כיצד לנקות ריהוט ביתי מקרמיקה

אילו חומרי ניקוי קרמיים מתאימים להסרת כתמים מכלי אוכל קרמיים
אילו חומרי ניקוי קרמיים מתאימים להסרת כתמים מכלי אוכל קרמיים?

היופי של קרמיקה או פורצלן על כלי שולחן או קישוט הבית עלול ללכת לאיבוד אם לא מטפלים בו. מאמר זה מציג כיצד לטפל בו כראוי.

חרסינה או קרמיקה היא חימר שנשרף ומצופה כדי להקל על השימוש למטרות יומיומיות, החל מקישוט הבית, ריהוט אמבטיה ועד כלי זכוכית למטבח. אתה צריך את הדרך הנכונה לטפל בקרמיקה בהתחשב באופי השברירי של חרסינה או קרמיקה, במיוחד עבור צנצנות ישנות וקישוטים יקרים בבית. תחזוקה שוטפת שומרת על פריטים אלה בעלי ערך ואינם נראים בלויים במהירות.

בעת ניקוי חומרי קרמיקה או פורצלן רגישים, השתמש במים רגילים או פושרים. מים חמים מדי מסתכנים בפגיעה בציפוי הקרמי או הפורצלן בטווח הארוך.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

כיצד לנקות קרמיקה לעיצוב הבית

היזהר בעת ניקוי כלי אוכל מקרמיקה או פורצלן שיש להם קצוות מתכת
היזהר בעת ניקוי כלי אוכל מקרמיקה או פורצלן שיש להם קצוות מתכת.

חלק מפריטי קרמיקה או פורצלן עשויים אך ורק לקישוט, כגון פסלונים קטנים או אגרטלים פרחים. דברים אלה קל ללכלך ומאובקים, במיוחד בחלקים המסובכים שלהם. הנה דרך בטוחה לטפל בזה:

 1. הסר את האבק על פני השטח של רהיטי הקרמיקה באמצעות מטלית יבשה. בד מיקרופייבר הוא הבחירה המתאימה ביותר בגלל יכולתו למשוך חלקיקי אבק מבלי לשחרר אותם בחזרה לחלקים אחרים.
 2. השתמש במברשת בעלת זיפים רכים כדי להגיע לאבק בחריצים הדוקים.
 3. שטפו כל כלי קרמי במים פושרים מעורבבים עם תכשיר ניקוי פורצלן מתאים או סבון כלים נוזלי עדין. בחר דלי פלסטיק או גומי בתור כיור. לחלופין, כסה את הכיור שלך בשטיח גומי לאמבטיה כדי למנוע מכלי קרמיקה שטופים לפגוע בקירות הקשים ובתחתית הכיור.
 4. יש לשטוף תחת מים חמים, ולאחר מכן לרוקן על מגבת מטבח נקייה או מגבת נייר על משטח שטוח.

טיפים: בעת שטיפת פריטי חרסינה או קרמיקה, הימנעו משימוש במים חמים מדי, הן לכביסה והן לשטיפה. הזן כל חפץ באיטיות תוך מתן הזדמנות להסתגל לטמפרטורת המים. קצוות המתכת בכלי שולחן קרמיקה ניזוקים בקלות או מתקלפים כאשר הם נחשפים לחום.

אילו חומרי ניקוי קרמיים מתאימים להסרת כתמים מכלי אוכל קרמיים?

כתמי תה או קפה מתיישבים בקלות על כוסות קרמיקה. כך גם עם מאכלים מסוימים שמותירים כתמים על צלחות קרמיות. הנה דרך בטוחה להסיר כתמים כאלה:

 1. חלק מהסכו"ם הקרמיים מיועדים להיות קשיחים מספיק כדי שניתן יהיה להשתמש בהם במיקרוגל וניתן לשטוף אותם במדיח כלים. בדוק את התווית בגב הצלחת או הספל הקרמי או האריזה שלה לקבלת מידע על כך.
 2. שטיפת ידיים היא הדרך הטובה ביותר לנקות כל כלי קרמיקה. למרות שהם קשים, הם עדיין רגישים לנזק.
 3. יש להימנע מכימיקלים לניקוי קרמי בעת ניקוי כלי אוכל קרמיים.
 4. כדי להסיר כתמים, השתמשו בספוג כלים לח שעבר אבק בסודה לשתייה. שפשפו בעדינות על האזור המוכתם. אפשר להחליף את הסודה לשתייה במשחת שיניים, אבל אל תשתמשו במברשת שיניים או בכל דבר אחר שעלול לשחוק את החרסינה. בדוק תחילה את משחת השיניים על רהיט מוסתר, כמו מתחת לצלחת או כוס.
 5. אם סודה לשתייה לא עובדת, נסה שילוב של חומץ ומלח בפרופורציות שוות. החל או השתמש בתערובת זו כדי להשרות את האזור המוכתם למשך שעה. בדוק תחילה בקטע הנסתר כדי לצפות תגובות לא רצויות.
 6. לשטוף כרגיל.
 7. להסרת כתמים עקשניים יותר, יש להשרות זמן רב יותר או להשתמש בתכשיר ניקוי קרמי בהתאם להוראות השימוש.
 • היזהר בעת ניקוי כלי אוכל מקרמיקה או פורצלן שיש להם קצוות מתכת
 • הימנע משימוש במוצרי ניקוי קורוזיביים
 • אם יש לך ספק כיצד לנקות את אריחי הקרמיקה שלך, עיין בהוראות הטיפול המצורפות אליו