איך לנקות מכונת כביסה: בדוק 6 שלבים מעשיים!

כולל טיפים כיצד לנקות מכונת כביסה עם חומץ ואקונומיקה ועצות תחזוקה
מאמר זה מציע מדריך שלב אחר שלב לשטיפת מכונת כביסה, כולל טיפים כיצד לנקות מכונת כביסה עם חומץ ואקונומיקה ועצות תחזוקה.

חיטוי מכונת הכביסה ושמירה על ניקיון היא גם בעיה בריאותית. למד כיצד לנקות את מכונת הכביסה מבפנים ומבחוץ כדי לחסל חיידקים וחיידקים אחרים.

דברים כמו חיטוי מכונת הכביסה וחיטוי הם משימות פשוטות שמאריכות באופן משמעותי את חיי המכשיר שלך. מאמר זה מציע מדריך שלב אחר שלב לשטיפת מכונת כביסה, כולל טיפים כיצד לנקות מכונת כביסה עם חומץ ואקונומיקה ועצות תחזוקה.

אם זו הפעם הראשונה שאתה מבצע את ההליך, עיין בהנחיות היצרן לפני שתנסה לעקוב אחר טיפים אלה לניקוי מכונת כביסה והקפד ללבוש כפפות מגן בעת השימוש במוצרי ניקוי.

כיצד לנקות בתוך מכונת כביסה

 1. בצע כביסה ראשונה במכונה ריקה.

  התחל את תהליך ניקוי מכונת הכביסה על ידי השלמת מחזור כביסה כשהמכונה ריקה. אם המכשיר שלך מציע את האפשרות, בחר תוכנית מים חמים ב-40 או 60 מעלות. זה ימנע שאריות חומר ניקוי שהצטברו בתוף. אם המכשיר שלך אינו מציע את אפשרות המים החמים, נקה את מכונת הכביסה באמצעות תוכנית המים הקרים הארוכה יותר.

 2. חוזרים על הכביסה, אך הפעם מוסיפים חומץ.

  לאחר מכן התחל כביסה שנייה כשהמכונה ריקה. כאשר הוא מלא במים ומתחיל לערבב, מוסיפים 3.5 כוסות חומץ לבן ו-0.5 כוס סודה לשתייה. זה יעזור להסיר כל ריחות ושאריות.

  הניחו לתערובת לערבב כ-30 שניות והשהו את המחזור או כבו את המכונה. התערובת צריכה לפעול בתוך המכונה במשך 30 דקות עד שעה.

  לאחר שהמכונה ספגה, הפעל מחדש וסיים את המחזור. במקרה של מכונות כביסה אוטומטיות, מחזור הסחיטה פועל בזמן שהמים מתנקזים, מה שעוזר לשחרר שאריות.

 3. סיים בניקוי פנים מכונת הכביסה.

  כבה את המכונה ונקה את החלק הפנימי בעזרת מטלית לחה בתערובת של חלקים שווים של מים חמימים וחומץ. כעת, לאחר שלמדתם כיצד לחטא את מכונת הכביסה מבפנים, אל תשכחו לנגב את שולי התוף ואת מכסה המכונה במטלית לחה.

כיצד לנקות מכונת כביסה פתוחה קדמית

כיצד לנקות בתוך מכונת כביסה
כיצד לנקות בתוך מכונת כביסה.

אם אתה תוהה כיצד לכבס מכונת כביסה עם פתח קדמי, אתה יכול להתחיל בביצוע שתי השטיפות כמו בשלב הקודם.

 1. השלם שתי כביסות כמו בשלב הקודם.

  בסוף המחזור השני, הוסף שתי כוסות חומץ לבן או אקונומיקה למגירת חומרי הניקוי. זה יעזור להסיר כל ריחות ושאריות.

 2. הסר ושטוף את מגירת חומרי הניקוי.

  בסיום המחזור השני, הסר את מגירת חומרי הניקוי והניח לה להיספג בכיור או בכיור. אם הוא מלוכלך מאוד, השרו אותו בתמיסה של מים חמים וקצת אקונומיקה או Vim. עקוב אחר הוראות התווית לקבלת כמות נכונה ונקוט באמצעי הבטיחות הדרושים. השתמש במברשת שיניים כדי לנקות שאריות שנשארו ממגירת חומרי הניקוי. יש לשטוף היטב לפני הכנסת המגירה חזרה למכונה.

 3. נקו את גומיות המגירה והכנסו.

