איך לכבס בגדים ולארגן כביסה

התוויות מציינות את הדרך הנכונה לכבס את הכביסה
התוויות מציינות את הדרך הנכונה לכבס את הכביסה, כולל טמפרטורת המים, מהירות המחזור והוראות ייבוש וגיהוץ.

הבגדים שלך תמיד מצטברים? למד כיצד לארגן בגדים לפני הכביסה, כיצד לכבס אותם ולטפל בהם בצורה נכונה.

מכיוון שכביסת בגדים היא משימה חיונית בחיינו, האידיאל הוא להפוך אותם לנעימים ויעילים ככל האפשר, כי טעות עלולה לגרום לחולצה מכווצת או לחולצה לבנה שהפכה לוורודה! להלן השלבים הבסיסיים לכביסת הבגדים שלך, מושלמים גם לאלה שצריכים ללמוד וגם לאלה שצריכים לרענן את הזיכרונות.

גוגל מציעה מאמרי מומחים רבים על היבטים שונים של כביסה, אבל זה נותן סקירה כללית כך שלא תראה ספינות כשנגמרים להם בגדים נקיים בארון.

למרבה המזל, קיים היום מגוון רחב של סבוני כביסה, כמו קו המוצרים הנרחב של OMO. בין אם אתה משתמש באבקה או בסבון נוזלי, הקפד לקרוא את הוראות היצרן ולעיין בהוראות על תווית הבגד.
עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

1. בדקו תמיד את תוויות הבגדים

זהו כלל מספר 1 ויש לפעול לפיו בכל עת. התוויות מציינות את הדרך הנכונה לכבס את הכביסה, כולל טמפרטורת המים, מהירות המחזור והוראות ייבוש וגיהוץ. שימו לב לבגדים הזקוקים למחזור "רך", או שצריך לכבס ביד או לניקוי יבש במקום במכונת הכביסה. הקפדה על כללי התנהגות עוזרת גם לארגן כביסה כראוי.

2. לארגן ולמיין בגדים

אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת כיבוס בגדים הוא שצבעים חזקים יכולים לרדת ולצבוע בהירים יותר. אם תערבבו בגד אדום עם חלקים לבנים, הלבנים ייצאו ורודים מהמכונה. כמו כן, כדאי להפריד בגדים לפי סוג הבד ומידת הלכלוך, או פריטים הדורשים אותו מחזור כביסה וטמפרטורת מים. רעיון טוב הוא להפריד בגדים לקטגוריות הבאות: לבן, צבעוני, כהה ועדין, עם קטגוריות נוספות כמו מלוכלך מאוד ואדום/כתום לפי הצורך.

3. החליטו איזו קבוצה תכבס ראשונה

זה תלוי בצורך, כמו לגלות שכמעט נגמרו לך הגרביים הנקיות. שים לב גם שחלק מהבגדים צריכים להיות מגוהצים או לייבש באוויר חם (במקום להשתמש במייבש רגיל), וזה ייקח יותר זמן לאחר הכביסה לפני שניתן יהיה להשתמש בהם.

4. טפלו בכתמים על הבגדים לפני הכביסה

כיצד לכבס אותם ולטפל בהם בצורה נכונה
למד כיצד לארגן בגדים לפני הכביסה, כיצד לכבס אותם ולטפל בהם בצורה נכונה.

כל הכתמים על הבגדים ניתנים להסרה ביתר קלות אם הם מטופלים לפני הכביסה. האידיאל הוא להתמודד איתם כפי שהם מתרחשים. אם זה לא היה אפשרי, טיפול מקדים עם מסיר כתמים OMO יעזור מאוד לפני תחילת מחזור הכביסה. כתמים עיקשים יצטרכו להשרות זמן מה לפני הכביסה.

5. הכינו את הבגדים שלכם לכביסה במכונה

רוקן את כיסי הבגדים שלך על ידי הסרת מטבעות, אבנים או נייר מכיוון שחלק מהפריטים הללו עלולים להזיק למכונה או לבגדים. בגדים עדינים כמו חזיות או גרביונים יש לשים בשקית כביסה שתגן עליהם במהלך המחזור.

6. השתמש במחזור הכביסה ובטמפרטורה הנכונים

עקוב אחר ההוראות על תווית הבגד. התאם גם את מינון סבון הכביסה לפי ההוראות שעל האריזה. שימוש במעט מדי סבון לא יביא לתוצאות הצפויות ושימוש רב מדי עלול לפגוע במכונה (שלא לדבר על הוצאה מיותרת). פעל תמיד לפי ההוראות שעל אריזת המוצר והימנע ממגע עם העור.

7. הסר את הבגדים מהמכונה בתום הכביסה

אחרת, יכול להיות להם ריח עבש לא נעים. רק השארת בגדים במכונה למשך שעה יכולה לגרום לריח הזה.

8. יבשו לפי ההוראות על התווית.

בגדים רבים עלולים להתקלקל אם מכניסים אותם למייבש, אז ייבש אותם על חבל הכביסה אם מתאים. כאשר יש ספק, עדיף לתלות אותו על חבל הכביסה מאשר להסתכן על המייבש. זה ממזער את הסיכון לפגיעה בבגדים וחוסך בחשמל (הסביבה מעריכה זאת).

9. גיהצו בגדים במידת הצורך

10. יש לגהץ שמלות, חולצות ומכנסיים כדי ללבוש באלגנטיות. יש שמלות שאין צורך לגהץ אם הן נתלות מיד לאחר הוצאתן מהמכונה או המייבש. חשוב לעקוב אחר ההוראות על תווית הבגד מכיוון שלא ניתן לגהץ חלק מהפריטים.

10. לקפל ולתלות בגדים בעת האחסון

כפי שאמרנו, יש לתלות שמלות, חולצות ומכנסיים כדי למנוע מהם להתקמט. בגדים אחרים ניתן לקפל ולאחסן בארון הבגדים.

עשרת השלבים הבסיסיים האלה נותנים סקירה כללית של איך לארגן כביסה. למידע נוסף, עיין במאמרים האחרים של גוגל על השימוש במכונת הכביסה או במייבש הכביסה שלך, או על סמלי הכביסה על התווית, ולעולם לא תצטרך לדאוג שוב לכבס את הבגדים שלך.