מים קרים מפחיתים את צריכת האנרגיה

אחד הדברים שהכי קל לשנות הוא לעשות את הכביסה במים קרים. כביסה במים קרים מפחיתה את צריכת האנרגיה ויכולה להוזיל את חשבון החשמל שלך. בנוסף, גם טביעת הרגל של ה-CO2 שלך מצטמצמת

קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

כאן יש לנו עצות שימושיות לכביסה עבורך, לשטיפת מעילי פוך, סוודרים משובחים, מגפי שלג וכל מה שיש למשפחה שלך בבגדי חורף.

 • טפל מיד בכתמי בוץ, בוץ ומלח. למרות שזה עשוי להיות מפתה לחכות עד סוף העונה, זה יכול להיות קשה יותר להסיר כתמים מחורצים. רססו את כתמי החורף המציקים האלה בתרסיס מבוסס אנזים ושטפו אותם בהקדם האפשרי.
 • איך מכבסים מעיל פוך? מומלץ לשטוף מעילים מספר פעמים במהלך העונה. התחל בהשריית המעיל שלך במים קרים עם מעט נוזל כביסה למשך חצי שעה. לאחר מכן שטפו קלות את מעיל הפומה וסחוט את עודפי המים לפני ייבושו בעוצמה נמוכה. הכניסו כמה כדורי טניס נקיים למייבש כדי לשחרר את התחתית.
 • ללבוש שכבת בסיס. שכבת בסיס חורפית (כמו חולצת טריקו או קמיצה) תעזור לך להישאר חם ולשמור על ניקיון הסוודרים. אז אתה לא צריך לשטוף אותם לעתים קרובות כל כך.
 • ללבוש סוודרים, ג'ינס ופיג'מה מספר פעמים. בחודשים הקרים יותר, אנו נוטים להזיע פחות. כך תוכלו ללבוש את השכבות החיצוניות שלכם מספר פעמים לפני כביסותן במצפון נקי – כל עוד הן נקיות מכתמים או ריחות. כדי להתרענן, הכניסו אותם למייבש לכמה דקות בעוצמה נמוכה עם מטלית יבשה או לחילופין השתמשו בתרסיסי כביסה יבשים.
 • עזרו לסוודרים להישאר יפים. צייר את צורת הסוודר שלך על פיסת נייר גדולה. לאחר הכביסה, מגלגלים אותו בעדינות כדי להסיר עודפי מים. לאחר מכן החזר את הסוודר שלך לצורת קו המתאר שציירת. תן לזה להתייבש שטוח.
 • אספו כובעים, צעיפים וכפפות בשקית כביסה. שטפו את החלקים האלה פעם בחודש כדי לשמור על טריותם. רשת כביסה עוזרת לשמור על זוגות כפפות יחד ומונעת מהצעיפים להסתבך עם כביסה אחרת.
 • שטפו "בגדים פונקציונליים" לאורך זמן כמו תחתונים ומעילי צמר. שטפו בדרך כלל עם חומר הניקוי המועדף עליכם, אך אל תשתמשו במרכך כביסה בעת הייבוש, מכיוון שהדבר עלול להזיק לארוג הבגדים.
 • הסר ריחות ממגפי שלג מסריחים. השרו את מדרסי המגפיים המסריחים בדלי מים קרים, 120 מ"ל חומץ לבן ומכסה של חומר הניקוי שלך. ואז לתלות אותם לייבוש. השתמשו במטלית סבון לחה כדי לנקות את החלק החיצוני של המגפיים, ואז פזרו עליהם מעט סודה לשתייה המנטרלת ריחות לפני החזרת התוספות.
 • שטפו בגדים על הקו לייבוש גם במהלך החורף. תהיו יצירתיים והשתמשו בבר של המקלחת או במתקן למגבות כדי לייבש את הבגדים שלכם - או השקיעו בסוס לבוש פרקטי שניתן לקפל כאשר אינו בשימוש. ביגוד מיובש באוויר גם מוסיף לחות טבעית לאוויר.
 • שמרו על הבגדים המיובשים באוויר שלא יהיו קשים. הוסף 4 אונקיות של חומץ לבן בזמן שטיפת הכביסה שלך כדי להסיר חומר ניקוי נוסף ולרכך בגדים. ואז, לפני שאתה תולה אותם לייבוש, תנער אותם במהירות. אם הקשיחות נמשכת, נסה להכניס את הבגדים למייבש עם מטלית לחה למשך חמש דקות.
 • בחרו בחומר ניקוי מרוכז: בנוסף לשינויים חסכוניים באנרגיה, כמו כביסה במים קרים, תוכלו לבחור גם בחומר ניקוי מרוכז.

אנו מקווים שהטיפים הללו יעזרו לך להתמקם בשגרת כביסה חורפית נטולת מתח. אז יש לך זמן ליהנות מהצד היפה של החורף.

לטיפים נוספים על ייבוש הכביסה בדירה ראו כאן