מזוודות נקיות: כך מסירים כתמים מהתרמיל, המזוודה או הילקוט

המטען שלכם לא יהיה שמיש במשך יום עד יומיים לאחר הניקוי
לא משנה אם זה תיק גב, ילקוט או מזוודה - בגלל זמן הייבוש הארוך, המטען שלכם לא יהיה שמיש במשך יום עד יומיים לאחר הניקוי.

ארון החג שלך שייך לתיק גב נקי או מזוודה. ובתחילת שנת הלימודים, הילקוט של ילדכם ראוי לניקוי יסודי. מתחילים!

במבט ראשון:

 • האם אני יכול לכבס תרמילים או ילקוטים במכונה?
 • הוראות לניקוי מארזים קשים ורכים
 • טיפים לייבוש מהיר יותר
 • נקה בקפידה וטפל בפריטי עור
המטען שלך בטוח יהיה בצבע יפה. אתה יכול להשיג זאת על ידי הימנעות מחומרי ניקוי על בסיס כלור בכל פעם שאתה מנקה. גם חומרים המכילים אלכוהול יכולים לתקוף את החומר ולהפוך אותו לשביר. ספוג עם מעט נוזל כביסה אידיאלי להסרת כתמים במהירות.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שטפו את התרמיל במכונה

ראשית, בדוק את התווית כדי לראות אם וכיצד ניתן לכבס את התרמיל שלך במכונת הכביסה. בדרך כלל אתה יכול למצוא מידע זה בתפר צד בפנים. לאחר מכן תמשיך באופן הבא:

 1. רוקן את התרמיל לגמרי. שימו לב גם לכיסים הקטנים. עדיף להפוך אותו החוצה ולנער אותו החוצה או מעל האמבטיה. לאחר כמה נקישות תקיפות, מוסרים את התכולה האחרונה שנותרה כמו גם אבק ולכלוך גס.
 2. השאר את כל הכיסים והתאים פתוחים. עכשיו שים אותו בציפית ישנה. סגור אותו עם כפתורים או קשרים.
 3. שטפו את התרמיל לפי הוראות הכביסה - אם יש ספק, בחרו בטמפרטורה נמוכה. עדיף להשתמש בחומר ניקוי עדין.
 4. יבש את התרמיל באוויר. אתה באמת לא צריך לשים אותו במייבש. זה יכול לשחרר תפרים ולהפוך אותו לבלתי שמיש.
 5. נצלו את ההזדמנות ורססו את התרמיל היבש לחלוטין בספריי אימפרגנציה (זהירות: נא לא להשתמש בחדר סגור!). התרסיס מגן עליו מפני גשם ולכלוך.

שטפו תרמילים ביד

תיקי גב רבים אינם מתאימים לכביסה במכונת הכביסה. אם אינך בטוח כי אינך יכול למצוא תווית או שהיא הפכה לבלתי קריא, תמיד בחר בניקוי ידני! זה מגן על הבד והתפרים. כך שתוכלו ליהנות מהמטען שלכם לאורך זמן. פעל לפי הכללים הבאים לשטיפת ידיים:

 1. מלאו אמבטיה או קערת רחצה גדולה במים פושרים. הוסף מעט חומר ניקוי עדין.
 2. הניחו את התרמיל הפתוח והמרוקן במי הסבון. תן לזה לשבת כשעתיים.
 3. לכתמים עיקשים, ניתן לעסות בעדינות את חומר הניקוי לתוך הבד.
 4. שטפו את התרמיל במים קרים ונקיים עד שיוסרו כל פסולת הסבון.
 5. יבש ועמיד למים כפי שהומלץ בהוראות מכונת הכביסה.
לא משנה אם זה תיק גב, ילקוט או מזוודה - בגלל זמן הייבוש הארוך, המטען שלכם לא יהיה שמיש במשך יום עד יומיים לאחר הניקוי. אז תזמן ניקיון בזמן טוב. חגים או סוף שבוע ארוך הם כמובן אידיאליים עבור הילקוט.

