כיצד לנקות את מכונת הכביסה

איך מנקים מכונת כביסה: מכונות להטענה קדמית
איך מנקים מכונת כביסה: מכונות להטענה קדמית.

דע את הטיפים להשאיר את מכונת הכביסה שלך במצב מושלם

ניקוי מכונת כביסה הוא הליך פשוט ויכול להאריך משמעותית את חיי המכונה שלך. אז אם אתם נתקלים לעיתים קרובות בריחות רעים, או מגירות או תאים סתומים, המדריך הזה יעזור לכם מאוד.

מהפילטר ועד לתוף, דרך התא להנחת סבון הכביסה ומרכך הכביסה, אנו משתפים אתכם במדריך זה כיצד להסיר את הריח הרע ממכונת הכביסה ולהשאיר אותה מוכנה לכביסה ולשמור על הבגדים שלכם נקיים וריח טוב..

איך מנקים מכונת כביסה: מכונות להטענה קדמית

 1. צעד ראשון

  התחל בתכנות מחזור מים חמים כשהמכונה ריקה. שלב זה יסיר את עקבות חומר הניקוי שהצטבר.

 2. צעד שני

  לאחר מכן, הגדר מחזור של 40 מעלות עם 2 כוסות חומץ לבן בתא הסבון. זה יעזור להסיר ריחות.

 3. צעד שלישי

  לאחר מכן, הסר את תא הסבון ותן לו להיספג במטבח או בכיור הכביסה שלך. אם הוא מלוכלך מאוד, יש להשרות אותו בתמיסה של מים חמים ובכמות המתאימה של אקונומיקה. עקוב אחר ההוראות על התווית של כל מוצר שאתה משתמש בו, ונקוט באמצעי הזהירות המצוינים.

 4. שלב רביעי

  בזמן שהמגירה ספוגית, הרטבתי מטלית במים חמים וניגבתי אותה דרך הדלת. קלפו את הגומי הדביק כדי לנקות את הלכלוך שמתחתיו, ואז החזירו אותו.

 5. שלב חמישי

  נקו גם בתוך החור של תא הסבון (עשו זאת כאחד השלבים האחרונים, מכיוון שזה כרוך בקצת בלגן).

 6. שלב שישי

  לבסוף, השתמש במברשת כדי לנקות שאריות מתא הסבון. שטפו בהרבה מים, יבשו והכניסו אותו למקומו במכונה.

אהבתם את הטיפים שלנו? במאמר זה גיליתי כיצד לנקות את הגומי של מכונת הכביסה ולהעלים כתמי עובש לנצח.

כיצד לנקות מכונת כביסה: מכונות עומס אנכי

תהליך הניקוי של מכונות העמסה אנכית הוא קצת שונה:

 1. צעד ראשון

  התחל בתכנות מחזור מים חמים במכונת הכביסה שלך.

 2. צעד שני

  לאחר מכן תזמן מחזור כביסה שני עם מים חמים ומכונת הכביסה ריקה, אך כאשר המכונה מלאה במים ומתחילה להתסיס, הוסיפו 0.6 כוסות חומץ לבן, ולאחר מכן חצי כוס סודה לשתייה.

 3. צעד שלישי

  תן לתערובת לשרוק במשך 30 שניות, ואז כבה את המכונה. תן לזה להתייצב במשך חצי שעה עד שעה.

 4. שלב רביעי

  לאחר שטיפת המכונה, הפעל אותה מחדש והמחזור מסתיים. מכונת כביסה מסויימת עשויה לאפשר לך לשנות את התוכנית כך שמחזור סחרור יפעל בזמן שהוא פועל - זה יכול לעזור לשחרר שאריות.

 5. שלב חמישי

  כבו את המכונה ונגבו אותה עם מטלית ספוגה בתמיסה עם חצי מים חמים וחצי חומץ בפנים. הקפד לעבור על הכל - כללתי את הקצוות ואת גג התוף.

