כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים

יין לבן הוא פתרון טוב מאוד להסרת כתמי יין אדום על הבגדים שלכם
למקרה שלא ידעתם, יין לבן הוא פתרון טוב מאוד להסרת כתמי יין אדום על הבגדים שלכם; אבל אם אין לך יין לבן בהישג יד, ישנן שיטות אחרות שתוכל להשתמש בהן.

מדריך להיפטר מכתמי יין אדום בקלות

כתמי יין, אותם פולשים קטנים על הבגדים שלנו, יוצאים לפגוש אותנו כשאנחנו הכי פחות מצפים להם: בקצב של צחוק טוב בארוחת ערב עם חברים, על רחבת הריקודים בזמן שאנחנו נהנים מהשיר האהוב עלינו, או בין לבין חיבוק מטרה מרגש ביום ראשון. אל תתנו לכתם יין אדום לגרום לכם לרצות לחגוג! למרבה המזל, בהערה זו אנו אוספים את הטיפים הטובים ביותר שילמדו אתכם כיצד להסיר כתמי יין אדום, גם כשהם כבר יבשים.

כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים

למזלנו, בנוסף ליין אדום יש גם יין לבן! למקרה שלא ידעתם, יין לבן הוא פתרון טוב מאוד להסרת כתמי יין אדום על הבגדים שלכם; אבל אם אין לך יין לבן בהישג יד, ישנן שיטות אחרות שתוכל להשתמש בהן. בצעתי את השלבים הבאים כדי ללמוד כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים, אך זכור לבדוק תחילה את שיטת הניקוי שבחרת על אזור מבודד של הבגד כדי להימנע מפגיעה בבד.

 1. אם הוכתם יין, פעל במהירות אם אפשר. קל יותר להסיר כתמי יין כשהם עדיין רטובים.

 2. בעזרת מטלית או מפית נקיים ספגתי כמה שיותר מהיין האדום מהבגד. אל תשפשפו את כתם היין כדי שלא יתקבע על הבד. הניחו מפית מתחת לכתם היין האדום כדי להגן על השכבות התחתונות של הבגד.

 3. במידת האפשר, הסר את הבגד לטיפול בכתמי יין אדום. אם אינך יכול להסיר אותו, השאר את הכתם לח במים, יין לבן או סודה עד שתוכל להסיר את הבגד ולנקות אותו.

 4. אם יש לך מלח גס בהישג יד, כסה את הכתם במלח. לחץ את הקריסטלים על הבד ותן להם לפעול במשך כמה דקות. המלח יעזור לספיגת היין האדום. לאחר מספר דקות, בעזרת מברשת רכה או ספוג, מסירים את המלח ותראו איך יורדים כתמי היין האדום.

 5. לאחר ספיגת הכתם במלח, כבה את כתם היין ביין לבן או סודה. הניחו לו לפעול וייבשו אותו עם מטלית נקייה או מפית כדי להסיר את היין האדום מהבגד. אם אין לכם יין לבן, או שאתם מעדיפים לנסות שיטות ביתיות אחרות, להלן נשאיר לכם רשימה של דרכים אפשריות נוספות להסרת כתמי יין.

 6. אם תרופות ביתיות נכשלות, נסה לטפל בכתם עם סבון נוזלי. פעל לפי ההנחיות על גבי האריזה של המוצר שבו אתה משתמש לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

 7. לבסוף, כבס את הבגד שלך במכונת הכביסה, במחזור כביסה בטמפרטורה נמוכה. טמפרטורות גבוהות עלולות להגדיר עוד יותר כתמים!

כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים
כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים.

אם אתה מעדיף לשטוף אותו ביד, הקפד לקרוא הערה זו כדי ללמוד כיצד לכבס ביד ביעילות.

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

כיצד להסיר כתמי יין אדום על בגדים לבנים או פשתן

ללא ספק, אחד הכתמים המפחידים ביותר הוא זה של יין אדום על בגדים לבנים. בין אם הכתמת את המכנסיים, השמלה או חולצת פשתן לבנה, עקוב אחר הטיפים הבאים כדי להסיר כתמי יין מבגדים לבנים.

 1. פעל מהר. עם כל כתם יין, תמיד מומלץ לפעול בהקדם האפשרי. עם זאת, עם לבנים במיוחד, ככל שתוכל לטפל בכתם מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר להיפטר ממנו.

 2. לגמתי מהיין. הניחו מטלית או מפית על הכתם, ואפשרו לו לספוג כמה שיותר מעודפי היין כדי למנוע ממנו להתפשט דרך הבד.

 3. השרו את הכתם בחומץ לבן. מרחו כמה טיפות על הכתם והניחו להן לפעול מספר דקות כדי שהבד יספוג היטב את החומץ.

 4. לשטוף. לאחר מספר דקות יש לשטוף את הכתם ולחזור על התהליך הנ"ל במידת הצורך, עד להסרה מלאה של הכתם.

