מה עוזר נגד מטען סטטי על בגדים?

לכן אספנו כמה טריקים כיצד תוכל לנקוט בפעולה נגד הצטברות סטטית בבגדים שלך
לכן אספנו כמה טריקים כיצד תוכל לנקוט בפעולה נגד הצטברות סטטית בבגדים שלך.

כאשר בגדים נעשים טעונים סטטית, הם נדבקים לגוף והשיער עף. מעצבן! אנחנו מושכים את התקע לחשמל סטטי עם העצות האלה.

אלו הטיפים שלנו:

  • טריק 17 נגד חשמל סטטי: מרכך כביסה

  • ספריי לשיער כספריי אנטי סטטי

  • משוך מתלה מתכת דרך הבגדים

  • טיפ מומחה: חבר סיכת ביטחון לבגדים

  • תראה לי את הנעליים שלך...

  • שערות עפות? קרם גוף יכול לעזור

בגדים טעונים חשמלית או סטטית - איך זה?

כאשר הסיבים בטקסטיל מתחככים זה בזה, נוצר מתח חשמלי - וזה גורם למטען הסטטי. המתח הוא כל כך קטן שהוא לא מזיק לבני אדם, אבל זה מעצבן. לכן אספנו כמה טריקים כיצד תוכל לנקוט בפעולה נגד הצטברות סטטית בבגדים שלך.

אגב: חומרים סינתטיים טעונים סטטית בקלות רבה יותר מחומרים טבעיים. אז שימו לב להרכב הבגדים שלכם והעדיפו לקנות כותנה, פשתן או משי. יוצא מן הכלל: צמר גם נטען סטטית בקלות מכיוון שהסיבים בולטים באופן טבעי ומשפשפים זה בזה.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

טריק 17 נגד מטען סטטי: מרכך כביסה

מרכך כביסה לא רק הופך את הכביסה שלך לרכה וריחנית-טרייה - הוא גם פועל נגד חשמל סטטי! פשוט הוסף מעט מרכך כביסה לפי בחירתך לכביסה שלך. אתה יכול גם להשתמש במרכך כביסה להכנת ספריי אנטי סטטי בעצמך: מערבבים 1 חלק מרכך כביסה עם 3 חלקים מים בבקבוק ספריי - וואלה, סיימת!

ספריי לשיער כתרסיס אנטי סטטי

טריק 17 נגד מטען סטטי: מרכך כביסה
טריק 17 נגד מטען סטטי: מרכך כביסה.

ניתן גם להשתמש בספריי שיער כפתרון חירום נגד חשמל סטטי. אבל בבקשה תמיד לשמור על מרחק מינימלי של 25 ס"מ ולרסס רק את החלק הפנימי. כך נמנעים מכתמים. אגב, זה תקף גם לגבי התרסיסים האנטי- סטטיים המיוחדים שאפשר לקנות מוכנים. האפקט הולך לאיבוד בעת הכביסה, אז אתה צריך לרסס אחרי כל כביסה.

משוך מתלה בגדים ממתכת דרך הבגדים שלך

אתה יכול לפרוק את המטען הסטטי דרך מתכת. כדי לעשות זאת, משוך מתלה חוט דק דרך הבגדים שלך לפני שתלבש אותם. אתה יכול כמובן להשתמש גם במתלי המתכת לתליית הבגדים שלך. יש לזכור, עם זאת, שמתלי המתכת עלולים להשאיר סימנים על בדים דקים.

טיפ מומחה: חבר סיכת ביטחון לבגדים

על מנת למנוע לצמיתות טעינה סטטית בזמן הלבישה - מכיוון שהבגדים נטענים בהדרגה על ידי שפשוף אחד בשני - ניתן לחבר סיכת ביטחון סמויה. זה משחרר את המתח לפני שהוא נעשה כל כך גדול שאתה יכול להרגיש אותו על הבגדים או השיער שלך. כמובן, אנא היזהר ובחר מקום שבו סיכת הביטחון לא יכולה לדקור אותך אם היא נפתחת.

תראה לי את הנעליים שלך...

מי שסובל שוב ושוב מבגדים טעונים סטטית, צריך להסתכל על הנעליים שלו: סוליות גומי מבטיחות שהסיבים יקומו ובכך יצברו מטען במהירות. שימו לב לאילו נעליים הבגדים שלכם טעונים סטטית ואז עברו לדגמים עם סוליות שונות, למשל ב' עשויות עור.

שערות עפות? מרכך יכול לעזור

כאשר הוא בא במגע עם כובע, צעיף או סוודר, השיער הופך גם לטעון חשמלי – ה"שיער המעופף" המפורסם. כדי להתמודד עם זה, מרחו בידכם גוש קטן של מרכך יונה, שפשפו אותו בין כפות הידיים ועבדו אותו בזהירות. הלחות מפחיתה את פוטנציאל החיכוך. זה עובד גם על הגוף, למשל עם חצאיות דביקות. לאחר מכן מורחים מעט קרם גוף על הרגליים והבעיה תפחת.