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

טיפים לניקוי מכונות חצי אוטומטיות

לפעמים, קשה לדעת איך לנקות את חלקי מכונת הכביסה בדגמים רב תכליתיים, אבל הנה כמה טיפים שיהיו סופר שימושיים:

 • כל חומר שנותר על התופים ניתן בדרך כלל להסיר עם מנקה ספריי באיכות טובה ולנגב עם מטלית לחה. לכתמים עקשניים יותר, נסה למרוח את התרסיס ולאחר מכן הפעל את המכונה במשך 15 דקות על אש גבוהה עם כמה סמרטוטים או מגבות ישנות. זכור לבדוק את ההוראות ולפעול לפי ההוראות על התווית.

 • עם מכונות כביסה, ודא שכל המאווררים החיצוניים נקיים וכי הכנפיים יכולות לנוע בחופשיות.

 • הקפד לנקות באופן קבוע את מסנני המוך במכונות הכביסה שלך; פעם בחודש צריך גם לשטוף אותם בהרבה מים, לתת להם להתייבש ולהחזיר אותם למכונה.

 • שואב אבק יכול לחסוך לך עבודה בסילוק אבק ומוך מהפילטר ומחלקים אחרים של מכונת הכביסה שלך.

מדריך לניקוי כל חלק במכונת הכביסה

כיצד לשמור על מכונת הכביסה נקייה תמיד
כיצד לשמור על מכונת הכביסה נקייה תמיד.

הצורך לכבס מכונה שאחראית בדיוק על הכביסה אולי נשמע סותר, אבל, במציאות, זה המפתח להצלחת תהליך הכביסה. עיין בטיפים שלנו כיצד לנקות כל חלק במכונת הכביסה: המסנן, התאים או המגירות והתוף.

כיצד לנקות את המסנן

לרוב מכונות הכביסה יש פילטר שבו תפסים שיער, כל מיני מוך, מטבעות או כל דבר אחר שנותר בכיסי הבגדים. בדרך כלל אתה יכול למצוא את המסנן הזה בחזית מכונת הכביסה שלך, מאחורי חלון קטן.

בניקוי הפילטר מונעים כל חסימה ובכך נמנעים מהצטברות מים, שבדרך כלל הם האשם בהפסדים ובנזקים שהמים גורמים גם למכונת הכביסה שלכם וגם לרצפת המטבח למשל.

כדי לנקות אותו, פתח את החלון והסר את כל מה שחוסם את המעבר. אם משימה זו הופכת לקשה, השרו את המסנן במים חמים כדי להסיר את הלכלוך.

כיצד לנקות את התאים

למכונות כביסה יש תאים או מגירות, הממוקמים בקדמת המכונה, שם אתם שמים את סבון הכביסה ומרכך הכביסה שלכם.

חלק זה של המכונה אוסף כל מיני מוצרי ניקוי. משקעי הסבונים הישנים שמצטברים אינם מוסיפים לכביסה הטובה של הבגדים ובטווח הארוך הם עלולים לחסום לחלוטין את המכונה שלכם. לכן חשוב לנקות גם את השאריות הללו וגם את מכונת הכביסה.

כדי לבצע את הניקוי הזה השתמשו במברשת שיניים ישנה, שתהיה סופר שימושית. אז הוציאו את כל המגירה ושטפו אותה במים חמים ובחומר ניקוי. אם יש לך מדיח כלים, אתה יכול גם להפעיל אותו על מחזור מים חמים.

כיצד לנקות את התוף

התוף הוא התא הראשי שבו אתה שם את הבגדים שאתה רוצה לכבס. חשוב שתדעו כיצד לנקות אותו, שכן החום והלחות שלו יכולים, פעמים רבות, לקדם התפתחות של סיד, וזה יכול להפוך במהירות למקור להתרבות חיידקים.

אבל איך מנקים אותו? אם תזמנת שטיפת תוף ריקה כל חודשיים תוכל להסיר בקלות כל מיני ריחות רעים וחיידקים. כל שעליך לעשות הוא לתכנת את המחזור הריק עם טמפרטורת המים החמה ביותר האפשרית. כדי להסיר אבנית וסבון, שפכתי 500 מ"ל חומץ לבן לתוך התוף הריק והרצתי שטיפה שנייה בטמפרטורה גבוהה.

מוכן! עכשיו יש לך תוף נקי. בעזרת הטיפים הללו לניקוי כל חלק במכונת הכביסה תשאירו אותו במצב מושלם וגם תסירו את הריח הרע מהמכונה ותותירו אותה מבריקה ומחוטאת.

