעת, רוטה וירוס ורינו -וירוס הגורמים לתסמינים של כאבי שרירים, הקאות והצטננות יכולים להתרבות בחדר האמבטיה בגלל הסביבה החמה והלחה.

ספריי חיטוי או מגבונים חיטוי?

גם מגבונים חיטויים וגם תרסיסי חיטוי יעילים כחומרי ניקוי ביתיים. בחרו אחד משני הסוגים בהתאם למשטח שיש לנקות לפי הוראות הטיפול לכל רהיט. לניקוי חפצים בעלי צורה לא סדירה כמו כפתורי הדחה או ידיות לאסלה ומקומות צרים שקשה להגיע אליהם ביד, חומרי ניקוי בהתזה הם בחירה מצוינת. בעוד שמגבונים לחים וספריי נוזלי מתאימים למשטחים שטוחים. בדוק כיצד להשתמש בכל סוג של מוצר ביעילות למטה.

ספריי חיטוי

 1. נגב את המשטח עם אבק או מטלית לחה במי סבון וסחוטת כדי להסיר אבק ולכלוך גלויים.

 2. יש לרסס את חומר החיטוי ישירות על המשטח הנוקה.

 3. קרא את הוראות השימוש על אריזת מוצר התרסיס. חלק מהמוצרים רק צריכים להיות מאווררים לייבוש, בעוד שאחרים צריך לנגב עם מטלית נקייה כדי להרוג ולהסיר כל חיידקים בלתי נראים. בחרו מטלית רכה שאינה שורטת משטחים עדינים.

 4. אין צורך לשטוף אותו שוב במים.

ניתן להשתמש בחומרי חיטוי רק על חפצים דוממים
ניתן להשתמש בחומרי חיטוי רק על חפצים דוממים, כמו ריהוט ביתי וחלקים בבית.

מגבונים אנטיספטיים

 1. נגב את המשטח המלוכלך עם אבק או מטלית לחה במי סבון וסחוט כדי להסיר אבק ולכלוך גלויים.

 2. נגב את הרקמה הרטובה באופן שווה על פני השטח כדי להרוג חיידקים.

 3. ניתן להשתמש במגבונים אנטיספטיים למשטחים גדולים, שטוחים וקלים לגישה, כגון דלפקי מטבח ומושבי אסלה.

 4. קרא את הוראות השימוש כדי לראות אם אתה צריך לנגב אותו שוב עם מטלית יבשה. באופן כללי, אתה יכול פשוט לתת למשטח שניגב במגבונים אנטיספטיים להתייבש לבד מבלי לדאוג מהסיכון של זיהום המזון שלך.

כל כמה זמן אני צריך להשתמש בחומר חיטוי?

השתמש בחומר חיטוי באופן קבוע כחלק מלוח הזמנים של הניקוי שלך, בהתאם למיקום בבית.

במטבח

בכל פעם שתסיימו לבשל, נקו את השיש במטבח בעזרת ספריי חיטוי. כדי למנוע את הסיכון להרעלת מזון, שטפו את הידיים עם סבון אנטיבקטריאלי לאחר נגיעה בבשר נא או ביצים. יש לנקות ידיות וארונות לדלתות המקרר פעם בשבוע.

באמבטיה

התרגל לנקות את כפתור ההדחה או ידית האסלה וידית דלת חדר האמבטיה פעם בשבוע בעזרת ספריי חיטוי או מגבונים מחטאים מכיוון ששניהם מועדים לחיידקים וחיידקים.

 • השתמש בספריי אנטיבקטריאלי או במגבונים חיטויים כדי להרוג חיידקים כמעט על כל משטח

 • נגב את השיש במטבח עם חומר חיטוי בכל פעם שתסיים לבשל

 • נקו את ידיות הארונות ודלתות המקרר עם חומר חיטוי באופן קבוע

מאמרים בנושאים דומים
 1. תרופות ביתיות לאמבטיה סתומה
 2. כיצד לנקות בית לאחר שיפוץ
 3. איך לנקות מברשת איפור
 4. כיצד לנקות את המגהץ
 5. איך להיפטר מפרעושים
 6. דרכים פשוטות לשמור על הבית שלך מסודר