אנזימים באבקת כביסה - מדוע וכיצד הם פועלים?

מהם האנזימים באבקת כביסה והאם צריך לקנות אבקת כביסה ללא בושם
מהם האנזימים באבקת כביסה והאם צריך לקנות אבקת כביסה ללא בושם?

מהם האנזימים באבקת כביסה והאם צריך לקנות אבקת כביסה ללא בושם? קרא את המדריך שלנו לאבקת כביסה ללא חומרי ניקוי ואבקת כביסה ללא ריח.

חומרי ניקוי מכילים הרבה מרכיבים - חלקם חייבים להיות שם כדי שחומר הניקוי יעבוד ביעילות, אחרים תוכלו לבחור מהם ומתוכם בהתאם לצורך ולטעם. במאמר זה, נסקור כמה ממרכיבי החובה כגון. חומר ניקוי בסיסי, אבל גם אנזימים באבקת כביסה ובבושם ומדוע מוסיפים אותם לדטרגנטים.

בחר חומר ניקוי לפי רווחת העור והסביבה ככל האפשר. תערובת של שטיפות עם ובלי אנזימים יכולה להיות יתרון.

חומרים פעילי שטח - נעזרו בדרך בחומר ניקוי אלקליין

כל חומרי הניקוי מכילים 'חומרי שטח' המסייעים לדטרגנט:

  1. הפחת את מתח הפנים של המים, מה שמקל על חומר הניקוי להיכנס לסיבים של הבגדים
  2. הסר לכלוך מהבגדים
  3. הפסיקו ללכלוך לחזור לבגדים

חומרי השטח פועלים בצורה הטובה ביותר בסביבות אלקליות, לכן לכל חומרי הניקוי מוסיפים חומר ניקוי אלקליין (הידוע גם כחומר אלקליין), כך שערך ה-pH עולה מעט יותר מה-7 הנייטרלי, וכך חומרי הניקוי יכולים לספוג טוב יותר לכלוך ולכלוך.

אבקת כביסה עם אנזימים

אנזימים מתווספים לדטרגנטים כדי לפרק סוגי כתמים ספציפיים כמו חלבונים, עמילן ושומן - כמה מהכתמים הנפוצים ביותר על בגדים. אבל הם עובדים רק בטמפרטורות מתחת ל-60 מעלות צלזיוס. כביסה רותחת לכן אינה זקוקה לאבקת כביסה עם אנזימים.

אבקת כביסה ללא בושם - ממש טובה לאנשים עם עור רגיש או אלרגיות
אבקת כביסה ללא בושם - ממש טובה לאנשים עם עור רגיש או אלרגיות.

כביסה בטמפרטורה נמוכה עדינה לסביבה, אך עלולה בטווח הארוך להפוך את מכונת הכביסה שלך מלוכלכת. לכן, כדאי להפעיל שטיפת בישול באופן קבוע כדי שהמכונה תתנקה.

אנזים מתאים רק למולקולה מסוימת כל אחד: האנזים שממיס ביצים (חלבון) אינו יכול להמיס סוכר. מצד שני, אנזים אחד נעשה שימוש חוזר עד 10,000 פעמים בכביסה אחת, כך שלא צריך הרבה אנזים כדי שהוא יהיה יעיל. לפעמים יש רק סוג אחד של אנזים באבקת כביסה, אבל בדטרגנט של נייטרל לבגדים שחורים, יש ארבעה אנזימים שונים, כולם נלחמים בכתמים שונים.

חומר ניקוי ללא אנזימים

יכולות להיות סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים בדטרגנט ללא אנזימים כגון. אסטמה או אלרגיות. למרות שאנזימים באבקת כביסה הם לרוב בעלי אופי אורגני, ישנם אנשים שעדיין עשויים להיות רגישים יתר אליהם. קרא את הצהרת המוצר כמה אנזימים יש במוצר, ואם יש לך עור רגיש, בדוק את המוצר על שטח קטן לפני השימוש בו. לניוטרל יש חומר ניקוי נוזלי עם שני אנזימים בלבד, והמוצרים שלהם מאושרים על ידי Asthma-Alergy Denmark.

אבקת כביסה ללא בושם

זה יכול להיות עניין של טעם אם תבחרו בדטרגנט עם בושם, אבל אם אתם או למישהו במשפחה יש עור רגיש אז אולי כדאי לקנות חומר ניקוי ללא בושם. חומרי ניקוי רגילים מכילים לרוב בשמים סינתטיים, ועור רגיש לא באמת יכול להתמודד - אפילו ריחות טבעיים מסוימים יכולים לעצבן את העור. מותג כמו Neutral מייצר רק אבקת כביסה ללא בושם.

עם הידע החדש שלך על מרכיבי חומרי הניקוי, יהיה קצת יותר קל לבחור את חומר הניקוי הנכון בפעם הבאה שאתה מחפש חומר ניקוי.

  • אבקת כביסה עם אנזימים - כביסה נקייה בכל דבר מתחת ל-60 מעלות צלזיוס. טוב לסביבה, אולי לא טוב לעור רגיש, וכלל לא למכונת הכביסה בטווח הארוך.
  • חומר ניקוי ללא אנזימים - טוב לבישול. לא כל כך טוב לסביבה, אבל טוב לעור רגיש ולמכונת הכביסה.
  • אבקת כביסה ללא בושם - ממש טובה לאנשים עם עור רגיש או אלרגיות.