איך לכבס בגדים: טיפים להפיכת כביסת בגדים למהירה ויעילה יותר

לכן ריכזנו עבורכם את הטכניקות והטיפים הטובים ביותר כיצד לכבס בגדים בצורה נכונה כדי להפוך את התהליך הזה למהיר
לכן ריכזנו עבורכם את הטכניקות והטיפים הטובים ביותר כיצד לכבס בגדים בצורה נכונה כדי להפוך את התהליך הזה למהיר ויעיל יותר.

האם אתה מכבס באמת ביעילות? גלה את הטיפים הטובים ביותר לכביסה מעשית ויעילה יותר של בגדים.

כביסה היא פעילות כל כך יומיומית שאנחנו לא מפסיקים לחשוב אם אנחנו פועלים לפי מערכת הכביסה הטובה ביותר. עם כל כך הרבה טכנולוגיה מעורבת - ממכונות עם כמות עצומה של תכונות ועד לסוגים יותר ויותר ספציפיים של סבון כביסה - אנו רואים בכביסה משהו טבעי ואינטואיטיבי.

אבל התוצאה היא לא תמיד חתיכות נקיות, ללא כתמים וריח. הסיכוי שתתרחש בעיה ויהרוס לנו את הבגדים גבוהים. לא רק דברים כמו שטיפת פשתן לבנים ופריטים עדינים דורשים גחמה וטיפול. לכן ריכזנו עבורכם את הטכניקות והטיפים הטובים ביותר כיצד לכבס בגדים בצורה נכונה כדי להפוך את התהליך הזה למהיר ויעיל יותר.

מה אנחנו לא יכולים לעשות כשכובסים בגדים

מהי הדרך הנכונה לכבס בגדים? יותר מלדעת מה לעשות, לרוב חשוב לברר מה לא לעשות. אלו הן הטעויות הנפוצות ביותר שאסור לחזור עליהן בעת כביסה:

1. התעלם מהוראות תווית החלק

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

זה תמיד מסוכן לא לקרוא תוויות בגדים ולא לעקוב אחר הוראות היצרן. חלק מהחלקים אינם ניתנים לכביסה במכונה, יש צורך לכבס אותם ביד. אחרים אסור לשטוף במים חמים. ישנם כאלה שאינם מגיבים היטב לאקונומיקה, בין היתר.

2. מערבבים לבן וצבע

איך לכבס בגדים לבנים? אי ערבוב של חלקים בהירים וצבעוניים הוא שלב בסיסי בעת כיבוס בגדים. אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת כיבוס בגדים הוא שצבעים חזקים יכולים לרדת ולצבוע בהירים יותר.

בעומס של חיי היומיום, אנשים רבים בסופו של דבר מחברים הכל יחד במכונת הכביסה. התוצאה צפויה: בגדים בהירים יותר עשויים לצאת מוכתמים עם העברת הצבע מהחתיכות הצבעוניות. במיוחד בגדים שחורים או צבועים. אם תערבבו בגד אדום עם חלקים לבנים, הלבנים ייצאו ורודים מהמכונה.

לכן, האידיאל במשימות כמו שטיפת בגדים עם צבע רופף הוא להפריד את החלקים לפי צבע וגם סוג הבד ומידת הלכלוך, או פריטים הדורשים אותו מחזור כביסה וטמפרטורת מים. כאשר מכבסים בגדים, הפרידו:

  • חתיכות לבנות

  • צבעוני

  • אפל

  • עדין

  • מלוכלך מאוד

  • אדום/כתום

3. השתמשי הרבה בסבון

מי שחושב ש"כמה שיותר סבון, יותר מנקה" טועה. כדי לחטא כראוי את החפצים שלך בעת כביסה, אין להגזים בכמות, אלא להשקיע במוצרים איכותיים, כגון OMO perfect wash, ולמלא בקפדנות את הכמות שצוינה על ידי היצרן. זה נכון גם לסבון נוזלי וגם לסבון אבקה.

איך לכבס בגדים לבנים
איך לכבס בגדים לבנים?

בשימוש לא נכון או מוגזם, הבגד הופך נוקשה כאשר מגוהצים וכתמים שחורים עשויים להופיע. במקרים אלו רק כביסה נכונה של בגדים תפתור את הבעיה.

4. טמפרטורת מים שגויה בעת כיבוס בגדים

המים החמים יכולים להיות בעלי ברית מצוינים בכל הנוגע לכביסה, מכיוון שהם עוזרים לשפר את הפעולה של מוצרים רבים, כגון OMO לוקח נקודות כוח נוספות.

