הסרת כתמי פירות יער: המדריך שלנו לטיפול מקדים ולכביסה

אנו ממליצים לטפל מראש בכתם פירות היער
לפני שטיפת הבגד שלך במכונת הכביסה, אנו ממליצים לטפל מראש בכתם פירות היער.

פטל, אוכמניות או דומדמניות משאירים כתמים עיקשים. אלא אם תתחיל את הטיפול הנכון מיד.

אלו הטיפים שלנו:

  • הסבר קצר: זה מה שהופך כתמי פירות יער כל כך מתמשכים

  • הסר כתמי פירות יער תוך כדי תנועה עם מי ברז או סודה

  • טפלו מראש בכתמי פירות יער

  • כביסה במכונה בהקדם האפשרי

פירות יער הם תענוג כל השנה: טרי מהשיח בקיץ וקפוא בחורף. פטל, אוכמניות או אוכמניות הם מגוונים ובריאים. למעשה יש להם רק חיסרון אחד: הם משאירים כתמים עקשניים שלעיתים לא יוצאים כמו שצריך גם בכביסה במכונת הכביסה. לכן ריכזנו עבורכם את הטיפים האולטימטיביים להסרת כתמי פירות יער במדריך זה.

בקיצור: זה מה שהופך כתמי פירות יער כל כך מתמשכים

גרגרי יער אדומים ואחרים כהים הם כל כך עקשניים בצבע כי הם מכילים פיגמנטים צבעוניים עזים וגם חומצה טאנית. חומצת טאניק במיוחד היא בעייתית מכיוון שהיא נקשרת בחוזקה לסיבי הבד כשהיא מתייבשת וקשה להסירה ממנה. לכן: על מנת להסיר היטב כתמי פירות יער, כדאי להגיב במהירות!

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסר כתמי פירות יער כשאתה בדרכים עם מי ברז או יין נתזים

אם אין לכם הזדמנות לטפל בכתם פירות היער מראש עם תרופות ביתיות, לפחות שטפו אותו היטב. מי ברז קרים או אפילו יותר טוב: מים מינרליים מתאימים לכך. החומצה הפחמנית בסודה משחררת את החומצה הטאנית מהסיבים. אז אתה מונע מהכתם להידבק באופן בלתי הפיך לאחר שהתייבש.

הסר כתמי פירות יער תוך כדי תנועה עם מי ברז או סודה
הסר כתמי פירות יער תוך כדי תנועה עם מי ברז או סודה.

נא לא לשפשף את הכתם, רק לטפטף בזהירות מבחוץ פנימה. אחרת, אתה עלול להגדיל בטעות את הכתם.

שמור על הכתם לח ככל האפשר עד לטיפול המקדים. החומצה הטאנית והסיבים יוצרים קשר מוצק רק כשהם מתייבשים.

טפלו מראש בכתמי פירות יער

לפני שטיפת הבגד שלך במכונת הכביסה, אנו ממליצים לטפל מראש בכתם פירות היער. ישנן תרופות ביתיות שונות לכך, שכעת נציג בקצרה בנפרד:

  1. מי סבון: בדטרגנטים מודרניים נמצאים בדיוק האנזימים שאתם צריכים כדי להמיס את החומצה הטאנית והם עדינים לצבעים ולחומרים. הכינו לעצמכם את חומר הניקוי הכבד האהוב עליכם, למשל B. לבן קורל + או שבעה דורות של חומרי ניקוי כבדים השתמשו במי סבון. כל שעליכם לעשות הוא להמיס מעט מחומר הניקוי במים חמימים. משרים את הבגד עם כתם פירות היער ל-1-2 שעות.

  2. חלב או חלב: האנזימים הפועלים נגד חומצת טאנית נמצאים באופן טבעי במוצרי חלב. אז אתה יכול גם להשתמש בתרופות ביתיות אלה כדי להסיר כתמי פירות יער. לשם כך יש להשרות את הבגד למשך הלילה. אבל היזהר: חלק מהצבעים מולבנים על ידי מוצרי חלב - אז נסה תחילה אזור לא בולט כדי לראות אם הבד עמיד לצבע.

  3. חומץ וסודה לשתייה: ראשית מערבבים חומץ ומים בדלי ומניחים בו את הבגד. לאחר כשעה, מפזרים סודה לשתייה על הכתם. אבקת האפייה מתחילה לבעבע ו(בדומה לפחמן דו חמצני) זה עוזר לשחרר את החומצה הטאנית מסיבי הטקסטיל.

כביסה במכונה בהקדם האפשרי

לאחר הטיפול המקדים יש להתחיל מיד בכביסה במכונה. לשם כך, בחר את הטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית לפי סמל הכביסה ועדיף להשתמש פעם אחת בחומר ניקוי כבד, אפילו לבגדים צבעוניים.