טיפים להסרת 12 סוגים של כתמים נפוצים מהבגדים שלך

הסברנו כיצד לנקות 12 סוגים של כתמים נפוצים מהבגדים שלך
אבל זה לא ידאיג אותך; הסברנו כיצד לנקות 12 סוגים של כתמים נפוצים מהבגדים שלך.

הבגדים שלך יכולים להפוך לקורבן של סוגים שונים של כתמים מבלי לדעת. אבל זה לא ידאיג אותך; הסברנו כיצד לנקות 12 סוגים של כתמים נפוצים מהבגדים שלך.

נשפך בזמן שאנחנו לוגמים או אוכלים, טפטוף מטיפוס הדיו, טיפה בזמן שאנחנו נושכים, כולנו היינו שם. תוך רגע, הבגד הפריך והבהיר שלך עלול להכתים. אם אתה רוצה להישאר מוכן לכל סוג של כתם, תמיד נשא איתך מגבונים לחים או מטפחת כותנה נוספת. הטריק טמון בטיפול בו ברגע שאתה רואה אותו. אבל אם אתה נמצא במצב חברתי, אתה תמיד יכול לסתום את הכתם כדי להסיר כמה שיותר מהמשקה. זכור לא לשפשף את הכתם מכיוון שהוא גורם לכתם לחדור עמוק יותר לתוך הבד. בין אם מצאת כתם על החולצה החדשה שלך, מכנסיים קצרים, ז'קט או כל בגד אחר, אנו אגיד לך איך להפיל אותם מיד מהבד.

אבל לפני שמתחילים לנקות בגד כלשהו, בדוק את תווית הטיפול בכביסה כדי להבין אם אתה יכול לטפל בו בבית. אם תווית הטיפול בכביסה אומרת 'ניקוי יבש בלבד' ללא כל מחשבה נוספת, מסר אותה לחומר ניקוי יבש. אם כתוב כביסה ביד או כביסה במכונה, עקוב אחר ההוראות. חומר ניקוי טוב תמיד ממלא תפקיד חיוני בהפיכת הכביסה שלך ללא כתמים וטרייה. כדי לכבס ביד את הבגדים שלך, אתה יכול להשתמש ב- Surf Excel Easy Wash Powder. זה זמין בקלות בשוק. אם אתה מעדיף להשתמש במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid שכן הוא תוכנן במיוחד עבור מכונות כביסה. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות ובדוק את המוצר על אזור קטן ולא בולט תחילה כדי לבדוק את התאימות שלו. בהתחלה, זה עשוי להיראות קשה לנקות את הכתם, אבל אתה לא צריך לדאוג. סוגים שונים של כתמים זקוקים לשיטות ניקוי שונות. שיטת הניקוי הנכונה תעשה את הקסם. אנו נעזור לך עם טיפים וטריקים יעילים כדי שהבגדים שלך יהיו נקיים וללא כתמים.

להלן טיפים להסרת כתמים עבור 12 סוגים שונים של כתמים.

1) כתמי שמן

בין אם מדובר בכתם שמן בישול או שמן רכב, הטריק טמון בשטיפתו במים קרים. החזק את החלק המוכתם מתחת למים זורמים קרים למשך 20-30 שניות. כעת יוצקים עליו 4-5 טיפות של חומר ניקוי נוזלי. שפשפו את הכתמים בעזרת תנועות מעגליות של האצבעות. זה יעזור לשחרר את הכתם. הניחו לו לשבת 15-20 דקות. חזור על התהליך פעם נוספת במידת הצורך. ואז לשטוף שוב. שטפו את הבגד לפי השיטה המוצעת על תווית הטיפול בכביסה.

2) כתמי דיו

לאחר מכן שטפו את הבגד על סביבה של מים חמים באמצעות חומר ניקוי טוב
לאחר מכן שטפו את הבגד על סביבה של מים חמים באמצעות חומר ניקוי טוב.

כדי לנקות כתמי דיו, כדאי להשתמש בספריי לשיער. כל שעליך לעשות הוא להניח 2 שכבות של ניירות טישו מתחת לחלק המוכתם של הבד ולהשתמש בתרסיס לשיער כדי להשרות את הכתם. המתן 20-30 שניות ואז ספג את הכתם באמצעות צרור ניירות טישו. לאחר מכן שטפו את הבגד כרגיל.

3) כתמי דשא

כדי לטפל בכתמי דשא, שטפו את המשקעים הניתנים להסרה מהבגד שלכם. לאחר מכן שפכו 5-6 טיפות של חומר ניקוי נוזלי על האזור המוכתם ושפשפו אותו יחד. הניחו לו לנוח 10-15 דקות. ואז להשרות אותו בדלי מים חמימים עם 1 כפית. של חומר ניקוי נוזלי למשך 30 דקות. לאחר מכן שטפו כרגיל.

4) כתמי צבע

הכינו תמיסת ניקוי על ידי ערבוב של 0.5 כפות. של חומר ניקוי נוזלי ב-2 כוסות מים פושרים. התחל בהרטבה לבגד כדי להכין את הכתם להסרה. כעת יש לרסס את התמיסה הזו על הכתם ולהמתין 30 דקות. זכור לכסות את כל החלק המוכתם היטב. כעת הרטיבו ספוג בתמיסה זו וספג את הכתם. לשטוף במים ולחזור על השלב 3-4 פעמים עד שהכתם נספג. לשטוף כרגיל.

