איך משתמשים במכונת כביסה?

לאחר שלמדת הכל על אופן השימוש במכונת הכביסה
כעת, לאחר שלמדת הכל על אופן השימוש במכונת הכביסה, עיין במאמר זה בגוגל כיצד לנקות את מכונת הכביסה כדי לסגור את התהליך הזה בפריחה!

לדעת איך להשתמש במכונת כביסה יכול לעשות חיים קלים יותר עבור רבים! בדוק את הטיפים שגוגל הפרידה בשבילך כדי לחסוך במים ובכסף.

כולנו היינו צריכים או נצטרך ללמוד להשתמש במכונת הכביסה יום אחד, נכון? לאחר שתבינו את יסודות השימוש במכונת הכביסה, תבינו שזו משימה לא קשה במיוחד. מאמר זה של גוגל מספק טיפים חיוניים כיצד להשתמש נכון במכונת הכביסה ומסביר את הסוגים הנפוצים ביותר של תוכניות כביסה.

זכור תמיד לעיין במדריך ההוראות של מכונת הכביסה שלך עבור תוכניות והדרך הטובה ביותר להשתמש במכשיר שלך. כמו כן, לדעת כיצד להשתמש במכונת הכביסה חיוני על מנת לארגן את תהליך הכביסה שלך. לתוצאות טובות עוד יותר עם המכשיר שלך, השתמש ב- OMO Lavagem Perfeita ו-Comfort, אשר פותחו עבור מכונות הכביסה המגוונות ביותר.

כיצד להשתמש במכונת הכביסה האוטומטית

אם יש לך מכונת כביסה אוטומטית, המשימה הרבה יותר קלה! הנה איך להשתמש במכונת הכביסה האוטומטית.

 1. להפריד לפי צבע

  לאחר מיון לפי צבע, הוסף את הבגדים המלוכלכים שלך למכונת הכביסה;

 2. הוסף סבון ומרכך כביסה

  לאחר מכן הוסף את הכמות שצוינה על ידי יצרן הסבון ומרכך הכביסה בתאים המצוינים עבור כל מוצר;

 3. בחר תוכנית כביסה

  בחר את תוכנית הכביסה המתאימה ביותר לבגדים שברצונך לכבס (רגיל, עדין, מיטה ואמבט וכו') והתחל לכבס;

 4. לשים בגדים לייבוש

  לאחר סיום הכביסה, פשוט הניחו את הבגדים לייבוש על חבל הכביסה או במייבש הכביסה. עיין במאמר כיצד להשתמש במייבש כביסה לקבלת טיפים נוספים.

לאחר השימוש במכונת הכביסה
לאחר השימוש במכונת הכביסה, השאר את דלת המכונה פתוחה למשך מספר שעות כדי לייבש את פנים התוף.

אם יש לך מכונת כביסה עם פתיחה קדמית, בדוק את שלושת העצות החיוניות האלה כיצד להשתמש במכונת הכביסה הקדמית שלך. אתה יכול גם לבדוק את המאמר כיצד לכבס בגדים ולארגן כביסה כדי להיות אציל בתהליך הזה.

כיצד להשתמש במכונת הכביסה החצי אוטומטית

כדי ללמוד כיצד להשתמש במכונת הכביסה החצי אוטומטית, עליך לעקוב אחר ההוראות שלהלן. זכור לקרוא תחילה את המדריך הספציפי של מכונת הכביסה שלך. הוא מלא בטיפים ועצות מועילים ומכיל גם הנחיות חשובות שיש לפעול לפיהן. לאחר שהדבר נעשה, בצע את השלבים הבאים:

 1. הוספת בגדים וסבון במכונה

  הוסף את הבגדים המלוכלכים והסבון שלך לתוף המכונה;

 2. הוסף מים

  עיין בהוראות במדריך לגבי כמות המים שיש להוסיף ולמלא את התוף בכמות המים המצוינת;

 3. בחר את מחזור ה"כביסה".

  בחר את מחזור "כביסה" - זכור כי עומס גדול יצטרך יותר זמן לשטוף מאשר קטן יותר;

 4. התחל את מחזור "השטיפה".

  כאשר מחזור "השטיפה" מסתיים, רוקנו את המים המלוכלכים בעזרת הצינור. מלאו מחדש את התוף במים נקיים והפעלו את מחזור ה"שטיפה";

 5. בגדים בצנטריפוגה

  לאחר מחזור השטיפה, הבגדים שלך צריכים להיות נקיים לחלוטין, אך עליך להסיר עודפי מים. מכונת הכביסה האוטומטית מסובבת עבורכם את הבגדים, אבל במקרה זה צריך לסובב את הבגדים או להעביר אותם לצנטריפוגה;

 6. בגדים יבשים

  בסיום מחזור הסיבוב או אם הבגדים סחוטים, ניתן לתלות אותם לייבוש.

