אם אתה תוהה אם אתה עושה הכל נכון עם הכביסה שלך, העצות האלה יעזרו.

טיפים מובילים למלחמה בווירוסים על בגדים

  • אם אתה חושב שהבגדים שלך עשויים להיות חשופים לווירוס, שטפו אותם בהקדם האפשרי. אל תשאיר אותם בסל הכביסה, החיידקים יכולים להתפשט שם בקלות.
  • כאמצעי זהירות, ניתן ללבוש כפפות חד פעמיות בעת כביסה של בגדים של אנשים חולים או אנשים הבאים במגע עם אנשים חולים. לאחר מכן, עליך להשליך מיד את הכפפות ולשטוף את הידיים היטב.
  • אין לנער את הכביסה לפני הכביסה - הדבר עלול לגרום לשחרור ושאיפה של חלקיקי וירוסים.
  • אם מישהו ממשפחתך חולה, אל תשתמש באותן מגבות, מטליות רחצה או מגבות תה.
  • השתמש בחומר ניקוי כביסה המכיל אקונומיקה (אך וודא שהוא בטוח עבור הכביסה שלך).
  • אל תמלא יתר על המידה את התוף. הבגדים צריכים להיות מספיק מקום כדי להזיז אותם בקלות בעת הכביסה.
  • הגדר תוכנית כביסה ארוכה יותר (לא תוכנית הקצרה היומית שלך).
  • אל תיגע בפנים שלך בעת טיפול בכביסה מלוכלכת ושטוף ידיים מיד לאחר מכן.
  • ודא שהכביסה יבשה לחלוטין לפני שאתה מכניס אותה לארון (חיידקים יכולים להתפשט בקלות בבדים לחים).

שאלות כביסה

התשובות לכל שאלות הכביסה שלך

איך נגיפים מגיעים לבגדים?

וירוסים יכולים לעלות על הבגדים באמצעות שיעול, התעטשות או נוזלי גוף כגון רוק. או במגע, למשל כשאדם חולה מתעטש בידו ואז נוגע בג'קט שלך או כשאתה יושב על מושב שמישהו השתעל עליו קודם לכן.

כמה זמן חיידקים, חיידקים ווירוסים שורדים על בגדים?

משטחים דוממים

זה תלוי הרבה בחומר ובסוג הנגיף או החיידק. באופן כללי, חיידקים יכולים לצמוח על משטחים דוממים, אבל וירוסים לא יכולים. ברוב המקרים, וירוסים לא יכולים לשרוד על משטחים דוממים יותר מכמה ימים.

האם חומרים מסוימים תופסים יותר חיידקים מאחרים?

זה תלוי אם זה וירוסים או חיידקים. כל חומר יכול להיות מזוהם בחיידקים, אבל חלקם ישרדו זמן רב יותר מאחרים. וירוסים יכולים להימשך זמן רב יותר על חומרים אטומים כמו פוליאסטר מאשר על חומרים חדירים כמו כותנה. כמו כן, זכור כי וירוסים יכולים לשרוד על כפתורי פלסטיק ורוכסני מתכת למשך יומיים עד שלושה.

הסר וירוסים

באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים?

באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים
באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים?

באופן אידיאלי לפחות 60 מעלות. עם זאת, כמה סיבים עדינים או סינתטיים עלולים להינזק בטמפרטורות כה גבוהות. אז בחר את הטמפרטורה הגבוהה ביותר המצוינת על תווית הטיפול והגדר תוכנית כביסה ארוכה יותר.

באיזה חומר ניקוי עלי להשתמש כדי לשמור על הכביסה נקייה מחיידקים?

כביסה של בגדים שעלולים להדבק

רצוי להשתמש בחומר ניקוי המכיל אקונומיקה בעת כביסה של בגדים שעלולים להדבק. עם זאת, חומרי הלבנה יכולים לגרום לצבעים לדהות בכביסה שחורה וצבעונית, לכן קרא תחילה את הוראות הטיפול, מפרטי המינון ומידע המרכיבים על התווית שעל האריזה ופעל לפי הוראות הטיפול של הבגדים שלך. אם אבקת הכביסה שלך אינה מכילה אקונומיקה, תוכל להוסיף מעט אקונומיקה לכביסה בעצמך, בהתאם לכל ההנחיות. קרא עוד על אופן השימוש באקונומיקה בכביסה שלך כאן.

באיזו תדירות עלי לכבס את הבגדים שלי?

כמובן, זה תלוי מאוד במידת הסבירות שבאת במגע עם וירוסים. אם אתה גר עם מישהו חולה או מגע תכוף עם אנשים חולים, עדיף לכבס את הבגדים שלך כל יום. כמו כן, אסור להשתמש באותן מגבות, מטליות או מגבות תה ו(אם אפשר) לא לישון באותה מיטה של האדם החולה.

האם עלי לכבס את הבגדים שלי מיד בכל פעם שאני חוזר הביתה?