 5. שטפו את הבגד במכונת הכביסה. פעל תמיד לפי ההוראות שעל התווית כדי להשתמש בטמפרטורה ובמחזור הכביסה הנכונים לסוג הבגד שלך.

כיצד להסיר כתמי יין אדום מיובשים

כיצד להסיר כתמי יין אדום על בגדים לבנים או פשתן
כיצד להסיר כתמי יין אדום על בגדים לבנים או פשתן.

אנחנו לא תמיד בבית ואנחנו יכולים לפעול מהר כשיש לנו כתם יין. לפעמים, אנחנו אפילו לא מבינים מתי אנחנו מוכתמים, וגילינו את זה רק כשהכנסנו את הבגד למכונת הכביסה. אם מסיבה כלשהי אתה נאלץ להתמודד כעת עם כתם יין אדום יבש, נסה אחת משלוש השיטות הבאות:

 • משרים את הכתם בחלב חם. תן לזה לפעול במשך חצי שעה ואז המשכתי לשטוף אותו כרגיל.

 • שיטה יעילה נוספת היא להשתמש בוודקה. האלכוהול יעזור להסיר את האנתוציאנינים, שאינם אלא הפיגמנטים שנותנים את הצבע האופייני של יין אדום. אם אין לכם וודקה, תוכלו לנסות גם כל משקה אלכוהולי לבן אחר כמו ג'ין.

 • קצף גילוח יכול להיות בעל ברית נהדר שלך להסרת כתמי יין יבשים. שולפים בנדיבות לתוך הכתם ומורחים אותו היטב בעזרת גב הכף. תן לזה לפעול במשך כמה דקות.

כיצד להסיר כתמי יין אדום: טריקים תוצרת בית

לסיכום וכדי שתמיד תהיה לכם יותר מאופציה אחת בכל הנוגע להתמודדות עם כתמי יין, אנו משאירים לכם רשימה של השיטות הביתיות הנפוצות ביותר להסרת כתמי יין.

זכור לקרוא את התוויות של הבגדים שלך לפני טיפול בכתמי יין ובדוק תמיד את השיטה או המוצר באזור מבודד כדי לא לפגוע בבגד.

 • מלח גס כפי שציינו בהתחלה, מלח גס הוא אחת השיטות הטובות ביותר להתמודדות עם כתמי יין. המלח יעזור למנוע מהיין להתפשט בבד ויספג לחות. מרחו את המלח על הכתם, לחצו על הגרגירים לספיגת הנוזל והניחו לו לפעול למספר דקות. הסר אותו עם ספוג או מברשת יבשה.

 • חלב _ מרתיחים את החלב ומורחים אותו על הכתם, נזהרים לא לפזר אותו יותר. אתה תראה איך עם חלוף דקות, הכתם מתחיל להתבהר. חלב יעיל במיוחד בטיפול בכתמי יין אדום יבשים.

 • יין לבן ללא קשר לסוג הבד או הבד של הבגד שלך, הטריק הזה יעזור לך לנטרל את הטאנינים ביין אדום. כדי לעשות זאת, אתה יכול להרטיב מטלית או ספוג ביין לבן, ולמרוח אותו על הכתם על ידי הקשה עדינה. לאחר שהוא ירד לחלוטין, שטפו את הבגד במים וסבון.

 • קצף גילוח. אידיאלי לבגדים לבנים, יש למרוח את הקצף על חלק אחד של הכתם ולמרוח את השאר בעזרת גב כפית. השאירו אותו לפעול לכמה דקות והסר את הקצף עם מים וסבון לפני הכנסתו למכונת הכביסה.

 • סודה לשתייה אם אתה אחד מהקוראים הקבועים שלנו בגוגל, אתה כבר יודע שתמיד טוב להחזיק סודה לשתייה בהישג יד. סודה לשתייה מצוינת לטיפול בהרבה סוגים של כתמים ואיך יכול להיות אחרת, זוהי שיטה יעילה מאוד בכל הנוגע לטיפול בכתמי יין. מערבבים 3 חלקים סודה לשתייה עם חלק 1 מים כדי ליצור משחה. מרחו אותו על הכתם, הניחו לו לפעול ואז הסר אותו עם ספוג לח לפני שתמשיך לכבס את הבגד שלך כרגיל.

 • חומץ לבן הוא גם יעיל מאוד בנטרול צבע היין האדום. שים כמה טיפות על הכתם ותן לו לפעול במשך כמה דקות. לאחר שטיפת החומץ, הוסיפו מעט סבון נוזלי ושפשפו בזהירות כדי לא לפזר את הכתם עוד יותר.

 • מים רותחים אם הבגד שלך הוא מאלה שניתן לכבס בטמפרטורות גבוהות, הרתיחי מעט מים בסיר וכשהוא מוכן, הקפד מאוד לא לשרוף את עצמך, שים את הסיר על משטח שבו הוא לא ימשיך לקבל חום, כגון לוח. עץ. שים את החלק המוכתם בסיר ותן לו לעבוד. אתה תראה איך הכתם מתחיל להיעלם. שיטה זו היא אידיאלית עבור כמה בדי מפה או וילון.