כיצד להסיר כתמי יין מבגדים לבנים: 10 שלבים פשוטים

יש כמה שלבים מאוד פשוטים שיכולים לעזור לך לדעת איך להסיר כתמי יין מבגדים לבנים
אחרי הכל, יש כמה שלבים מאוד פשוטים שיכולים לעזור לך לדעת איך להסיר כתמי יין מבגדים לבנים.

למד כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים ב-10 שלבים פשוטים.

הרבה אנשים עברו מצב כזה: אתה אוכל ארוחת ערב ויין עם חברים כשהיד שלך מחליקה, הכוס מחליקה, ופתאום יש כתם שמתפשט על החולצה הלבנה החדשה שלך.

גם אם הכתם גדול ואתה לא יודע איך להסיר אותו, במיוחד מבגד לבן, אתה לא צריך לדאוג. אחרי הכל, יש כמה שלבים מאוד פשוטים שיכולים לעזור לך לדעת איך להסיר כתמי יין מבגדים לבנים.

עם זאת, לפני שמנסים לפתור את הבעיה בבית, תמיד עיין בהוראות על תווית הבגד כדי לראות אילו שיטות ניקוי מתאימות, ואם אתה צריך להשתמש במוצר כלשהו, בדוק אותו באזור קטן ונסתר של בגדים כדי למנוע המשך ניקוי. כתמים.

הנה כמה טיפים כיצד להסיר כתמי יין מבגדים לבנים, סדינים ובדים אחרים.

כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים
כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים: ראה 10 צעדים מהירים.

ניקוי חולצה לבנה או מפת שולחן עם מוכתמים ביין אדום יכול להיות מסובך. כדי לא להסתכן באובדן החולצה האהובה עליך, הימנעו מפתרונות מפוקפקים ובחרו בחומר ניקוי כמו OMO perfect wash, שפותח במיוחד להסרת הכתמים הקשים ביותר.

כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים בקלות?

הסוד להסרת כתמי יין מבגדים לבנים הוא לפעול במהירות ולא לתת לנוזל להתייבש על הבד. כך, רוב הסיכויים, לא תצטרכו לפנות למוצרים פולשניים יותר. התחל על ידי הסרת עודפי משקה מהבד על ידי לחיצה על מגבת נייר למקומה. שימו לב: לא לשפשף, רק להקיש עליו קלות כדי למנוע מהכתם להתפשט או להיכנס עמוק יותר לתוך הבד.

לאחר הסרת העודפים, מרחו מעט מלח או סודה לשתייה על הכתם כשהוא עדיין לח. זה ימנע מהכתם להתפשט, לספוג עודפי נוזלים ולמנוע ממנו לחדור לסיבי הבד. אם אפשר להסיר את הבגדים המלוכלכים או המגבת, השאירו את הכתם מתחת למים זורמים ושפשפו מעט בסבון טבעי.

אם הגפן נפלה על מפה שלא ניתן להסירה כרגע, הניחו מעל הכתם סבון נוזלי ומים חמים. זה יקל על העבודה בהמשך.

האם אני צריך לקחת את החלק למכבסה?

רוב הטיפים שאנו הולכים להציג שימושיים עבור בגדים העשויים מבדים נפוצים יותר, כגון כותנה ופוליאסטר. אם אתה מכתים בד עדין יותר, כמו משי, רצוי לקחת את הפריט למכבסה מומחית.

כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים: ראה 10 צעדים מהירים

למד כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים ב-10 שלבים פשוטים
למד כיצד להסיר כתם יין מבגדים לבנים ב-10 שלבים פשוטים.

עקוב אחר העצות האלה וכתמי יין לא יהיו סוף העולם יותר! בפעם הבאה שתטפו כוס, הדאגה הגדולה ביותר שלכם תהיה שבזבזתם את היין, לא הנזק לבגדים שלכם. לבדוק!

 1. יין לבן

  כדי להוריד כתם יין אדום מהבגדים מבלי שתצטרך לעזוב את המסיבה, נסה לשפוך מעט יין לבן על הכתם. זה יעזור לנטרל את היין האדום. אם זה כתם גדול יותר או יבש חלקית, אפשר לנסות להשרות את כל הבגד ביין לבן, זה יעזור לדלל אותו.

  אפשרות נוספת לשימוש ביין לבן היא להשתמש בו יחד עם סודה לשתייה. מניחים את המשקה מעל הכתם ולאחר מכן את הסודה לשתייה. השאירו אותו לכמה שעות ואז שטפו את החתיכה כרגיל.

  זכור כי יש להשתמש בטיפ זה רק במקרי חירום. ברגע שתגיעו הביתה, החלו את אחד מהטיפים הבאים, או לפחות השרו במי סבון כדי שהכתם לא יתייבש.

 2. מים מוגזים

  לא תמיד יש לנו יין לבן זמין או שאנחנו רוצים לבזבז בקבוק שלם כדי להשרות את הבד, נכון? במקרה זה, בצע את כל ההליך לעיל, החלף אותו במים מוגזים והמתן עד שהכתם יאבד צבע. ההתפרצות עוזרת לחלץ את שברי הכתם, ונכנסת היטב לתוך הבד.

