נעלי ספורט נקיות, מגפי עור ושות':

איך משיגים שוב נעלי ספורט לבנות ואיך תוכלו לנקות את הסניקרס שלכם במהירות וללא מאמץ רב
איך משיגים שוב נעלי ספורט לבנות ואיך תוכלו לנקות את הסניקרס שלכם במהירות וללא מאמץ רב, אספר לכם כאן במדריך האולטימטיבי שלי לנעלי צחצוח.

כל מה שצריך כדי לנקות את הנעליים בבית עם אנה-לואיזה פרג

נעלי ספורט מלאות בבוץ, מגפי עור אפורים מאבק הרחוב - אם יש לך ילדים, אתה יכול לשיר שיר על צחצוח נעליים. בשנים האחרונות ליטשתי כל כך הרבה נעליים שעכשיו אני יכול לקרוא לעצמי צחצוח נעליים מקצועי לכל סוגי הנעליים! איך משיגים שוב נעלי ספורט לבנות ואיך תוכלו לנקות את נעלי הספורט שלכם במהירות וללא מאמץ רב, אני אספר לכם כאן במדריך האולטימטיבי שלי לנעלי ברק:

חומר ניקוי צבעוני כמו Coral צבע אופטימלי מבטיח שנעלי הבד או הסניקרס הסינטטיות שלך ישמרו על צבען המבריק גם לאחר כביסה במכונת הכביסה. כתמי לכלוך מוסרים גם בטמפרטורות נמוכות (שטפו נעליים ב-30 מעלות מקסימום, אחרת הדבק יימס).
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. הכלים לניקוי נעליים

עבורי, ניקוי הנעליים שלי כמעט הפך לטקס כל שבועיים: אני שם את כל הנעליים המלוכלכות שלי בחדר הכניסה (כשמזג האוויר נעים, אני יוצא למרפסת). לאחר מכן אני מכין את הכלים הבאים לניקוי:

 1. מברשת לכלוך גס
 2. מברשת זמש מיוחדת לנעלי זמש
 3. דלי מים חמימים
 4. סמרטוט לח
 5. מטליות לניקוי נעליים או מברשות עדינות יותר למריחת משחת הנעליים
 6. מטלית ליטוש (גרביונים ישנים מניילון יעשו את אותו הדבר)
 7. למקרים מיוחדים: חומר ניקוי ואבקת אפייה עם מברשת שיניים (נגלה בהמשך)

2. זה יגרום לנעלי העור שלך לנקות שוב

לאחר מכן אני מצחצח נעל אחת בכל פעם צעד אחר צעד. ראשונים הם נעלי העור:

 1. הסר לכלוך גס מהנעליים בעזרת מברשת
 2. נגב עם מטלית לחה
 3. יש למרוח טיפול בעור (למשל משחת נעליים או משחת שעווה קשה) עם מטלית לניקוי נעליים או מברשת עדינה יותר
 4. פוליש עם מטלית הברקה
זה יגרום לנעלי העור שלך לנקות שוב
זה יגרום לנעלי העור שלך לנקות שוב.

טיפול בעור שומר על העור אלסטי והופך אותו לרך יותר - נעלי העור שלך נשארות יפות יותר זמן. כדי שהסוליה והעקב לא יתייבשו, כדאי ליישם שם מדי פעם גם טיפול בעור.

3. איך מנקים נעלי ספורט מלוכלכות

הבאות הן נעלי הספורט של הילדים שלי: הם הולכים לבית הספר כל יום על שביל יער ואחו והן מלוכלכות בהתאם. לשם כך, אני מברשת אותו עם חומר ניקוי (למשל עם צבע אופטימלי של אלמוגים) ומים חמימים מעל הדלי. אם הם עשויים מבד (או סינטטי) ומלוכלכים במיוחד, אפשר להכניס אותם למכונת הכביסה בשקית נעליים ב-30 מעלות בלי להסתובב. עדיף להסיר את הסוליה לפני כן כדי שלא תתעוות. הסר גם את השרוכים, הם עלולים להיתפס במכונה. לאחר שטיפת הנעליים, מלאו אותן בנייר עיתון לייבוש. כך הם שומרים על הצורה שלהם.

4. זה יהפוך את נעלי הספורט הלבנות שלך לבנות שוב

אני בעצמי אוהבת ללבוש נעלי ספורט לבנות: הן פשוט מתאימות לכל דבר והן סופר פרקטיות בחיי היומיום שלי כאמא. למרבה הצער, הם מאבדים את צבעם במהירות ולכן יש לנקות אותם במרווחי זמן קבועים. זה עובד הכי טוב עם אבקת אפייה:

 1. הסר לכלוך גס מנעלי ספורט עם מברשת, אפשר לנגב בתערובת חומרי ניקוי במים
 2. מערבבים משחה של 2 חלקים אבקת אפייה וחלק מים
 3. השתמש במברשת שיניים כדי לצחצח את הנעליים שלך עם המשחה
 4. נגבו את הסודה לשתייה עם מטלית לחה והניחו לנעליים להתייבש

לחילופין, ניתן להשתמש גם במשחת שיניים או באקונומיקה מיוחדת לנעלי ספורט לבנות מבית המרקחת. הנעליים נראות מעט אפורות בהתחלה, אך הן הופכות שוב ללבנות בוהקות לאחר הייבוש.

5. איך מנקים נעלי לכה

לא ניתן להבריש נעלי עקב ונעלי בנות מלכה. היית שורט אותם עם זה. גם למשחת נעליים אין מקום בנעלי פטנט. עדיף לנגב אותו עם מטלית לחה לאחר כל שימוש. עבור דגמים יקרים, משתלם להשקיע במוצר טיפוח מיוחד לעור פטנט. זה נמרח כמו משחת נעליים עם מטלית.