לקבלת מושג ברור עוד יותר על כל התהליך הזה, בדוק את הסרטון הזה מגוגל שמסביר כיצד להשתמש במכונת הכביסה.

כיצד לתכנת את מכונת הכביסה

רוב מכונות הכביסה מגיעות עם מספר תוכניות שונות. כדי לברר כיצד להשתמש במכונת הכביסה ובכל אחת מהתוכניות הללו, קרא תמיד את מדריך ההוראות ובדוק את תוויות הלבוש כדי לגלות איזה מחזור מתאים ביותר לכל פריט.

 1. תוכנית בגדים עדינים

  לתוכנית זו מהירות סחיטה איטית יותר ואינה מנערת בגדים במהירות כמו מחזורים רגילים. אם אתה עדיין לא יודע איך להשתמש במכונת הכביסה שלך במחזור זה, אנא הפרד בגדים המסווגים כ"כביסה ידנית בלבד" או "עדין" על התוויות שלך. המחזור ה"עדין" נעשה עבורם. זכרו גם שיש לכבס את הבגדים האלה במים קרים ובסבון עדין כמו בגדים עדינים ועדינים של OMO. בגדי תינוקות הם גם בגדים עדינים וניתן לכבס אותם בתוכנית זו.

 2. תוכנית לבגדים רגילים

  עבור בדים יציבים יותר כגון כותנה ופוליאסטר, ניתן להשתמש במחזורי כביסה רגילים. בדוק אם למכשיר שלך יש תוכניות מים חמים. אם המכונה שלך מאפשרת זאת, השתמש במים חמים (60 עד 90 מעלות צלזיוס) כדי לכבס בגדים לבנים. בגדים לבנים מכתימים בקלות ומים חמים יכולים לעזור להסיר כתמים מבגדים לבנים.

 3. תוכנית מצעים ומגבות

  תוכנית זו משמשת לשטיפת סדינים, ציפיות ומגבות. למגבות רחצה ומגבות פנים מוכתמות, מומלץ לשטוף במים חמים כדי לסייע בהסרת כתמים. ודא שיש למכונה שלך מים חמים בתוכנית מצעי המיטה והמגבות. עכשיו כשאתה יודע שיש לנו תוכנית ספציפית לשטיפת מצעי מיטה ומגבות, עיין במאמרים על איך לכבס מגבות רחצה ואיך לכבס מצעים ולהשאיר אותם נקיים ורכים.

 4. טמפרטורה אידיאלית

  מכונות כביסה רבות מציעות אפשרות לבחור את טמפרטורת הכביסה, ו-40 מעלות צלזיוס נחשבת לבחירה טובה לניקוי יעיל של רוב הפריטים היומיומיים. השתמש בטמפרטורות חמות יותר (מעל 40 מעלות צלזיוס) כדי לכבס בגדים מלוכלכים מאוד. מומלץ לכבס סדינים המשמשים מי שהיה חולה ב-60 מעלות צלזיוס ומעלה. ממליצה לשטוף כל מקור של חיידקים (כגון מגבות משותפות) ב-60 מעלות צלזיוס כדי למנוע התפשטות חיידקים.

  ניתן לכבס בגדים בשימוש מועט בטמפרטורות נמוכות יותר (20 מעלות צלזיוס או 30 מעלות צלזיוס), והתאמות אלו מפחיתות את צריכת האנרגיה אך עשויות להיות פחות יעילות בהסרת כתמים.

 5. מה עם טניס?

  באופן אידיאלי, שטפו את הפריטים הללו בטמפרטורה נמוכה יותר (30 מעלות צלזיוס) עם כמה מגבות כדי להפחית את הרעש. הסר את כל הלכלוך הרופף; מסירים את השרוכים ומניחים אותם יחד עם הנעליים בשקית רשת לכביסה. בדוק תמיד את תג הטיפול על הנעליים שלך כדי לוודא שהן ניתנות לכביסה במכונה.

טיפים לבגדים שלא ידהו במכונה

לגלות שחולצת הטריקו הלבנה האהובה עליך כחולה לאחר הכביסה יכולה להיות מתסכלת, אבל עם שיטות עבודה טובות ופתרונות פשוטים קל מאוד לכבס בגדים מבלי לדהות. בדקו למטה באילו אמצעי זהירות יש לנקוט כדי שהכל יעבור בצורה חלקה לפני ואחרי הכביסה.