5) כתמי נוזל גוף

נוזלי הגוף כוללים זיעה, רוק, שתן וכן הלאה. כדי להסיר כתמי נוזלים בגוף, השרו את הבגד במים חמימים למשך שעה. הכינו תמיסת השרייה על ידי הוספת 2 כפיות. חומר ניקוי ב-0.5 דלי מים חמימים. לאחר מכן שטפו את הבגד על סביבה של מים חמים באמצעות חומר ניקוי טוב.

6) כתמי מיץ

הרטיבו את הכתם במים קרים. לאחר מכן יוצקים 4-5 טיפות של חומר ניקוי נוזלי ישירות לכתם. שפשפו אותו בעדינות עם האצבעות ותנו לו לנוח 20-25 דקות. כעת, מבלי לשטוף את חומר הניקוי, הכנס את הבגד שלך למכונת הכביסה. שטפו אותו בטמפרטורה החמה המרבית המוצעת על תווית הטיפול בכביסה.

7) כתמי יין

הטריק להסרת כתמי יין טמון בטיפול מקדים בו. הנח את הבגד המוכתם שלך על משטח שטוח, ולאחר מכן, פזר בנדיבות מעט מלח כדי לכסות את הכתם באופן שווה, ולאחר מכן הוסף עליו 2-3 טיפות של נוזל כלים. התערובת של מלח ונוזל כלים עוזרת לספיגת הכתם. הכתם יתחיל לדהות תוך זמן קצר. לאחר מכן שטפו את הבגד באמצעות חומר ניקוי באיכות טובה.

8) כתמי שוקולד

כתם שוקולד מתייבש כמעט מיד. כדי להסיר כתמי שוקולד מבגדים, השתמשו בכפית כדי לגרד כמה שיותר מהכתם. זה ימנע מהכתם להתפשט עוד יותר במהלך תהליך הניקוי. הרטיבו את החלק המוכתם משני הצדדים כדי לעזור לשחרר את הכתם. יש למרוח 4-5 טיפות של חומר ניקוי נוזלי ישירות על החלק המוכתם ולהמתין 10 דקות. כעת זרוק את החלק המוכתם של הבגד בקערה גדולה של מים קרים ואפשר לו לנוח 20 דקות. חזור על התהליך במידת הצורך. לבסוף יש לכבס את הבגד לפי המלצות הכביסה על תווית הטיפול בכביסה.

9) כתמי דם

תוכל להסיר את הכתמים הנפוצים הללו מהבגדים שלך ביעילות
וככה, תוכל להסיר את הכתמים הנפוצים הללו מהבגדים שלך ביעילות.

שיטת הניקוי הנכונה מסייעת לנקות כתמי דם בקלות. שטפו את האזור המוכתם במים רגילים כדי להסיר כמה שיותר ממנו. כעת מכסים את האזור המוכתם בחומץ, מפזרים עליו מעט סודה לשתייה ומשאירים אותו למשך 20 דקות. אתה תראה את הכתם מתפוגג. שטפו בעדינות ושטפו במים רגילים. אם הכתם נמשך, חזור על השלב פעם נוספת. אנו ממליצים להשתמש בו על אזור קטן לא בולט תחילה כדי לבדוק את התאימות. כעת, תן לו שטיפה אחרונה באמצעות מים וחומרי ניקוי נוזליים. הוסף כמה טיפות של חומר ניקוי נוזלי על האזור המוכתם, שטפו בעדינות ושטפו! הכתם ייעלם.

10) כתמי תה וקפה

כדי להסיר כתמי קפה או תה מהבגדים שלך, הכינו ספריי ניקוי על ידי הוספת כוס מים לכוס חומץ לבן. מערבבים אותו היטב. רססו אותו על האזור המוכתם והמתינו 20 דקות. כעת לשטוף באמצעות מים קרים. חזור על השלב פעם נוספת אם הכתם נמשך. לבסוף שטפו אותו כרגיל.

11) כתמי כורכום

שטפו את כתם הכורכום במים רגילים כדי להסיר את השאריות. כעת ערבבו 0.5 כוס חומץ לבן, 0.5 כוס מים ו-2 כפיות. של נוזל כלים בקערה. מערבבים אותו היטב. כעת, טובלים את האזור המוכתם בקערה זו וממתינים 30-40 דקות. הוציאו אותו ושטפו במים רגילים. הכתם צריך להיעלם. אם בכל זאת מצאתם את הכתם, טבלו אותו שוב והמתינו עוד 20-30 דקות. ואז לשטוף כמו שאתה עושה בדרך כלל.

12) כתמי חלודה

לניקוי כתמי חלודה, ערבבו 2 כפיות. סודה לשתייה, 2 כפיות. של נוזל כלים ו-0.5 כוס חומץ ב-0.5 כוס מים. מערבבים אותו היטב. רססו מעט מים על האזור המוכתם. הניחו את הבגד על משטח ישר ויוצקים עליו תמיסה זו. שפשפו אותו בעדינות כדי לפזר אותו בצורה אחידה. אפשר לזה לעבוד על הכתם במשך 30-40 דקות. לאחר מכן, באמצעות מקרצף רך, שפשפו את הכתם בעדינות. לאחר מכן שטפו אותו כרגיל.

וככה, תוכל להסיר את הכתמים הנפוצים הללו מהבגדים שלך ביעילות. בפעם הבאה שאתה מוצא כל סוג של כתם מהרשימה המוזכרת לעיל, אתה יודע מה לעשות!