כיצד להסיר עט על בגדים - 5 שלבים פשוטים

כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס מים על בגדים - 5 שלבים פשוטים
כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס מים על בגדים - 5 שלבים פשוטים.

צריכים טיפים להסרת כתמים מעטים וטושים? מאמר זה מכיל טיפים מועילים להסרת כתמים מהעט ומעטים אחרים, החל מצבע על בסיס מים ועד צבע על בסיס אלכוהול.

כתמים על הבגדים בעט ודיו הם משהו שכולם מכירים, וזה יכול לקרות בדרכים רבות ושונות. אולי העט שלך דלף בכיס שלך, או שהילדים שיחקו קצת בפראות מדי עם צבעי הדיו. אבל אתה לא צריך להיכנס לפאניקה אם זה קורה. למעשה די קל להסיר כתמים: כל מה שצריך זה מסיר כתמים טוב המיועד למטרה, בשילוב עם הטיפים למטה. הנה כל מה שאתה צריך לדעת:

יש לטפל בכתם בהקדם האפשרי לאחר התרחשות הנזק. אם אתה לא בבית, אתה יכול לטפטף בעדינות את הכתם עם מטלית נקייה. עקוב אחר ההוראות שלהלן כדי להסיר את הכתם ברגע שאתה מגיע הביתה כדי למנוע מהצבע לשקוע. לאחר מכן יש לכבס את הבגדים עם חומר ניקוי איכותי כמו סופר - ביו-טקס מרוכז.

כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס מים על בגדים - 5 שלבים פשוטים

בכלי כתיבה מודרניים משתמשים ברוב הדיו על בסיס מים וקל להסיר את הכתמים. למעשה, במקרים רבים אינכם זקוקים כלל לסיוע של מסיר כתמים מחליט – חומר ניקוי רגיל ומים חמים אמורים להספיק כדי להסיר את סימני הכתמים. אם מדובר בכתם עיקש יותר, ניתן לשקול טיפול מקדים בכתם לפני הכנסת הבגדים למכונת הכביסה.

 1. בעת הסרת כתמי דיו על בגדים, השתמש במטלית מיקרופייבר כדי לטפוח את הכתם. אל תתפתו לשפשף או לקרצף: פשוט טפחו עד שהכתם יבש ואינו מדבק עוד.
 2. אם הכתם גדול מאוד, מסיר כתמים על בסיס מים יכול לעזור בפירוק כתם הדיו. תן לזה לעבוד במשך 10 דקות, או פעל לפי ההוראות על האריזה.
 3. השתמש שוב במטלית שלך כדי לטפוח את הכתם כך שהצבע ייספג. ללא ספק תגלו שניתן להסיר עוד יותר מהכתם לאחר הטיפול המקדים.
 4. שטפו את הבגדים במכונת הכביסה, רצוי ללא בגדים אחרים בתוף. בניגוד למה שחושבים רבים, אין צורך לבשל בגדים. פשוט תכבס בטמפרטורה שבה אתה נוהג לכבס את הבגדים שלך.
 5. עליך לוודא שהכתם נעלם לפני ייבוש הבגדים. אם נשארו שאריות, התחילו בטביעה, טיפול מקדים ושטיפה.
כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס אלכוהול על בגדים - 4 שלבים פשוטים
כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס אלכוהול על בגדים - 4 שלבים פשוטים.

זכרו: יש לטפל בכתמים על בסיס מים במים.

כיצד להסיר כתמים מצבעים על בסיס אלכוהול על בגדים - 4 שלבים פשוטים

רוצים לדעת כיצד להסיר כתמים בעט ודיו שאינם על בסיס מים? זה קצת יותר קשה, אבל בהחלט לא בלתי אפשרי. עטים עם צבע קבוע או עטים עם דיו על בסיס שמן פירושם שמים וחומרי ניקוי אינם יכולים לעשות הרבה במונחים של הסרת כתמים. במקום זאת, קחו מסיר כתמי דיו. הוא מפרק את השמנים בכתמי הדיו ומקל על הסרתם.