עם זאת, למים חמים יש את הכוח לתקן כתמי שומן. לכן, יש צורך קודם כל לטפל בכתמים על בגדים. רק אז נוכל לכבס את הבגדים שהוכתמו בכל שאר הקטגוריה שלהם. זכרו שישנם בדים שאינם משתלבים בטמפרטורות גבוהות.

5. הגזימו בזמן ההשריה

אנשים רבים נוטים להשרות את בגדיהם במשך ימים. עם זאת, השארת בד להשרות לאורך זמן רק גורמת לריח רע. לכן, שימו חתיכת רוטב רק אם אתם מתכננים לשטוף אותה באותו היום. הזמן האפקטיבי של החומרים הפעילים בדטרגנט בדרך כלל אינו עולה על שעתיים.

לכן, השרייה למשך זמן ארוך מהנדרש אינה מגבירה את האפקטיביות של כל סבון או מוצר ניקוי, ורק תורמת לריקבון החלק. אם הבגדים מאוד מלוכלכים או מוכתמים, כדאי להציץ במאמר שהכנו על הסרת כתמים מבגדים.

6. תשכחו בגדים במכונה לאחר הכביסה

במיוחד אם זה בן לילה. כדאי להשתמש במכונת הכביסה רק כאשר יש לך זמן לשים את הבגדים לייבוש בסוף התהליך. האידיאל הוא לעקוב אחר התהליך עד הסוף ולהאריך את הבגדים ברגע שמחזור הכביסה מסתיים.

איך לכבס בגדים: מה עלינו לעשות

עכשיו, כשאתם יודעים מה לא לעשות כשכובסים בגדים כדי להימנע מפגיעה בפריטים, למדו את הדרך היעילה ביותר לכבס בגדים במהירות ובטוב. בדרך זו, אתם קובעים כמה זמן תבזבזו במשימה הזו ותתפנו לעצמכם לטפל בדברים חשובים אחרים בחייכם.

1. בדקו תמיד את תוויות הבגדים

זהו כלל מספר 1 ויש לפעול לפיו בכל פעם שכובס בגדים כדי למנוע נזק לבדים. כדי להאריך את אורך החיים השימושיים של הבגדים שלך, חיוני לדעת את המשמעות של סמלי הכביסה על תוויות הבגדים.

במאמר על איך לארגן את הכביסה של בגדים, אתה לומד שאחת הדרכים לארגן את הכביסה שלך היא בדיוק בגלל סוג הטיפול שאתה צריך לנקוט בהתבסס על מה שמכוון על התוויות. כדי לדעת את הדרך הנכונה לכבס בגדים, טמפרטורת המים, מהירות המחזור והוראות ייבוש וגיהוץ: פשוט למד להסתכל על התווית.

2. לארגן ולמיין בגדים

אולי תהיתם איך לכבס בגדים מהר. זה אולי נראה מייגע או לוקח יותר זמן, אבל חשוב מאוד להפריד את החלקים בין בגדים שחורים, לבנים וצבעוניים. יש להתחשב גם בסוגים שונים של בד וטמפרטורות כביסה שונות. האמן לי: הרגל זה יארגן את הכביסה שלך, ייעל את העבודה שלך וישמור את הפריטים שלך למשך זמן רב יותר!

מתן כביסה להצטבר אינו יעיל: זה מעמיס על מכונת הכביסה, לוקח יותר זמן, מקשה על הייבוש ועלול לגרום לאי נעימויות, כמו חסרה של חולצה מתלבושת בית הספר של הילדים או חולצה מיוחדת לפגישת עבודה. לכן, קחו בחשבון את צרכי המשפחה על ידי קביעת הימים הטובים ביותר בשבוע לביצוע מטלות כמו שטיפת בגדים.

3. החליטו איזו קבוצה תכבס ראשונה

ערבוב תחתונים, בדים עדינים, ג'ינסים ומגבות רחצה יכול, בנוסף לפגיעה בחלקים, לצרוך עוד יותר מזמנך לאחר סיום מחזור המכונה. הקפדה על הפרדתן לקבוצות תזרז את הכביסה של הבגדים, תשמר את החלקים ואף תקל על התארגנותם בעת הנחת הבגדים לייבוש.

לדעת איזו אצווה תכבס קודם תלוי בצורך (לדוגמה, לגלות שכמעט נגמרו לך הגרביים הנקיים). שימו לב גם לדרך הנכונה לייבוש כל חתיכה. מידע זה תמצא גם על התוויות.

