פליס כביסה: כך הוא נשאר חם ואוורירי

מעילי פליסה ופריטי לבוש אחרים העשויים מהבד כל כך פופולריים
לא פלא ששמיכות פליסה, מעילי פליסה ופריטי לבוש אחרים העשויים מהבד כל כך פופולריים.

פליס הוא חומר היי-טק מודרני. האם גם בכביסה צריך טיפול מיוחד? יש לנו את התשובה!

אלו הטיפים שלנו:

  1. ראשית הסר כל מוך מהגיזה

  2. בדיקת צבע: לכבס לבד או עם טקסטיל אחר?

  3. באיזה חומר ניקוי להשתמש עבור פליס?

  4. מחזור הכביסה הנכון עבור פליס

  5. איך לייבש פליס כמו שצריך

פליס הוא מכשיר הכל-עגול אמיתי: הוא קל וחם בו זמנית, הוא רך חביב ועם זאת חזק יחסית. והוא גם מתייבש במהירות פנומנלית. לא פלא ששמיכות פליסה, מעילי פליסה ופריטי לבוש אחרים העשויים מהבד כל כך פופולריים. משתמשים בהם הרבה וכמובן קצת מתלכלכים עם הזמן. שמיכות צמר בפרט, המשמשות לפיקניקים או בחוץ בכלל, אוספות כתמים כמו כתמי יין אדום, כתמי אדמה או כתמי דשא. ואז מה? איך מכבסים פליס כדי שישמור על תכונותיו ויישאר יפה לאורך זמן? אספנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר.

1. ראשית הסר את המוך מהגיזה

אם מסתכלים מקרוב על הגיזה, אפשר לראות שיש לו הרבה סיבים קטנים בולטים על פני השטח. דווקא הסיבים האלה הופכים את הבד לרך כל כך. פליס מחמם אותך מסיבה זו, מכיוון שאוויר נאסף בין הסיבים ומתחמם. לרוע המזל, סיבים קטנים אלו פועלים גם כמו ווים שעליהם יכולים להידבק מוך, עלים, דשא ולכלוך אחר. לכן תמיד כדאי לנער היטב את שמיכות הפליסה לאחר השימוש.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

לפני שטיפת חלקי הצמר שלך במכונת הכביסה, עליך להסיר כל מוך ולכלוך רופף אחר. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מברשת מוך: גלגלו אותה על הבד מספר פעמים. אפשר כמובן לעשות זאת שוב ושוב ללא כביסה.

2. בדיקת צבע: לכבס לבד או עם טקסטיל אחר?

כדי שהפליסה לא תתהפך במהלך הכביסה, כדאי לשטוף אותה בנפרד במידת האפשר. זה נכון במיוחד עבור חלקים לבנים או אחרים בצבע בהיר. כדאי לכבס רק פריטים צבעוניים וכהים עם צבעים דומים.

3. באיזה חומר ניקוי להשתמש עבור פליס?

איך מכבסים פליס כדי שישמור על תכונותיו ויישאר יפה לאורך זמן
איך מכבסים פליס כדי שישמור על תכונותיו ויישאר יפה לאורך זמן?

פליס הוא חומר פשוט יחסית: אתה יכול לשטוף אותו כמעט עם כל חומר ניקוי. עבור טקסטיל לבן, בחר בחומר ניקוי יעיל כבד כמו קורל לבן +. חלקים צבעוניים נשארים מבריקים אם אתה משתמש בחומר ניקוי מיוחד כמו צבע שבעה דורות ריח פריחת תפוז טרי. חומר ניקוי זה על בסיס צמחי מסייע גם בשמירה על הסביבה.

האם אתה משתמש בחלק הפליסה שלך במהלך או אחרי ספורט (ז. ב. המעיל החם שלך עבור Shavasana יוגה או הדרך הביתה לאחר ספורט בחוץ), ולאחר מכן בחר את מחזור הכביסה, חומר ניקוי מיוחד כמו קורל ספורט באופן פעיל. זה עדין על הבד, אבל מסיר באופן אמין כתמים וריחות.

4. מחזור הכביסה הנכון עבור פליס

שימו לב למידע של היצרן על הטמפרטורה ותוכנית הכביסה. אם אינך מוצא יותר תווית, בחר תוכנית עדינה עם 600 עד 800 סיבובים ולא יותר מ-40 מעלות. חומרי ניקוי מודרניים פועלים ביעילות גם בטמפרטורות נמוכות אלו. אתה רק צריך לבחור טמפרטורה גבוהה יותר אם חלקי הפליסה משמשים תינוקות או אנשים חולים. למרבה הצער, בטווח הארוך זה יכול להוביל לכך שהצמר יהפוך מעט מסוקס ומכוער.

הטיפ שלנו: מרכך כביסה (כגון Comfort intense) הופך את הפליסה שלך לרך יותר. אז הוסף כמות קטנה לכביסה ותצפה לתוצאות נעימות ורכות. היזהר, עם זאת, מכיוון שכמות גדולה מדי עלולה להגביל את חדירות האוויר של ביגוד פונקציונלי.

5. איך לייבש פליס כמו שצריך

בדים רבים נעשים אפילו רכים ונימוחים יותר במייבש הכביסה החשמלי. אזהרה: זה לא חל על צמר! שם הסיבים רק אוספים שוב מוך חדש. בנוסף, זה לא הכרחי בכלל: הפליסה מתייבשת מהר מאוד בכל מקרה. פשוט תלו אותו בצורה רופפת, רצוי על סוס לבוש באוויר הצח.