ילקוט נקי

בדוק את התווית כדי לראות אם וכיצד ניתן לכבס את התרמיל שלך במכונת הכביסה
ראשית, בדוק את התווית כדי לראות אם וכיצד ניתן לכבס את התרמיל שלך במכונת הכביסה.

תיקי בית ספר הם "מזוודות" מיוחדות מאוד. ילדכם יוצא איתו כל יום והניסיון הוכיח שהיצירה לא סובלת רק חיצונית. יש גם כתמים מבפנים, למשל ב' על ידי דליפת בקבוקים או עטים וכן על ידי שכחת חטיפים. להתחלה חדשה עם ילקוט נקי, יש לנו את הטיפים הבאים:

 • לשטוף ביד: למרות שטיפים על שטיפת תיקי בית ספר במכונה מסתובבים כל הזמן באינטרנט, אנחנו יכולים רק להמליץ עליהם. ילקוטים רבים נתמכים על ידי מסגרת תפורה. זה יכול להתפרק. בכל מקרה, הוא סובל כשאתה שוטף אותו במכונה. עדיף להקפיד על ההוראות לתרמילים: להכין מי סבון עם חומר ניקוי עדין, להשרות ילקוט ובמידת הצורך לטפל בכתמים בצורה אינטנסיבית יותר, לשטוף היטב, לייבש - נעשה!
 • זמן ייבוש קצר יותר: טריק ישן מימי סבתא עוזר לקצר את תהליך הייבוש. כדי לעשות זאת, מלא את הילקוט בנייר עיתון. זה סופג לחות מתאדה ובכך תומך בייבוש.
 • לשטוף קלמרים: תחילה דפוק בזהירות עטים, מחקים ואת הפירורים הבלתי נמנעים. מכיוון שקלמרים רבים מוחזקים בצורת קרטון, כדאי לנגב אותם רק במטלית לחה. תוכל לגלות כיצד להסיר כתמי עטים כדוריים במדריך זה.

ניקוי נרתיקים ותיקים מעור

ייעוץ מפורט בנושא ניקוי וטיפול בעור תוכלו למצוא כאן. בקיצור, היזהר במיוחד עם מזוודות עור. לעולם אין להשרות אותו לחלוטין. במקום זאת, מלאו בקבוק ספריי בחלק אחד של חומר ניקוי עדין מאוד ושמונה חלקים של מים. אתה יכול לרסס את התערובת הזו על מטלית רכה ולהשתמש בה כדי לנקות בעדינות את העור.

נקה מקרים קשים ורכים

מארזי פלסטיק די קל לניקוי. ראשית, אתה שואב את הפנים החוצה כמו שצריך. רוב הספינות ניתנות לניתוק. שטפו אותו בעדינות - רצוי ביד. הניקיון הפנימי כבר נעשה.

שטפו את התרמיל לפי הוראות הכביסה - אם יש ספק
שטפו את התרמיל לפי הוראות הכביסה - אם יש ספק, בחרו בטמפרטורה נמוכה.

התחל לנקות את החוץ עם הגלילים. אלה לרוב מלוכלכים מאוד. לכלוך עיקש ניתן להסיר על ידי הזרמת מעט מים באמבטיה או בקערת הכביסה. ממלאים אותו רק מספיק גבוה כדי לכסות את הלחמניות. לאחר מספר דקות, יש לשפשף את הלכלוך עם מברשת.

ניתן להסיר אבק ולכלוך רופף על המעטפת החיצונית בקלות רבה בעזרת מברשת רכה. לאחר מכן נגב את המארז עם מטלית לחה. מי סבון קל אינו פוגע בחומר.

מארזים רכים מוגנים טוב יותר מפני גשם ולכלוך אם אוטמים אותם בתרסיס איטום לאחר ניקוי וייבוש.