טיפים להשאיר את מכונת הכביסה ללא דופי

שמירה על ניקיון מכונת הכביסה חיונית כדי שהיא תחזיק לך זמן רב. קבל טיפים נוספים שיעזרו לך לשמור על מראה טוב. אם יש ספק, יש להתייעץ תמיד עם מדריך היצרן לפני ניסיון ניקוי כלשהו, ולהקפיד ללבוש כפפות וביגוד מתאים להגנה בעת השימוש במוצרי ניקוי.

איך לנקות ביסודיות

כדי להתחיל ניקוי עמוק, תחילה ודא שאין בגדים בפנים. לאחר מכן, שימו ליטר חומץ בתוך מכונת הכביסה וגם מעט בתוך תא הסבון ומרכך הכביסה. לאחר מכן, בחר מחזור כביסה קצר יותר וזול יותר, מכיוון שהוא יחסוך לך זמן וצריכת אנרגיה.

לבסוף, שמתי את פונקציית השטיפה כדי להסיר שאריות של חומץ. צעד אחר צעד זה עובד גם עם סודה לשתייה ותערובת הסודה לשתייה והחומץ.

כיצד לנקות מכונת כביסה: מכונות עומס אנכי
כיצד לנקות מכונת כביסה: מכונות עומס אנכי.

רוצים לדעת עוד איך לנקות את המכונה בצורה יסודית? גלה טיפים נוספים כיצד לנקות את מכונת הכביסה שלך עם חומץ.

כיצד להסיר אבנית ממכונת הכביסה האוטומטית

זה נורמלי שמצטבר אבנית ויש ריח רע עם זמן השימוש. כדי להסיר לכלוך, אתה יכול להשתמש במוצרים שהוזכרו לעיל, שכן ביקרבונט וחומץ הם דרך מצוינת להסיר אבנית.

אם מדובר במכונת כביסה נטענת או קדמית, העמיסו את המכונה במים חמים וללא בגדים. לאחר מכן הוסף את המוצרים והגדר את מחזור הכביסה הארוך ביותר להסרת אבנית. לאחר שתסיים, נגב עם ספוג כדי להסיר לכלוך מתוך המכונה. בנוסף, מומלץ להפעיל מחזור מלא נוסף ללא בגדים כדי להסיר את שאריות החומץ או הסודה לשתייה ממכונת הכביסה.

במידת הצורך, השתמש בטבליות נגד אבנית: הן ישמרו על צינור מכונת הכביסה נקי ממשקעי מינרלים. אם אתה חי עם מים קשים, בדוק אותם באופן קבוע ופעל לפי הטיפים שלנו כיצד לנקות את מכונת הכביסה כדי לשמור עליה במצב טוב.

איך לשמור על מכונת הכביסה נקייה תמיד

קל יותר לשמור על המכונה שלך נקייה אם תבצע את השלבים הפשוטים הבאים לתחזוקה שוטפת:

 • השתמש בכמות הסבון המתאימה. בצע את הוראות המינון על התווית, ייתכן שלא תזדקק לכמות סבון כמו שחשבת! המכונה שלך תכבס היטב, ותפחית את הצטברות שאריות בפנים. אם אתה גר באזור עם מים רכים, אתה לא צריך להשתמש כמו אלה עם מים קשים. פעל תמיד לפי ההנחיות על התווית לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 • נגב כל עודפי קצף: אם הכביסה שלך יצרה כמויות גדולות של קצף, שקול לתזמן שטיפה שנייה כדי להסיר את כל הסבון שנותר.

אם לא תיצור שגרת ניקיון והיגיינה במכונת הכביסה, בטווח הארוך תצטרך לעשות מחזורי כביסה ארוכים יותר או להשתמש ביותר סבון. מצד שני, אם תנסו לנקות את מכונת הכביסה באופן רציף ולשמור על אמצעי הזהירות שאנו מייעצים, המכונה תחזיק מעמד זמן רב יותר, יחסוך מים, כסף וזמן. לבסוף, אנו ממליצים להשתמש בסבוני כביסה איכותיים ועל מנת להימנע מפגיעה בבגדים, כמו למשל ליין הסקיפ.