 3. סודיום ביקרבונט

  סודה לשתייה יכולה להיות גם מוצר יעיל בשימוש לבד. כשזו האפשרות היחידה שלך, הכינו משחה באמצעות המוצר ומעט מים. מרחו שכבה עבה על הכתם והניחו לו לעבוד כמה שעות. לאחר מכן, שטפו את היצירה כרגיל.

 4. מלח ולימון

  תערובת זו נותנת לנו שתי אפשרויות להסרת כתמים. אתה יכול לסחוט את הפרי על האזור ולאחר מכן לשפשף אותו במלח. האפשרות השנייה היא למרוח את התערובת המוכנה ולתת לה לפעול למשך שעה. לאחר שזה נעשה, שטפו את החתיכה והניחו לייבוש בצל. בשלב זה, הכפילו את תשומת הלב אם הבד צבעוני כדי לא ליצור כתמים חדשים.

 5. מי חמצן

  למי חמצן יש אפקט הלבנה ומחמצן, הממיס את הפיגמנטים של הכתם ומקל על הסרה. מאותה סיבה, כדי לא לפגוע בבדים, במיוחד אלו העדינים יותר, מומלץ לדלל את החומר במעט מים.

  כדי לשפר את הפעולה, הוסף חומר ניקוי ניטרלי. כוח הסרת השומנים של סבון נוזלי, המוסף למי חמצן, מביא למסיר כתמים מצוין. מערבבים את שני המוצרים באותה פרופורציה, מוסיפים מעט מים ויוצקים על הכתם. השאירו לפעול במשך כשלושים דקות, שפשפו את האזור ולאחר מכן שטפו במים קרים.

  אם מדובר בחולצת טי, למשל, האידיאל הוא להגן על הצד השני של הבד עם מטלית אחרת שעלולה להתלכלך. חזור על הפעולה כמה פעמים שצריך, אך יש להיזהר מאוד בבדים צבעוניים. מי חמצן יכול להכתים אותם אפילו יותר, ובמקרה זה, לא יהיה פתרון.

 6. חלב

  הליך זה היה בשימוש הרבה כאשר מוצרי כביסה לא היו זולים כמו היום. ברגע שהתאונה מתרחשת, ממלאים מחבת בחלב, מניחים את החתיכה המוכתמת ומביאים לרתיחה. כשהחלב מתחיל לרתוח, מכבים את האש ונותנים לבד להיספג. לאחר מכן שטפו את החתיכה במים וסבון.

 7. חומץ לבן

  זהו פתרון נוסף שבו מופיע חומץ. ערבבו שלושה חלקים של חומץ לבן עם אחד מהמים, הניחו אותו על הכתם והניחו לו לפעול במשך כמה דקות. לשפשף את האזור עם מברשת ולאחר מכן לשטוף כרגיל. אה! זכור להשתמש רק במים קרים לאורך כל התהליך.

 8. קרם גילוח

  לא ציפית לזה, נכון? יש למרוח את קרם הגילוח ישירות על הכתם, לשפשף אותו במעט מים ולתת לו לפעול לכמה דקות. לאחר מכן, שים את הבגדים לטבילה בדלי מים ואת הסבון לבחירתך. תוך זמן קצר, היצירה שלך תהיה שלמה שוב.

 9. אבקת תינוק

  טלק הוא מסיר נהדר של כל סוג של לחות בבגדים ובדים אחרים, כולל יין. לשם כך, מרחו את האבקה על הכתם והניחו לו לפעול למשך מספר דקות. לאחר מכן, פשוט לשפשף את האזור עם מברשת עם זיפים רכים, תוך תנועות עדינות. לבסוף, שטפו את החתיכה.

 10. מוצרי כביסה והסרת כתמים

  טיפים אלו מלמדים אתכם כיצד להסיר כתמי יין במצבים בהם תפסו אתכם בהפתעה במסעדה, במסיבה או בבית של חבר. אבל ברגע שהכתם יבש, אולי שיטות תוצרת בית לא מספיקות כדי להסיר את היין לחלוטין.

  במקרה זה, יהיה צורך להשתמש במוצרים כימיים, כמו אקונומיקה ללא כלור, שאינם דוהים את הבד, גם העדינים והצבעוניים שבהם. פתרון נוסף הוא מריחת תערובת של מים ואמוניה על הכתם. השאר לכמה דקות, לשפשף במברשת רכה ולשטוף.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

כעת, לאחר שגיליתם מספר דרכים להסיר כתמי יין מבדים, אל תשתמשו במוצרים עם כלור בהרכב, כמו אקונומיקה. סוג זה של חומר יכול לפגוע ביצירה שלך, לגרום לסוגים אחרים של כתמים ולהשאיר אותו עם מראה ישן ודהוי, אם הוא צבעוני. טיפ נוסף הוא להימנע מכביסת בגדים במים חמים או שימוש במייבש, שכן החום יכול לתקן עוד יותר את הכתם.

יין הוא רק עוד דבר אחד שמדאיג אותנו ודורש עבודה כשאנחנו מפילים אותו על בד, אבל עכשיו הבעיה נפתרה. תהנה וגם ראה כיצד להסיר כתמי פחם מהבגדים שלך!

ספגו את עודפי היין עם מטלית נקייה או מגבת נייר. חזור על התהליך במידת הצורך.

מצאתם את המאמר שלנו מעניין? קרא גם על הסרת כתמי יין מבגדים מכל הצבעים.