הוראות שלב אחר שלב: לכבס בגדים במכונת הכביסה

קרא כאן כיצד להשתמש במכונת כביסה וממה להיזהר בעת כביסה
קרא כאן כיצד להשתמש במכונת כביסה וממה להיזהר בעת כביסה.

איך משתמשים במכונת כביסה? למה צריך לשים לב כשכובסים בגדים? קרא את כל מה שאתה צריך לדעת על שטיפת בגדים כאן.

מכונת הכביסה היא ההמצאה הטובה ביותר בכל הנוגע למכשירי חשמל ביתיים החוסכים זמן. עם זאת, אתה גם צריך לדעת איך להשתמש בהם כראוי. קרא כאן כיצד להשתמש במכונת כביסה וממה להיזהר בעת כביסה.

הידעתם שאפשר לכבס גם נעלי ספורט במכונת הכביסה? פשוט הוסף כמה מגבות ישנות כדי למנוע מהנעליים לפגוע בתוף בזמן הכביסה.

איך משתמשים במכונת כביסה?

אולי בדיוק השגת לעצמך מכונת כביסה חדשה? או שאתה חדש בעשיית כביסה ותוהה כיצד להשתמש במכונת כביסה? זה למעשה משחק ילדים אם אתה יודע את הכללים הבסיסיים הדרושים כדי לעשות זאת. כדי לקבל בגדים נקיים עם ריח רענן, פשוט עקוב אחר המדריך המעשי שלנו לכביסת בגדים.

מיין כביסה לפי צבע וחומר

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

לפני שתתחיל לשטוף, מיין את הכביסה לערימות שונות. מיין לפי צבע (בהיר, כהה, צבעוני) ולאחר מכן לפי מרקם. כביסה עדינה, כמו משי וצמר, יש לכבס בנפרד; זה מצריך מחזור עדין כדי שלא ייפגע.

שימו לב להוראות הטיפול

לכל פריט לבוש יש תווית טיפוח המציינת בין היתר כיצד יש לכבס אותו וכיצד/האם ניתן לגהץ. הסתכלו תמיד על סמלי הכביסה לפני שאתם מתחילים לכבס כדי שלא תפגעו בבגדים בכביסה לא נכונה.

טפלו מראש בכתמים

איך אני מכבס את הכביסה שלי כשהיא מוכתמת? התשובה היא טיפול מקדים. אם אתה מטפל בכתמים לפני שאתה מכבס אותם, יש לך סיכוי הרבה יותר טוב להוציא אותם. לפני השימוש במסירי כתמים, ודא תמיד שהם מתאימים לבגדים. לעולם אל תשפשפו על כתמים - הדבר עלול לפגוע בסיבים ולמתוח את הכתם עוד יותר.

הגדר את הטמפרטורה ותוכנית הכביסה

הידעתם שאפשר לכבס גם נעלי ספורט במכונת הכביסה
הידעתם שאפשר לכבס גם נעלי ספורט במכונת הכביסה?

בחירת הטמפרטורה הנכונה חשובה ביותר על מנת לכבס את הבגדים כראוי. עקוב אחר סמלי השעווה על הבגדים שלך. באופן כללי, ניתן לכבס כביסה מכותנה בהירה כגון מצעים, מגבות ותחתונים ב-60 מעלות. כביסה כהה ואחרת בצבע בהיר נכבסת בדרך כלל בין 30° ל-40°.

אתה בוחר את תוכנית הכביסה בהתאם לחומר הבגד. לרוב המכונות יש תוכניות שונות עבור ביגוד ספציפי, כגון כביסה ידנית, מינימום ברזל, כותנה, צמר/משי.

קבע את זמן הכביסה

משך מחזור הכביסה תלוי בסוג הכביסה ובצרכים שלך. לדוגמה, מחזור כביסה מהיר מועיל כאשר אתה ממהר, אך יש להשתמש בו רק עבור כביסה שאינה מלוכלכת במיוחד. מחזור כביסה רגיל מתאים לרוב לרוב סוגי הכביסה. למכונות כביסה מסוימות יש גם מחזור כביסה מראש, שיכול להיות שימושי להסרת כתמים עקשניים.

בחר את חומר הניקוי המתאים

על מנת לשמור על איכות ובהירות הכביסה, אנו ממליצים להשתמש תמיד בחומרי ניקוי איכותיים המותאמים בצורה אופטימלית לבגדיכם, כמו אלו של קורל. כך הם מבטיחים שהסיבים השונים יקבלו את הטיפול הנכון וכך נראים ומחזיקים מעמד זמן רב יותר.

כמות חומר הניקוי בה אתה משתמש תלויה בגודל עומס הכביסה, בקשיות המים ועד כמה הכביסה שלך מלוכלכת. עקוב אחר הוראות השימוש על התווית של חומר הניקוי שבחרת והכנס את חומר הניקוי לתא שנקבע במכונת הכביסה שלך.

יבש את הבגדים שלך

עכשיו אתה יודע איך לעשות כביסה, אבל מה עם ייבוש? זה תלוי גם בחומר הלבוש שלך. אם החומר מאפשר זאת, ניתן לייבש את הכביסה במייבש כביסה. חלק מהפריטי לבוש, לעומת זאת, צריכים להתייבש בצורה שטוחה באוויר הפתוח ולמשוך לצורה כשהם עדיין רטובים. אתה יכול למצוא את כל המידע על זה על תוויות הטיפול על הבגד שלך.

עקבו אחר מדריך הכביסה שלנו ותראו כמה קל ויעילה כביסה במכונה יכולה להיות. יום הכביסה הבא יכול להגיע:

מיין את הכביסה לפני הכביסה; תמיד פעל לפי הוראות הטיפול עבור הבגדים שלך; כתמים לפני טיפול; בחר את תוכנית הכביסה ואת חומר הניקוי הנכונים, כמו גם את הטמפרטורה הנכונה