כביסה היא אחת המשימות הבלתי נמנעות בחיים, אך ניתן לבצע אותה בקלות ללא כאבים וביעילות אם עושים אותה נכון. אם אתה לא יודע איך לעשות, אתה יכול לסיים עם סוודר מכווץ או להפוך את הבגדים הלבנים שלך לורודים. הנה כמה שלבים בסיסיים מאוד לכבס את הבגדים שלך - מושלם עבור אנשים שמעולם לא כיבסו בגדים לפני כן או סתם כדי לקבל מרענן.

כדאי גם לכבס את הבגדים יחד בהתאם להגדרות הכביסה וטמפרטורות המים המומלצות
כדאי גם לכבס את הבגדים יחד בהתאם להגדרות הכביסה וטמפרטורות המים המומלצות.

גוגל מציעה מאמרים רבים ומגוונים העוסקים בהיבטים שונים של כביסה, אך מאמר זה אמור לתת לכם בסיס טוב על מה לעשות כשנגמרים לכם בגדים נקיים.

  1. בדוק תחילה את תוויות הלבוש. זהו כלל הזהב בכל הנוגע לכביסה. תווית הלבוש מציינת כיצד כדאי לכבס את הבגדים ומכילה פרטים על טמפרטורת המים, באיזו הגדרת כביסה כדאי להשתמש וכן הוראות ייבוש וגיהוץ. אם לא תקפידו על ההוראות, תגרמו נזק לבגדים בקלות. שימו לב במיוחד לבגדים הזקוקים להגדרת כביסה עדינה או שיש לנקותם במקום להיכנס למכונת הכביסה. קרא את תוויות הבגדים כדי לוודא שאתה ממיין את הבגדים שלך כראוי.
  2. מיין את הכביסה שלך. אחת המלכודות הגדולות ביותר בכל הנוגע לכביסה היא שהצבעים יכולים לדמם יחד. אם תערבבו בגדים אדומים בצבע רופף עם בגדים לבנים למשל, הבגדים שלכם יהפכו לורודים לאחר הכביסה. כדי להימנע מכך, יש להקפיד תמיד למיין את הכביסה שלו לפי צבעים. כמו כן, יש למיין את הכביסה גם לפי חומר וגם לפי מידת מלוכלך. כדאי גם לכבס את הבגדים יחד בהתאם להגדרות הכביסה וטמפרטורות המים המומלצות. מומלץ למיין את הבגדים לקטגוריות הבאות: בגדים לבנים, צבעוניים, כהים, עדינים. ייתכן שתרצה גם להוסיף קטגוריות נוספות כגון בגדים מלוכלכים מאוד או אדום-כתום לפי הצורך.
  3. לאחר שסיימתם למיין את הכביסה, עליכם להחליט איזו ערימה לכבס קודם. זה עשוי להיות תלוי בצורך, למשל, ייתכן שנגמרו לך הגרביים הנקיים. עם זאת, יש לחשוב גם אילו כלונסאות דורשות גיהוץ או ייבוש באוויר ולא על המייבש, ולכן נדרשות יותר זמן לאחר מכן לפני שהוא מוכן לשימוש.
  4. טפלו מראש בכתמים לפני כביסה במכונה. כל הכתמים יהיה הרבה יותר קל להיפטר מהם אם תטפל בהם מראש לפני הכביסה במכונה. באופן אידיאלי, יש לטפל בכתמים ברגע שהנזק נוצר, אבל אם זה לא אפשרי, אפילו טיפול מקדים מהיר עם ביוטקס או במזלין אמור לעזור מאוד לפני הכביסה בפועל. יש להשרות כתמים קשים יותר. לגוגל יש רשימה מלאה של מאמרים שמסבירים כיצד יש לטפל בפגמים שונים - קראו אותם לטיפים נוספים. ניתן להיעזר גם ב"מדריך הכתמים" באתר של ביוטקס לשאלות ספציפיות בנושא כתמים.
  5. הכינו את הבגדים שלכם לכביסה במכונה. רוקן את כל הכיסים, הסר מטבעות, חלוקי נחל או מפיות וכו' מכיוון שהפריטים הללו עלולים להרוס את מכונת הכביסה שלך או את הבגדים עצמם. ייתכן שגם פריטי לבוש עדינים כמו חזיות וגרביונים יצטרכו להגיע בשקית כביסה להגנה נוספת במהלך הכביסה.
  6. הגדר את הכיור שלך לטמפרטורה ולהגדרות הכביסה הנכונות. זה צריך לעקוב אחר ההוראות על תוויות הבגד. פעל גם לפי המינונים המומלצים; מעט מדי חומר ניקוי והבגדים לא מתנקים מספיק, יותר מדי חומר ניקוי והמכונה ניזוקה והבגדים נעשים נוקשים. פעל תמיד לפי ההוראות והיזהר במגע ישיר עם העור.
  7. הסר בגדים מיד לאחר הכביסה. אחרת, הבגדים מפתחים במהירות ריח לא נעים ומעופש. אפילו שעה במכונה לאחר הכביסה יכולה לגרום לבגדים רטובים להריח.
  8. יבש את הבגדים לפי ההוראות. הרבה בגדים ניזוקים בקלות בעת השימוש במייבש אז הקפידו לייבש אותו באוויר כפי שהומלץ. אם יש ספק, תמיד עדיף לייבש אותו באוויר במקום להשתמש במייבש. זה מפחית את הסיכון לפגיעה בבגדים וצורך הרבה פחות אנרגיה מה שהופך אותו ליותר ידידותי לסביבה.
  9. גהצו את הבגדים במידת הצורך. יש לגהץ שמלות, חולצות ומכנסיים כדי להיראות כמו שצריך. יש שמלות שאינן דורשות גיהוץ אם הן נתלות מיד לאחר כביסה או ייבוש. חשוב לעקוב אחר ההוראות כדי לראות אם משהו יכול לעמוד בגיהוץ.
  10. קפלו או תלו את הבגדים לאחסון. יש לתלות שמלות, חולצות ומכנסיים כדי למנוע קמטים. את כל שאר הבגדים יש לקפל ולהניח בארון הבגדים.

נוצרים עשרה צעדים בסיסיים

הנה כמה שלבים בסיסיים מאוד לכבס את הבגדים שלך - מושלם עבור אנשים שמעולם לא כיבסו בגדים לפני כן או סתם כדי
הנה כמה שלבים בסיסיים מאוד לכבס את הבגדים שלך - מושלם עבור אנשים שמעולם לא כיבסו בגדים לפני כן או סתם כדי לקבל מרענן.

עשרת השלבים הבסיסיים הללו מהווים את הבסיס לאופן לכבס בגדים. לפרטים נוספים, קרא את המאמרים האחרים של גוגל כדי לוודא שלעולם לא תצטרך לדאוג יותר לגבי הכביסה שלך.

קבל טיפים שימושיים נוספים, גלה כיצד להשתמש במכונת כביסה בסרטון זה: