טיפים לסדר בחדר הילדים

מאמר זה מסביר כיצד תוכלו להניע את ילדיכם לסדר וכיצד תוכלו לשמור על חדר הילדים מסודר לטווח ארוך
מאמר זה מסביר כיצד תוכלו להניע את ילדיכם לסדר וכיצד תוכלו לשמור על חדר הילדים מסודר לטווח ארוך.

איך יוצרים סדר קבוע בחדר הילדים ואיך מניעים את הילדים לסדר? אנו חושפים אילו טריקים באמת עובדים.

הדעות חלוקות לגבי הסדר בחדר הילדים. יש הורים המאמינים שהפרעה היא ביטוי לאינדיבידואליות של הילד, אחרים מאמינים שסדר עוזר לילדים לנקות את הראש ולהתרכז בדברים אחרים.

אך מכיוון שגם חדרי ילדים יש לנקות באופן קבוע, אין לעקוף ולסדר במוקדם או במאוחר. מאמר זה מסביר כיצד תוכלו להניע את ילדיכם לסדר וכיצד תוכלו לשמור על חדר הילדים מסודר לטווח ארוך.

אם אתם מסדרים את חדר הילדים והשולחן מוכתם בדיו או משטחים מרוחים בפלסטלינה, כדאי תחילה לשאוב עודפים בעזרת מגבת מטבח או להסיר אותם עם האצבעות. מגבונים לכל מטרה של Viss יכולים אז לעזור לנקות ולחטא משטחים תוך שניות. זה מומלץ במיוחד אם ילדכם אוהב להכניס לפה עטים ודברים אחרים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מוטיבציה לנקות

אם ילדכם עייף יתר על המידה או בתהליך של בניית מנעול לצעצועים המפנקים שלו, הסיכוי שהם יסדרו מרצונם קלוש. הכריזו על הניקיון מראש כדי שילדכם יוכל להסתגל אליו. במקום לתת לקטנטנים לנקות לבד, הגיוני לעזור להם. המשימה לא נראית בלתי פתירה ואפילו יכולה להיות מהנה - במיוחד אם שמים מוזיקה טובה או מארגנים תחרות קטנה: מי יכול לסדר את מדף הספרים הכי מהר? מי אוסף הכי הרבה לבני לגו? או לסובב סיפור שמתאים לסדר החדש בחדר הילדים: למשל, הבובות חיות על מדף רב קומות וחיות הגומי במערת קופסה.

הציגו סידור פעוטון

מערכת סיווג מסייעת לילדים לסדר, מכיוון שהם יכולים להתרכז באופן מלא בהצבת דברים במקום המיועד להם במקום לחשוב היכן המקום הטוב ביותר עבור הפיל הקטיפה או הפאזל.

איך יוצרים סדר קבוע בחדר הילדים ואיך מניעים את הילדים לסדר
איך יוצרים סדר קבוע בחדר הילדים ואיך מניעים את הילדים לסדר?

עם זאת, ודאו כי אתם מגדירים את המערכת יחד עם ילדכם בצורה משמעותית. צעצועים אהובים צריכים להיות תמיד בהישג יד, בעוד שצעצועים בשימוש נדיר יכולים להיות מאוחסנים על מדפים גבוהים יותר. אם לוקח יותר מדי זמן להפריד בין עפרונות צבעוניים לעטים עם קצה, זה יכול להיות הגיוני להרכיב אותם בקופסת ציור קטנה. תוכלו גם לארגן בגדים עם ילדיכם כדי ליצור סדר בארון.

שידות וקופסאות שהילדים יכולים לצבוע בעצמם עוזרים לסדר צעצועים במהירות ולמצוא אותם שוב. אז הקטנטנים זוכרים באיזו קופסה אבני הבניין ובאיזה שוכבות הבובות המתלבשות.

מכיוון שלעתים קרובות קרובי משפחה וחברים מאוד נהנים לתת מתנות לילדים, יותר מדי צעצועים מצטברים במהירות. מדי פעם נקו עם הילדים ותנו להם להחליט אילו צעצועים לשמור בחדר, אילו לשים בעליית הגג ואילו למכור או לתת. כשהקטנים מסדרים את חדר הילדים, הם אפילו מוצאים דברים שהיו חסרים כבר הרבה זמן, מה שיכול להגביר את המוטיבציה לסדר.

שמירה על הסדר במשתלה לאורך זמן

מספר כללים בסיסיים מבטיחים שחדר הילדים יישמר מסודר לאורך זמן. קבעו לכם פגישה שבועית לסדר יחד את חדר הילדים. שגרה יומיומית עוזרת להכיל את הכאוס שביניהם.

כלל אחד יכול להיות לשים צעצועים כשהם לא בשימוש לפני שמתחילים משהו חדש. אפשר כמובן לעשות חריג גם בפרויקטים של ילדים משוכללים במיוחד כמו מערות תקרה או עבודות יד. או להגביל דברים מסוימים שדורשים יותר זמן לסדר באמצעות מחצלת משחק או מגש. בדרך זו, קל יותר לפנות חימר או לבני לגו לאחר מכן.

עם כמה טריקים מוטיבציוניים, מערכת ניקיון וכמה כללים פשוטים, תוכלו לא רק ליצור יותר מקום וסדר בחדר הילדים, אלא גם לבצע משימה משמעותית עם ילדיכם שיכולה אפילו להיות מהנה.

  • יצירת מוטיבציה לסדר: כשתסדרו עם ילדיכם, הם ילמדו עד כמה סדר יכול להיות חשוב ומספק. במקום להזהיר אותם כל הזמן, למד אותם את יתרונות הסדר ואז תגמל אותם על העבודה שהם עושים.
  • התאמת סידור החדר של הילד לילד: מצאו מערכת הגיונית עבור ילדכם כדי שיתרגל באופן טבעי לסידור החדש. אז זה לא אמור להיות מסובך מדי והצעצועים האהובים עליך תמיד יהיו בהישג יד.
  • שמירה על הסדר במשתלה לטווח ארוך: אם תהפכו את הסדר למשימה קבועה, היא תתבצע מהר יותר. כללים בסיסיים עוזרים לילדים לא לשקוע לחלוטין בכאוס צעצוע.