 1. כמו קודם, טפחו את הכתם עם מטלית נקייה כדי להסיר עודפי דיו. חשוב להשתמש במטלית מיקרופייבר במקום נייר, שכן חתיכות נייר קטנות עלולות להיתקע בסיבי הבגד.
 2. מרחו אלכוהול ביתי או ספריי שיער ישירות על הכתם. האלכוהול במוצרים הוא מסיר כתמים מצוין שכן הוא מפרק ביעילות את השמנים בצבעים הקבועים. לחלופין, אתה יכול גם להשתמש בחומר חיטוי ידיים אנטיבקטריאלי. הגן תמיד על הבגדים שלך כאשר אתה עובד עם סוג זה של מוצר, ודאג לאוורור בחדר.
 3. הכנס את הבגדים למכונת הכביסה כשהכתם עדיין רטוב באלכוהול, ספריי שיער או חומר חיטוי ידיים. שטפו בגדים באותה טמפרטורה כרגיל ועם חומר הניקוי הרגיל שלכם. כמו בעבר, מומלץ לכבס את הבגדים בנפרד כדי למנוע מהצבע להתפשט לבגדים אחרים.
 4. עליך לוודא שהכתם נעלם לפני ייבוש הבגדים. מומלץ לייבש את הבגדים באוויר כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

כיצד להסיר כתמים יבשים מהעט מהבגדים

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בעת הסרת כתמים בעט ודיו על בגדים הוא שחום עלול לגרום לכתם להידבק, מה שמקשה בהרבה על הסרתו. לכן, תמיד חשוב לבדוק שהכתם נעלם לחלוטין לפני שמאפשרים לבגדים להתייבש.

רוצים לדעת כיצד להסיר כתמים בעט ודיו שאינם על בסיס מים
רוצים לדעת כיצד להסיר כתמים בעט ודיו שאינם על בסיס מים?

אבל טעויות יכולות לקרות תוך כדי תנועה, ולפעמים מקבלים בגדים מוכתמים במייבש. אם זה קורה לכם, קחו מהסופר מסיר כתמים איכותי לטיפול בכתם. אפשר גם להשתמש במוצר לטיפול מקדים וגם להוסיף מעט בכיור. ייתכן שתצטרך לחזור על התהליך כמה פעמים כדי שהכתם ייעלם לחלוטין, אבל אם אתה מתמיד, זה כנראה אמור להצליח.

כיצד להסיר כתמים מהעט - שלושת העצות הטובות ביותר

יהיה קל יותר להסיר כתמים מהעט על בגדים על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 • יש לטפל בכתמים בעט ובדיו בהקדם האפשרי. כמו בכתמים עקשניים אחרים - למשל דם או שמן - הכלל הוא שככל שהכתם טרי יותר, כך קל יותר להסירו. ברגע שהדיו מתייבש וחודר לתוך הבד, זה הופך לאתגר גדול יותר להסיר את הכתמים על הבגדים.
 • לעולם אל תשפשף או תשפשף על כתם דיו. במקום זאת, פזרו את הבד סביב הכתם והכינו יותר מהבד לרטוב. אתה עושה הרבה לטפטף בעדינות שכן הוא מסיר את הכתם תוך הגנה על שאר הבגדים.
 • יש צורך בסבלנות. מלבד המוצרים המבוססים על אלכוהול שצריכים להיות רטובים כשהבגדים מעשנים במכונת הכביסה, לסוגים אחרים של מסירי כתמים צריך להיות מספיק זמן לעבוד. קרא תמיד את ההוראות על האריזה ושמור על זמן העבודה כאמור.
 • ברגע שהכתם נעלם, אתה יכול לשמוח על עוד אסון יומיומי שנמנע. אז פשוט קח את זה בקלות, בפעם הבאה שהעט שלך דולף, או שצבע הדיו יגמר במקום הלא נכון, כי עם העצות האלה אתה תמיד שולט במצב.

גלה עוד

5 סודות כביסה שהניקוי היבש שלך לא מספר לך

להיפרד מכתמי דם עם הטריק הגאוני הזה

למה כביסה ב-30 מעלות היא החבר הכי טוב החדש שלך

 • אתה צריך לפעול מהר. ככל שמטפלים בכתם טרי מהר יותר, כך קל יותר להסירו.
 • אתה צריך לטפטף, לעולם לא לשפשף כי זה יכול להגדיל את הכתם.
 • אתה צריך להימנע מחום. אל תכניס את הבגדים למייבש אם הכתם לא נעלם לחלוטין. החום עלול לגרום לכתם להידבק ולהקשות על הסרתו.