 1. הוראות שטיפה

  בדוק את הוראות הכביסה על תוויות הבגד, במיוחד כאשר אתה מבין כיצד לכבס בגדים חדשים. בנוסף לכביסה, סמלי לבוש מראים כיצד לייבש ולגהץ כראוי.

 2. פעל לפי המלצות הטמפרטורה

  פעל תמיד לפי המלצות הטמפרטורה. ישנם בגדים דוהים במגע עם מים חמים. לכן, שים לב לאינדיקציות על התווית.

 3. הפרד בגדים לפי צבע

  הפרד אור מבגדים כהים, אך גם קבץ צבעים דומים יחדיו. שימו לב לבדים בצבע כהה, שיכולים לשחרר דיו ביתר קלות.

 4. בגדים לבדיקה

  בדיקת עמידות הצבע. אחת הדרכים לזהות בגדים דוהים היא להרטיב חלק קטן ממנו, ואז להניח עליו בד לבן או מגבת נייר. חממו את המגהץ והצמידו אותו על הבגדים. אם הדיו עובר על הבד או הנייר, סביר להניח שהוא יעשה את אותו הדבר לכביסה.

 5. מיון בגדים ששופכים דיו

  שטפו בנפרד בגדים עם צבע רופף והימנע מהשרייתם. מרחי OMO ביגוד עדין ועדין ישירות על הכתם כטיפול מקדים. תנו למוצר לפעול ואז כבסו בגדים כרגיל. לתוצאות צפויות, בדוק את הנחיות המינון והשימוש על האריזה.

 6. הפוך בגדים מבפנים

  הפוך את הבגדים מבפנים לפני הכנסתם למכונה. זוהי טקטיקה טובה לכביסת בגדים מעוצבים וגם מונעת את דהיית הג'ינס מחיכוך הכביסה.

 7. הימנע מחשיפה לשמש

  בגדים צבעוניים ומודפסים יבשים בגוון. חשיפה לחום מהשמש עלולה לגרום לבגדים לדהות.

ואני מצאתי בגד מוכתם במכונה, עכשיו מה?

כאשר מתרחשת העברת צבע במהלך הכביסה, כביסה נוספת של הבגד המוכתם כמעט ולא תציל אותו. הדרך הטובה ביותר לשחזר בגדים שהוכתמו על ידי אחר היא להרתיח אותם בסיר גדול של מים במשך 30 דקות. בדי כותנה מתנגדים להליך זה היטב, אך זכרו לבדוק תמיד את ההנחיות לגבי טמפרטורת הכביסה האידיאלית עבור פריט זה על התווית.

במידת האפשר, השתמש במוצרים המומלצים לכביסת בגדים צבעוניים. דוגמה טובה היא ה-OMO Fine and Delicate Dark Clothing, שמלבד היותו יעיל למניעת דהיית החלקים, מיועד גם לכביסת בדים מיוחדים ובגדי תינוקות.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

איך להשתמש בסודה לשתייה כדי לכבס בגדים במכונה?

בחר את תוכנית הכביסה המתאימה ביותר לבגדים שברצונך לכבס (רגיל
בחר את תוכנית הכביסה המתאימה ביותר לבגדים שברצונך לכבס (רגיל, עדין, מיטה ואמבט וכו') והתחל לכבס;.

אולי אתם כבר יודעים שסודה לשתייה היא פתרון מצוין לכביסת בגדים לבנים, במיוחד בכביסה המוקדמת. ניתן לבחור להשאיר את הבגדים הלבנים להשרות מספר שעות, למרוח ישירות על כתמים או להוסיף את הסודה לשתייה ישירות במכונה.

אם תבחרו באפשרות האחרונה, התחילו מחזור כביסה עם זמן השרייה ארוך וכשהמכונה מלאה, פתחו את המכסה ויוצקים מעט סודה לשתייה לפי מפלס המים.

כדאי לזכור שלמרכיבים תוצרת בית אין יעילות מוכחת והם יכולים להזיק לחתיכות שלך לאורך זמן. בכל פעם שאתה יכול, בחר במסירי כתמים או אקונומיקה ללא כלור, המנקים את הבגדים שלך ביעילות מבלי לפגוע בהם.

טיפול במכונת כביסה

לאחר השימוש במכונת הכביסה, השאר את דלת המכונה פתוחה למשך מספר שעות כדי לייבש את פנים התוף. עובש וטחב יכולים להיווצר על קירות התוף אם הם נשארים רטובים זמן רב מדי.

כעת, לאחר שלמדת הכל על אופן השימוש במכונת הכביסה, עיין במאמר זה בגוגל כיצד לנקות את מכונת הכביסה כדי לסגור את התהליך הזה בפריחה!