רעיון טוב

אם אתה חושב שיש סבירות גבוהה שבאת במגע עם וירוסים (למשל בגלל שהיית באזורים עם עומס תנועה עם אנשים שעלולים להיות חולים), מומלץ לכבס את הבגדים שלך מיד לאחר הגעתך. בית.

יש אנשים שיודעים שבאו במגע ישיר עם וירוסים זיהומיים מאוד (למשל צוות רפואי כמו רופאים ואחיות) מורידים מיד את בגדי העבודה כשהם חוזרים הביתה ומכניסים אותם למכונת הכביסה, ואז מתקלחים, מנגבים את הדלת. את הכפתורים של מכונת הכביסה עם חומר חיטוי ולשטוף ידיים מיד לאחר מכן.

אם אינכם רוצים להסתובב עירומים בדירה, תוכלו לשים את הבגדים בציפית או בשק כביסה, להתקלח ורק אז למלא את מכונת הכביסה.

מצעים בנפרד

האם עליי לכבס בגדים ומצעים בנפרד אם מישהו במשפחתי חולה?

הדעות חלוקות כאן. [WJ6] בכל מקרה, רצוי לכבס כביסה מלוכלכת מאוד (למשל עם דם, צואה או קיא) בנפרד משאר הכביסה.

האם אני צריך לכבס את הבגדים שלי אחרת אם אני בא במגע עם וירוסים הרבה בעבודה שלי?

אזור מדבק ביותר

תלוי איפה בדיוק אתה עובד, עליך לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים עם הכביסה שלך. אם אתה עובד באזור מדבק מאוד, כמו בית חולים, עליך לכבס את הבגדים שלך מיד עם החזרה הביתה.

אתה על הצד הבטוח עם חומר ניקוי המכיל אקונומיקה. הגדר טמפרטורה גבוהה (60 מעלות ומעלה) ותוכנית כביסה ארוכה. את רוב בגדי העבודה ניתן לכבס ב-60 מעלות ללא בעיות, אך ליתר ביטחון בדקו את תווית הטיפול על הבגדים שלכם.

יש לכבס בגדים מלוכלכים מאוד בנפרד

זכור לכבס בגדים מלוכלכים מאוד בנפרד מכביסות אחרות כדי למנוע התפשטות חיידקים. ואל תשכחו לשטוף ידיים לאחר הטיפול בכביסה.

איך אני יכול למנוע מחיידקים להתמקם בבגדים שלי?

האם עליי לכבס בגדים ומצעים בנפרד אם מישהו במשפחתי חולה
האם עליי לכבס בגדים ומצעים בנפרד אם מישהו במשפחתי חולה?

בראש ובראשונה כדאי להפחית את הסיכון לבוא במגע עם חולים. הרחיקו לפחות 2 מטרים מכל מי שעלול להיות חולה, גם אם הוא אינו מראה תסמינים כלשהם. אם זה לא אפשרי, שטפו את הבגדים בקביעות, באופן אידיאלי עם תוכנית של 60 מעלות וחומר ניקוי המכיל אקונומיקה (אם הבגדים מאושרים).

מכונת כביסה

האם עלי לשטוף ידיים לאחר מילוי מכונת הכביסה?

כן, אם אתה חושב שהבגדים, המגבות או המצעים שאתה מכבס מזוהמים בחיידקים מדבקים. חשוב לשטוף את הידיים היטב במים וסבון למשך 20 שניות לפחות. כשאתה עושה זאת, הקפד לשטוף את כל היד שלך (כולל האצבעות והאגודל) ואת פרק כף היד. הוראות שלב אחר שלב אלה כיצד לשטוף את הידיים כראוי יכולות לעזור.

האם עלי להשרות את הבגדים שלי לפני הכביסה?

תווית טיפול

זה בדרך כלל לא הכרחי, אבל אם אתה רוצה להיות בטוח לחלוטין, אתה יכול להשרות אותם בתערובת של אקונומיקה חמצן ומים למשך חצי שעה לפני הכנסתם למכונת הכביסה. אבל תחילה עיין בתווית הטיפול, שכן אקונומיקה עלולה להזיק או לדהות חלק מהבגדים.

כיצד עליי לנקות בגדי עור או ויניל?

בגדים שאינם ניתנים לכביסה, כגון מעילי עור, ניתן לנגב ביסודיות עם מגבונים מחטאים. אבל קודם כל בדוק את זה על אזור לא בולט, למשל בתוך הז'קט, כדי לוודא שהסוכן לא דוהה את העור.

האם חיידקים מתים במייבש הכביסה?

יבש לחלוטין

ייבוש בטמפרטורות גבוהות יותר יהרוג את רוב החיידקים. רק וודא שהכביסה יבשה לחלוטין כאשר אתה מוציא אותה מהמייבש. אם הכביסה עדיין לחה כאשר אתה מכניס אותה לארון, חיידקים יכולים להתפשט בה בקלות. מייבש כביסה אינו הכרחי - יש להרוג את החיידקים גם במכונת הכביסה אם תמלאו אחר העצות לעיל. תוכל לקרוא עוד על ייבוש כביסה בהוראות שלנו לניקוי כביסה יסודי.