4. טפלו בכתמים לפני כביסת בגדים

כל הכתמים על הבגדים ניתנים להסרה ביתר קלות אם הם מטופלים לפני הכביסה. האידיאל הוא להתמודד איתם כפי שהם מתרחשים. אם זה לא היה אפשרי, טיפול מקדים עם OMO Extra Power Spot Remover יעזור מאוד לפני תחילת הכביסה של הבגדים. מקומות קשים יותר יצטרכו להשרות לזמן מה, אז תכננו מראש.

בדוק את יציבות הצבע של הבגדים שלך. רק להרטיב פיסת בד קטנה ולגהץ את האזור הלח עם מטלית לבנה. בגדים שמאבדים דיו ודוהים יש לכבס בנפרד, לא להשאיר אותם להשרות ויש לייבש אותם בצל.

5. הכינו את הבגדים שלכם לכביסה במכונה

אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת כיבוס בגדים הוא שצבעים חזקים יכולים לרדת ולצבוע בהירים יותר
אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת כיבוס בגדים הוא שצבעים חזקים יכולים לרדת ולצבוע בהירים יותר.

אולי תהיתם איך לכבס בגדים במכונה. רוקן את כיסי החלקים, הסרת מטבעות, אבנים או ניירות, מכיוון שחלק מהפריטים הללו עלולים להזיק למכונה ולבגדים. טפלו תחילה בכתמים, כפי שלימדו. זכור את הפרדת הקטגוריות לפני העמסת חלקים למכונה. בגדים עדינים כמו חזיות או גרביונים יש להניח בשקית כביסה מיוחדת שתגן עליהם במהלך המחזור.

6. השתמש במחזור הכביסה ובטמפרטורה הנכונים

כדי לעשות זאת, עקוב אחר ההוראות על התווית בכל פעם שאתה מכבס בגדים. התאם גם את מינון הסבון לפי ההוראות שעל האריזה. שימוש במעט מדי סבון לא יביא לתוצאות הצפויות ושימוש רב מדי עלול לפגוע במכונה (שלא לדבר על הוצאה מיותרת).

פעל תמיד לפי ההוראות שעל אריזת המוצר והימנע ממגע עם העור. השתמש בסבון איכותי ואמין. אפשרות מצוינת היא OMO Lavagem Perfeita, הפועלת להסרת כתמים בכביסה אחת ודואגת לצבע החלקים, ועוזרת לכם לחסוך זמן.

השקיעו במרככי כביסה טובים, אחרי הכל, בנוסף להיותם נקי, אתם בהחלט רוצים למצוא את הבגדים שלכם רכים וריחניים לאחר הכביסה. וכדי להבטיח שהם יישארו ריחניים לאורך זמן, גם לאחר ייבוש, גיהוץ ואחסון, ותרו על מוצרים איכותיים.

7. הסר את הבגדים מהמכונה בתום הכביסה

אחרת, הם יכולים להריח לא נעים. רק השארת בגדים במכונה למשך שעה יכולה לגרום לריח הזה. אם אתם רוצים לדעת איך לכבס בגדים ביד, דעו שהטיפול זהה. לאחר הכביסה יש צורך לשים אותו לייבוש.

8. יבשו לפי ההוראות על התווית.

חלקים רבים עלולים להתקלקל אם מניחים אותם במייבש, אז לאחר כביסה, יש לייבש אותם על חבל הכביסה במידת הצורך. כאשר יש ספק, עדיף לתלות את החלקים על חבל הכביסה מאשר להסתכן בהכנסתם למייבש. זה ממזער את הסיכון לפגיעה בהם וחוסך בחשמל (הסביבה אסירת תודה).

9. גיהצו בגדים במידת הצורך

ניתן לגהץ שמלות, חולצות ומכנסיים אם רוצים גימור אלגנטי יותר. יש שמלות שאין צורך לגהץ אם הן נתלות מיד לאחר הסרתן מהמכונה או המייבש. שוב, חשוב לעקוב אחר ההוראות על תג הבגד שכן חלק מהבגדים לא ניתנים לגיהוץ.

10. לקפל ולתלות בגדים בעת האחסון

כפי שאמרנו, יש לתלות שמלות, חולצות ומכנסיים כדי למנוע מהם להתקמט. בגדים אחרים ניתן לקפל ולאחסן בארון הבגדים.

בעזרת עצות הכביסה האלה, תארגן את הכביסה שלך אחת ולתמיד. על ידי ביצוע עשרת השלבים הבסיסיים הללו תוכל להפוך את הכביסה שלך למהירה ויעילה יותר. התוצאה היא חתיכות נקיות, ללא כתמים וריחות, ויותר זמן להקדיש לדברים שאתה באמת נהנה לעשות.