איך מנקים מגהץ: למד צעד אחר צעד

כדי לגלות כיצד לנקות מגהץ מלוכלך או סתם לבצע ניקוי גיהוץ רגיל
כדי לגלות כיצד לנקות מגהץ מלוכלך או סתם לבצע ניקוי גיהוץ רגיל, עקוב אחר המדריך שלנו שלב אחר שלב לניקוי מסודר של כל חלק במגהץ קיטור!

רוצים ללמוד איך לנקות ברזל מלוכלך? עיין במדריך המעשי הזה שלב אחר שלב כיצד לנקות מגהץ ולגלות כיצד להפוך את המכשיר ליעיל יותר כך שהפריטים שלך יהיו מושלמים.

עם החיים העמוסים יותר ויותר שאנו מנהלים, חלק מהמשימות הביתיות חולפות בסופו של דבר. אחרי הכל, אחרי שבוע עמוס, המחשבה על איך לנקות מגהץ היא הדבר האחרון שעולה לך בראש! אבל מדי פעם יש צורך לשים לב יותר לבת ברית היומיומית הזו.

אין דרך לעקוף את זה: שמירה על מכשיר זה במצב תקין לאורך זמן פירושה ניקוי מגהץ באופן קבוע. אולם בניגוד למראית עין, משימה זו לא חייבת להיות קשה או גוזלת זמן. עקוב אחר העצות שהכנו כיצד לנקות לחלוטין את המגהץ כדי לעזור לך במשימה זו.

חומץ לבן הוא חומר ניקוי רב תכליתי שמתאים לדברים כמו ניקוי הבסיס והמאגר של מגהץ הקיטור. ודא שהציוד התקרר וכבוי ומנתק לפני תחילת הניקוי. לעולם אל תשתמש בספוג מתכתי או בצמר פלדה כדי לנקות את בסיס המגהץ שלך, מכיוון שיש סיכון לשריטות ולפגיעה בו.

למה לנקות מגהץ?

ניקוי המגהץ חשוב הן כדי להאריך את חיי המכשיר והן כדי ליצור חיסכון באנרגיה, שכן ניקוי מייעל את יעילות הגיהוץ. והחלק הכי טוב הוא שניקוי מגהץ לא רק מבטיח שהוא יעבוד נכון אלא גם מקל על הגיהוץ. זה נכון! ללא לכלוך על הבסיס, המכשיר מחליק בצורה יעילה יותר, מסיר קמטים מהבגדים בהרבה פחות זמן.

בפועל, איך מנקים מגהץ?

כיצד לנקות את המגהץ שלך: מאגר מים
כיצד לנקות את המגהץ שלך: מאגר מים.

כדי למנוע בעיות, האידיאל הוא לשמור על הציוד נקי תמיד מבפנים ומבחוץ. לכן, יש צורך לשים לב לכל תא. כדי לגלות כיצד לנקות מגהץ מלוכלך או פשוט לבצע ניקוי גיהוץ רגיל, עקוב אחר המדריך שלנו שלב אחר שלב לניקוי מסודר של כל חלק במגהץ קיטור!

אתה תצטרך את זה:

 • בדים
 • חומץ
 • סודיום ביקרבונט
 • מים

כיצד לנקות את המגהץ שלך: מאגר מים

את התא הזה שבו אנחנו שמים את המים אפשר לנקות בקלות עם תערובת מאוד זולה ויעילה: חומץ לבן ומים. פשוט בדוק את הוראות היצרן מראש, שכן בחלק מהמגהצים יש אפשרות לניקוי עצמי בעוד שאחרים יכולים לקבל מוצרים מסחריים נמרצים יותר, בתנאי שהם מיושמים בקפידה.

 1. מנקים עם חומץ.

  הצעד הראשון שיש לבצע בעת ניקוי מגהץ קיטור הוא ניקוי המאגר. לשם כך, הוסף לתוכו כמויות שוות של חומץ ומים.

 2. תן לזה לפעול.

  השאר את התערובת במאגר למשך שעתיים.

 3. הפעל את הברזל.

  לאחר תקופה זו, הפעל את המגהץ בטמפרטורה מקסימלית ובדרגת הקיטור הגבוהה ביותר.

 4. כבה את המכשיר.

  המתן עד להשגת תנאים אלה וכבה את המכשיר.

 5. מסננים את הנוזל.

  רוקנו את כל הנוזלים מהמאגר, שימו לב לא לשרוף את עצמכם.

 6. שטפו את המאגר.

  כדי להשלים שלב זה של ניקוי ברזל, שטפו את המאגר במים מזוקקים.

אם אתה לא יכול לסבול את ריח החומץ, אתה יכול להחליף אותו על ידי שימוש במים מטוהרים או מזוקקים בחלק הראשון של משימת ניקוי הברזל שלך. לאחר מכן פשוט הפעל אותו במצב קיטור, כפי שהוסבר שלב אחר שלב. כדי לנקות את יציאות הקיטור (החורים האלה בבסיס המגהץ), השתמשו במקלון צמר גפן ספוג באותה תמיסה של מים וחומץ.

כיצד לנקות צלחת ברזל (או בסיס)

פרטים כמו ניקוי בסיס מגהץ הקיטור חשובים כדי למנוע מכל לכלוך שנלכד בציוד להגיע לבגדים. כדי להסיר את הסימנים מהצלחת ניתן להשתמש במים חמימים ובמטלית נקייה ורכה. ניתן להשתמש בחומץ גם למשימה זו. זכור, עם זאת, כי מנקה ברזל ספציפי יסיר אבנית בצורה יעילה יותר.

