5 טיפים מובילים לשטיפת כובעי צמר, צעיפי צמר וכדומה

צעיף צמר מחמם וכפפות צמר מגן הם בלתי נתפסים עבור רובם
חורף ללא כובע צמר אהוב, צעיף צמר מחמם וכפפות צמר מגן הם בלתי נתפסים עבור רובם.

אז חברי החורף האהובים עליך נשארים רכים ומחממים אותך בצורה מושלמת.

חורף ללא כובע צמר אהוב, צעיף צמר מחמם וכפפות צמר מגן הם בלתי נתפסים עבור רובם. גם אנחנו בצוות גוגל אוהבים לקבל אוזניים וידיים חמות כשבחוץ סוער ויורד שלג. אבל את החברים הקטנים שלכם לחורף העשויים מצמר יש לכבס ולטפל כראוי כדי שתוכלו ליהנות מהם לאורך זמן, כדי שלא יתכסו במהרה בתרמילים או יישחקו. יש לנו 5 טיפים מובילים עבורך כיצד תוכל לעשות זאת.

אם אתם רוצים לאחסן כובעי צמר, צעיפי צמר וכדומה לזמן ממושך, יש לוודא שהם יבשים ונקיים. עשים אוהבים לכלוך וריח של זיעה. כדי להרחיק את המזיקים, אפשר להוסיף שקית כותנה קטנה עם פרחי לבנדר מיובשים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. מנערים את הצמר באופן קבוע ומברישים אותו בעדינות

צמר הוא חומר טבעי פנטסטי. יש לו z. ב. במידה מסוימת מים. זה נובע מהקליפה החיצונית, הנקראת cuticula, שמכניסה פנימה אדי מים אך היא בעצמה דוחה מים. גם כשיורד שלג (או גשם), השיער והראש שלנו עם כובעי צמר נשארים יבשים להפליא לאורך זמן. המעטפת הדוחה הזו של הצמר מבטיחה גם שלכלוך לא יכול להיכנס עמוק יותר לתוך הסיבים, אלא נשאר בצד החיצוני של המשטח. בנוסף, סיבי הצמר מתחככים זה בזה באופן שלכלוך מועבר באופן קבוע החוצה – צמר אכן מנקה את עצמו.

כדי לנקות אותו, לכן מספיק לנער את הצמר באופן קבוע או להבריש אותו בעדינות. בכך מסירים לכלוך ואבק בצורה עדינה ומספקת לחלוטין. סיבי צמר יכולים אפילו לנטרל ריחות לא נעימים ללא כל בעיה. עם זאת, עליך לאוורר את כובע הצמר או הצעיף שלך באופן קבוע, אם אפשר במקום עם הרבה אוויר צח אך מחוץ לאור שמש ישיר.

2. שטפו צמר כמו שצריך במכונת הכביסה

זו לא צריכה להיות הכביסה הרטובה? לאחר מכן תוכל לעשות זאת במכונת הכביסה אם יש לה תוכנית צמר או תוכנית עדינות מתאימה. למעשה, כביסה במכונה עם מכונות כביסה מודרניות עדינה יותר מכביסה ידנית, שכן תוכנית הכביסה מותאמת בצורה מושלמת לדרישות חומר הצמר.

צעיפי צמר וכדומה לאורך זמן
אם ברצונכם לאחסן כובעי צמר, צעיפי צמר וכדומה לאורך זמן, וודאו שהם יבשים ונקיים.

אולם קודם כל, הקפידו להשתמש בתווית הטיפול כדי לברר כיצד עליכם לכבס את כובע הצמר או את צעיף הצמר. ניתן לכבס את רוב פיסות הצמר ב-30 מעלות לכל היותר ובמהירות סחיטה נמוכה. עם זאת, חלקם משתמשים רק במים קרים. חשוב גם חומר הניקוי המיוחד הנכון. חומרי ניקוי צמר כגון צמר אלמוגים ומשי מתאימים היטב. כמו כן, היזהר לא למלא יתר על המידה את מכונת הכביסה. בקיבולת של 9 ק"ג, יש מקום ל-2 ק"ג צמר לכל היותר. אם תשים את פריטי הצמר שלך בשקית כביסה, תפחית גם את החיכוך והלחץ המכני במהלך תהליך הכביסה. בעיקרון הימנעו משימוש במרכך כביסה. הוא לא מתאים לסיבי צמר ויכול גם להפחית את האלסטיות - ומי ירצה כובע צמר עם חפתים בלויים.

3. שטפו את הצמר כמו שצריך ביד

אם יש לך מכונת כביסה מודרנית עם תוכנית צמר, זו צריכה להיות הבחירה הראשונה לשטיפת פריטי הצמר שלך. אם ברצונכם לכבס ביד, שימו לב לדברים הבאים: לעולם אל תשטפו את הצמר חם מדי, בין אם קר ובין אם ב-30 מעלות לכל היותר - עקבו אחר הוראות הטיפול בתווית הכביסה. הימנע משפשוף מכאני נמרץ או סחיטה בזמן שטיפת ידיים. זה מלחיץ את החומר ועלול לגרום לגלישה, המכונה פילינג. שוב, השתמשו בחומר ניקוי צמר מתאים, כמו Coral wool & silk המתאים לכביסה ידנית. אתה יכול גם להשתמש בשמפו לחות כדי לשטוף את חתיכות הצמר שלך. שוטפים בעדינות במים קרים, אך הקפידו לא להיסחט בסוף. עדיף לייבש את כובע הצמר או הצעיף שלך כך:

4. יבשו את הצמר כמו שצריך

אתה יכול תחילה לגלגל צמר רטוב למגבת יבשה, לסחוט את עודפי המים והלחות. לאחר מכן מושכים את הבגד לצורה ומייבשים את הצמר בשכיבה, למשל ב' מורחים על מגבת. הימנע מאור שמש ישיר בעת הייבוש ואל תניח כובעי צמר וכו' על התנור לייבוש. החום היה מייבש את הסיבים, הופך אותם לשבירים ומקדם פילינג.

5. צמר נקי בלחות גבוהה

אוויר לח תומך בתהליך הניקוי העצמי של הצמר. כל שעליך לעשות הוא לתלות את פיסות הצמר שלך בחדר האמבטיה לאחר רחצה או מקלחת ולסגור את הדלת. הלחות הגבוהה מבטיחה שהסיבים משתחררים מלכלוך, אבק וריחות רעים. לחלופין, אתה יכול לתלות את צעיף הצמר או הכובע שלך בחוץ לאחר הגשם.

קרא את הטיפים המיוחדים שלנו לשטיפת צמר קשמיר ומרינו כאן.