איך לשטוף מצעים: עיין ב-22 טיפים לשימוש יומיומי

כיצד לכבס מצעים במכונת הכביסה
כיצד לכבס מצעים במכונת הכביסה.

למד כיצד לשטוף מצעים ולחטא מזרונים לשינה טובה יותר, וכתוצאה מכך, לחיים מאושרים יותר.

לדעת איך לשטוף מצעים ולחטא מזרונים חיונית כדי להבטיח שינה טובה ובריאות טובה. על פי המחלקה לרפואת שינה בבית הספר לרפואה בהרווארד, שינה סדירה ועמוקה חיונית ללמידה, לזיכרון ולבריאות הכללית, בעוד שמחסור בשינה עלול להוביל לסיכון מוגבר למחלות כרוניות וגם לנזק. הגיון וזמן תגובה.

מכיוון שלניקוי המזרן וניקוי המצעים יכולים להיות השפעה משמעותית על איכות חייכם, הנה כמה עצות שימושיות לגבי שטיפת מצעים וניקוי המזרן, כולל שימוש במסיר הכתמים המתאים ביותר. לכל מצב.

איך לכבס מצעים: גלה את הדרך הטובה ביותר

ניקוי המצעים שלך הוא בדרך כלל קל כמו לכבס את הבגדים שלך, אבל חשוב לשים לב לסמלי הכביסה על השמיכות, הסדינים והציפיות שלך כדי לוודא שאתה לא מתכווץ, מכתים או פוגע במצעים שלך. זכור לשטוף את הסדינים והציפיות שלך לפחות פעם בשבוע ואת השמיכה או השמיכה שלך לפחות פעם בחודש. עיין במאמר כיצד לכבס שמיכות ושמיכות לטיפים נוספים.

 1. בדוק את התווית

  לפני הכנסת הפריטים לכביסה, שימו לב להמלצות הכביסה על תווית המצעים.

 2. השתמש במים קרים

  אל תשטוף את המצעים שלך במים חמים כי זה יתקן כתמים שטרם הוסרו.

 3. השתמש במכונה גדולה

  לשמיכות, שמיכות ושמיכות, זכרו לכבס אותן במכונה גדולה מספיק כדי שהן יזוזו עם סיבוב המכונה. אם זה לא אפשרי, ייתכן שתצטרכו להיעזר בשירותי מכבסה!

 4. נפרדים בצבע

  בעת שטיפת סדינים וציפיות, לעולם אל תערבבו פריטים לבנים וצבעוניים.

 5. לשטוף כמה בכל פעם

  הימנע מכבסה של יותר מדי סדינים בו זמנית. הם לא נראים נקיים אם הם נשטפים יחד.

בדוק את הסרטון הזה של איך לשטוף מצעים שאנו מכינים וטיפים נוספים שיש לעקוב אחריהם כדי לשמור על החלקים שלך תמיד נקיים ורכים.

כיצד לכבס מצעים במכונת הכביסה

איך לכבס מצעים: גלה את הדרך הטובה ביותר
איך לכבס מצעים: גלה את הדרך הטובה ביותר.

שטיפת סדינים במכונת הכביסה היא בהחלט פרקטית מאוד ומייעלת את חיינו. עם זאת, יש צורך לנקוט כמה אמצעי זהירות כדי להבטיח שהמצעים באמת ייצאו מחוטאים:

 1. לנער את הסדינים

  הטיפ הראשון לשטיפת מצעים במכונת הכביסה הוא לנער תחילה את הסדינים והציפיות כדי להסיר אבק, פרווה ושיער.

 2. נפרד מחתיכות אחרות

  הפרד את המצעים שלך משאר חלקי הבית. לאחר מכן מיין את הצבעים הבהירים, הצבעוניים והלבנים.

 3. השתמש בסבון איכותי

  השלב הבא כיצד לכבס סדינים הוא למקם את מכונת הכביסה שלך במצב נמוך. השתמש בסבון כביסה באיכות טובה, כגון OMO pure care, כדי להבטיח סדינים נקיים ורכים.

 4. הופכים את החלקים מבפנים

  הופכים את הסדינים והכריות מבפנים החוצה ומגלגלים אותם לכדור ומניחים בתוך המכונה. זה יעזור לשמור על צבעי המצעים ולמנוע את דהיית החלקים הצבעוניים.

 5. תן לזה להתייבש

  לאחר השלמת המחזור, תלו את הסדין לייבוש במקום אוורירי. אם הסדינים לבנים, מעט שמש תעזור להאיר את היצירה. אם אתם משתמשים במייבש כביסה, העדיפו תכנות עם טמפרטורות נמוכות יותר כדי לא לקלקל את המצעים.

איך לשטוף סדינים מלוכלכים

מצעים לבנים מותירים את החדר שלכם בתחושת שלווה, אך למרבה הצער עם השימוש ועם הזמן, הבד בסופו של דבר מאבד מעט מהבהירות והברק שלו. ונשארת השאלה: אחרי הכל, איך לשטוף סדין לבן כשהוא מלוכלך? עם שימוש בחומרי ניקוי מתאימים ובטכניקה נכונה משימה זו יכולה להיות מאוד לא מסובכת.

 1. הפרידו את הסדין הלבן

  כלל האצבע הראשון כיצד לכבס סדין לבן הוא להפריד אותו מחתיכות צבעוניות וכהות אחרות כדי למנוע מהצבעים לדהות ולהכתים את הבגדים הלבנים.