החלטתם לא להשתמש במוצר מסחרי המיועד למטרה זו? רק זכור שמכיוון שכל פתרונות הניקוי הביתיים טומנים בחובם סיכון מסוים, חיוני לבדוק אותם על שטח קטן של המגהץ לפני יישום מלא. זכור כי יש לכבות את המכשיר, לנתק אותו ולקרר אותו לפני שתתחיל לנקות את המגהץ שלך. ראה כיצד לנקות מגהץ ביעילות ובבטחה:

 1. הכן את הפתרון.

  הכן תמיסה עם חלקים שווים של חומץ ומים.

 2. נקו את הבסיס עם מטלית לחה בתמיסה.

  לטבול מטלית נקייה ורכה, כגון מיקרופייבר, בתערובת זו - רעיון טוב ללבוש כפפות, שכן חומץ יכול לעקוץ חתכים קטנים. לאחר מכן התחל לנקות את הבסיס עם המטלית.

 3. השתמש בסודה לשתייה כדי להסיר כתמים.

  למשימות מאתגרות יותר כמו ניקוי צלחת ברזל מוכתמת, שקול להשתמש בסודה לשתייה ובמשחת מים. שיטה זו שימושית גם לכל מי שרוצה לדעת כיצד לנקות ברזל מלוכלך.

 4. הסר שאריות מוצר.

  לאחר מכן הרטיבו מטלית נוספת במים נקיים ונקו את הבסיס ביסודיות, תוך הסרת כל עקבות המוצר, תמיסת החומץ או הסודה לשתייה.

 5. בדוק את הברזל שלך.

  לאחר שתסיים לנקות את המגהץ, בדוק את המכשיר על ידי הפעלתו וניגוב שלו במטלית ישנה.

אם בסיס המכשיר מצופה בטפלון, חלופה היא להשתמש בחומר ניקוי. במקרה זה, יש להרטיב מטלית במים חמים וכמה טיפות מהמוצר. זכרו לבצע תמיד משימות כמו ניקוי בסיס המגהץ כשהוא כבוי. אל תשכח לסיים עם מטלית נקייה ולחה כדי להסיר עודפי חומר ניקוי.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

מה קורה אם אני לא מנקה מגהץ ואשתמש בו מלוכלך?

אם בזמן שאתה מניח ערימה של בגדים נקיים ומגוהצים אתה מבחין שחלקם מוכתמים, ייתכן שהברזל שלך מלוכלך. כן, ייתכן שהוא אחראי לסימנים שנותרו על החלקים!

בפועל, שאריות שהצטברו בבסיס ובמאגר המים עלולות לרדת מהמכשיר כשהוא מחליק דרך הבד, להשאיר כתמים לא רצויים ולפגוע בבגדים עדינים יותר.

זה יכול לקרות עקב שימוש בטמפרטורה לא מספקת עבור הבד, שבסופו של דבר שורפת את הסיבים שלו וגורמת להצטברות שאריות על לוח הברזל. מה גם שהמים עצמם שנותרו במאגר של מכשיר הקיטור עלולים לצבור לכלוך וחלודה ולהכתים בגדים.

הצעד הראשון שיש לבצע בעת ניקוי מגהץ קיטור הוא ניקוי המאגר
הצעד הראשון שיש לבצע בעת ניקוי מגהץ קיטור הוא ניקוי המאגר.

לכן חיוני לכלול דברים כמו ניקוי המגהץ בשגרת משק הבית והניקיון שלך.

באילו מוצרים אסור להשתמש לניקוי מגהצים?

חשוב כמו ללמוד איך לנקות מגהץ הוא לדעת במה לא להשתמש איתו. לעולם אל תשתמש, למשל, בספוגים מתכתיים או בצמר פלדה כדי לנקות את בסיס המכשיר שלך, אם ברצונך להימנע משריטות. חשבו על משטח שרוט שאינו מחליק בצורה מושלמת על הבד.

מאותה סיבה, כימיקלים שוחקים אינם מתאימים גם לניקוי מגהצים. כדאי גם להימנע מהשארת שאריות של כל מוצר המשמש לניקוי, תמיד לסיים עם מטלית נקייה.

איך לנקות מגהץ ולשמור עליו נקי?

בנוסף לניקוי מגהץ באופן קבוע, טיפול מסוים בבגדים והציוד עצמו מבטיח לשמור אותו נקי לאורך זמן, ולשמור עליו טוב יותר. לשם כך עליך:

 • קרא את תווית הטיפול בכביסה כדי לכבד את הטמפרטורה המצוינת לגיהוץ כל פריט.

 • אל תשתמש במגהץ כל הזמן, השאר כמות מסוימת של בגדים מקומטים להצטבר לגיהוץ בבת אחת.

 • אל תשאיר מים מאוחסנים במאגר לאחר השימוש, שמור על המגהץ יבש תמיד.

 • רוקן את תא המים ומלא אותו שוב מספר פעמים עד שלא יישארו זיהומים נוספים.

על ידי ביצוע השלבים הבאים כיצד לנקות מגהץ יהיה לך מכשיר הרבה יותר יעיל, שיקל על חיי היומיום שלך ואפילו יקל על הכיס שלך!

לבסוף, אם מצאתם שהטיפים בפוסט זה כיצד לנקות מגהץ הם שימושיים, הקפידו להעביר את הידע הלאה. שתף את התוכן הזה עם החברים שלך!