  בזמן שהמגירה ספוגה, הרטיבו מטלית במים חמימים ונקו בזהירות את הגומי האוטם את הדלת. משוך בעדינות את הקצוות של אטם הגומי ומנגב כל חומר ניקוי ולכלוך מוסתרים. אל תשכחו לנקות גם את המקום אליו נכנסת מגירת חומרי הניקוי. השאר את החלק הזה לסוף כי זה עשוי להיות יותר עבודה.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

טיפים כיצד לנקות מכונת כביסה ומייבש

אם יש לך מכונת כביסה ומייבש יכול להיות קשה יותר למצוא מידע על איך לנקות את מכונת הכביסה, אבל הנה כמה עצות מועילות:

 • ניתן להסיר בדרך כלל כל צבע או חומרים צבעוניים אחרים שנותרו בתוף על ידי מריחת כף קרם cif עם מטלית לחה.

 • לכתמים עמידים יותר, יש למרוח CIF Creamy ולאחר מכן לבחור תוכנית עם מים חמים, אם אפשר, ולתת למכונה לפעול במשך חמש עשרה דקות עם כמה מטליות או מגבות ישנות.

 • נקה את המאווררים החיצוניים של מייבש הכביסה שלך וודא שהלהבים יכולים לנוע בחופשיות.

 • נקה באופן קבוע את מסנן המוך של מכונת הכביסה ויבש. פעם בחודש, שטפו את המסנן תחת מים זורמים והניחו לו להתייבש לפני שמחזירים אותו למכונה.

 • שואב האבק יכול להקל על מלאכת ניקוי המוך מהפילטר ואזורים אחרים במכונת הכביסה-מייבש.

כיצד לחטא מכונת כביסה

לא משנה מה הדגם של מכונת הכביסה שלך, הניקוי שלה הוא חיוני. הצטברות של חומרי ניקוי ומרכך כביסה יכולים לעזור להצטברות חיידקים בתוך המכונה שלך. כמו כן, אם אתם מכבסים כביסה מלוכלכת של מישהו, שימו לב לכך שחלק מהווירוסים יכולים לשרוד כביסה רגילה.

השלבים המפורטים לעיל כבר מבטיחים ניקוי יסודי, אך להשלמת החיטוי יש לכלול חומר חיטוי מסחרי ספציפי או אקונומיקה בעת ניקוי מכונת הכביסה. מכיוון שחיטוי מכונת כביסה יעיל רק בטמפרטורות גבוהות, הקפד לבחור מחזור כביסה מעל 40 מעלות.

נקה את מכונת הכביסה באמצעות תוכנית המים הקרים הארוכה יותר
אם המכשיר שלך אינו מציע את אפשרות המים החמים, נקה את מכונת הכביסה באמצעות תוכנית המים הקרים הארוכה יותר.

עכשיו, כשאתם יודעים לחטא את מכונת הכביסה ולנקות את כל מרכיביה בצורה נכונה, הקפידו גם על סטריליזציה של הבגדים שלכם: הכניסו מידה של חומר חיטוי לבגדים או כוס סודה לשתייה, תוך שימוש במידת חומר ניקוי נכונה.

טיפים לתחזוקה של מכונת כביסה

קל יותר לעשות דברים כמו לשטוף את החלק הפנימי של מכונת הכביסה ולשמור אותה נקייה אם אתה מקפיד על טיפים פשוטים לתחזוקה של מכונת הכביסה הבאים:

 • השתמש תמיד בכמות הנכונה של חומר ניקוי בעת שטיפת הפריטים שלך, בהתאם להוראות המינון על תווית המוצר. אם תשתמשו בכמות הנכונה של סבון, הצטברות שאריות בתוך המכונה תפחת ולא תצטרכו לנקות את מכונת הכביסה לעתים קרובות כל כך.

 • השתמש בתוספות אבנית במידת הצורך. התוספות ישמרו על צינורות הכניסה והיציאה נקיים ממרבצי מינרלים. אם אתה גר באזור מים קשים, בדוק באופן קבוע את מצב הצינורות של המכונה והשתמש בעוד חומץ כדי לנקות את המכשיר שלך.

 • שמור על חיטוי החלק החיצוני של המכונה. כדי לנקות ביעילות, בחרו במוצרים פרקטיים כמו מגבוני חיטוי OMO.

אוקיי, עכשיו כשאתה מכיר את השיטות הטובות ביותר לניקוי מכונת הכביסה שלך, שמור על מכונת הכביסה שלך סניטרית בכל עת כדי למנוע התפשטות של חיידקים וחיידקים ולהגן על המשפחה שלך.