 2. להשרות

  טיפ נוסף הוא לערבב 0.5 כוס מיץ לימון עם 35 ליטר מים חמים מאוד. משרים את הסדינים בתמיסה למשך שעה לפחות. לאחר מכן שפכו את התערובת למכונה ושטפו את היצירה כרגיל.

 3. תן לזה להתייבש בשמש

  בסוף מחזור הכביסה, רצוי לתת לבגדים להתייבש בשמש, מכיוון שזה עוזר לתת יותר ברק לסדינים.

איך לכבס מצעים צהבהבים

בנוסף לשטוף את הסדין המלוכלך, קל גם להסיר את הכתם הצהוב הזה מהסדין הלבן ביעילות. עקוב אחר צעד אחר צעד למטה:

 1. להכין תערובת מיוחדת

  הניחו כף אחת של אבקת כביסה, ארבע כפיות סודה לשתייה וחצי כוס חומץ לבן עבור כל ליטר מים באגן מים, או במכונת הכביסה עצמה.

 2. להשרות

  מערבבים עד להקצפה ומניחים את המצעים הצהבהבים בתמיסה. משרים למשך הלילה.

 3. לשטוף

  לבסוף, לשטוף במים קרים ולשטוף כרגיל.

בעזרת הטיפים האלה, עכשיו אתה יודע איך לשטוף סדינים לבנים ולשמור על המצעים שלך להרבה יותר זמן. עם המוצרים הנכונים ועין על כמה פרטים, אתה יכול להבטיח שנת לילה מרגיעה מאוד! אבל מה עם המזרון?

חיטוי המזרון הוא גם חלק מתהליך ניקוי המצעים. הרי מה הטעם לשים סדין נקי על מזרון מלוכלך, לא? חיטוי מזרונים ושמירה על ניקיון המצעים מסייעים במניעת מחלות ומבטיחים שנת לילה טובה יותר. השתמש במוצרים אמינים, כמו עלא, כדי לשטוף את המצעים שלך ולחטא את המזרן שלך.

כיצד לחטא ביעילות את המזרון

מזרון נקי ונוח חיוני לשנת לילה טובה. מכיוון שכתמים, ריחות וקרדיות הם השלכות בלתי נמנעות של שימוש יומיומי במזרן, ניקוי קבוע של המזרן יכול לעזור למזער את אי הנוחות הללו.

לדעת איך לשטוף מצעים ולחטא מזרונים חיונית כדי להבטיח שינה טובה ובריאות טובה
לדעת איך לשטוף מצעים ולחטא מזרונים חיונית כדי להבטיח שינה טובה ובריאות טובה.

כדי להקל על ניקוי המזרן שלך, זכור את העצות הבאות:

 1. נקה את דפנות המזרן

  השתמשו בשואב האבק משני צידי המזרון פעם בחודש. זה עוזר להסיר אבק וקרדית, שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות ולגירוי.

 2. תן לו לאוורר בשמש

  אם אפשר, אוורר את המזרן כל 2-3 חודשים, הנח אותו באזור שטוף שמש בחוץ. זה מונע הצטברות של לחות שעלולה להוביל לטחב, עוזר להעלים ריחות מתמשכים וכתוצאה מכך מקל על היגיינת המזרן. מאמר זה על איך להוריד את הזיעה מהמזרן שלך יכול גם לעזור.

 3. הניחו לו להתאוורר לפני הנחת סדין נקי

  ניתן גם לתרום לניקוי מזרונים בהחלפת מצעים. לאחר הסרת הסדינים, המתן מספר דקות כדי לשחרר את המזרן לפני הנחת סדינים נקיים. באופן אידיאלי, פתח את החלונות כדי להכניס אוויר צח ואור שמש.

כיצד להסיר כתמים מהמזרן

הסרת כתמים ממזרונים עשויה להיראות כמשימה מסובכת יותר ממה שהיא בפועל. בדוק תמיד את הוראות הכביסה והסמלים על התוויות וזכור לא למרוח יותר מדי מים או מסיר כתמים כדי למנוע הרטבה. בואו נגיע לטיפים.

 1. כתמים פשוטים

  לכתמים פשוטים או לא מזוהים, ניתן לבצע ניקוי מזרון עם מעט עלא מומס במים. רססו את הנוזל על הכתם והניחו לו לשבת חמש או עשר דקות. יבש את המזרן שוב ושוב, בעזרת מטלית נקייה כדי להסיר עודפים.

 2. כתם דם או שתן

  לכתמי דם או שתן יש למרוח כמות קטנה של נוזל אלא ישירות על הכתם. לשפשף בעדינות עם מברשת שיניים ולייבש במטלית נקייה. זכרו לנקות כתמי דם רק במים קרים, מכיוון שנוזלים חמים יקבעו את הכתם.

 3. כתמים מתמשכים

  לניקוי מזרונים עם כתמים עיקשים במיוחד, נסו למרוח משחת סודה לשתייה לאחר חומר ניקוי. השאר את הסודה לשתייה על הכתם למשך הלילה ושאב את האזור למחרת.

שאיבת המזרן משני הצדדים לפחות פעם בחודש עוזרת להסיר אבק וקרדית שעלולים לגרום לאלרגיות. שימוש בכיסוי מגן יכול למנוע כתמים והרבה יותר קל לשטוף אותו.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

עם כל הטיפים האלה, יהיה הרבה יותר קל לישון טוב בלילה, אחרי הכל, זה לא מרגיש טוב יותר מללך לישון ולהרגיש את הריח הזה של מצעים נקיים, נכון? תהנו ותישנו טוב!